Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

dk75 01.08.2004 19:03

Miałem zamiar dzisiaj ale... okazuje się że praktyka z teorią nie idzie w parze i overscan w Maestro to nie po równo 10% tylko 10% na szerokości i 8% na wysokości, co właśnie po paru godzinach empirycznie wyznaczyłem ;PPPp
Tak więc wcześniejsze moje wywody nt. menu i rozmiaru obrazków do niego są nieaktualne ;PPPp

Stay tuned... dziś to już chyba nie zdążę, ale jutro...

lord_honey 01.08.2004 19:08

no to super czekam z niecierpliwoscia na ten poradnik :)

miernik 01.08.2004 21:24

Dlaczego w DvdLab 1.4b1 nie mam dzwieku cos zle ustawiam czy czegos mi brakuje ?

Ufil123 01.08.2004 21:34

Cytat:

Napisany przez lord_honey
Mam do was pytanie jak zrobic menu w tej metodzie pewnie robi sie to w DVDMaestro tylko czy ktos by mogl mi napisac jak to sie robi z gory dziekuje

podaj mi maila to wyśle Ci "krótki" opis jak zrobic menu w dvdmaestro (krok po kroku) :-)

pozdro

dk75 01.08.2004 23:13

Cicho... ja będę miał ale nie krótki ;PPPp
Ktoś wie o jakimś serwerze co by można było 50MB wstawić i dać linka? Bo większość chce żeby najpierw na stronę główną wchodzić i dopiero z niej można pociągać... a bezpośrednie linkowanie jest blokowane.

Hm... przykładowy plik video 49s zajmuje mi 35MB ;PPPp + zrzuty ekranu, pliki ac3, backgroundy...
Jestem na etapie przygotowywania plików graficznych do menu :D - własnie skończyłem chaptery, najbardziej upierdliwe bo na samym początku wszystko trzeba było wytłumaczyć...

Ufil123 01.08.2004 23:29

Cytat:

Napisany przez dk75
Cicho... ja będę miał ale nie krótki ;PPPp
Ktoś wie o jakimś serwerze co by można było 50MB wstawić i dać linka? Bo większość chce żeby najpierw na stronę główną wchodzić i dopiero z niej można pociągać... a bezpośrednie linkowanie jest blokowane.

Hm... przykładowy plik video 49s zajmuje mi 35MB ;PPPp + zrzuty ekranu, pliki ac3, backgroundy...
Jestem na etapie przygotowywania plików graficznych do menu :D - własnie skończyłem chaptery, najbardziej upierdliwe bo na samym początku wszystko trzeba było wytłumaczyć...


ciekawe co tam wykombinowałeś że całość zajmuje 50MB - nonono :spoko:

mój opis zajmuje ok 2MB - składa się głownie z obrasków i komentarzy "co i jak"

pozdro

lord_honey 02.08.2004 08:32

Cytat:

Napisany przez Ufil123
podaj mi maila to wyśle Ci "krótki" opis jak zrobic menu w dvdmaestro (krok po kroku) :-)

pozdro

maila ci podalem na prv :)

Ufil123 02.08.2004 12:28

Cytat:

Napisany przez lord_honey
maila ci podalem na prv :)


no to poszło :3msie:

lord_honey 02.08.2004 12:52

wielkie dzieki mam tylko 1 pytanie co do tego poradnika chodzi mi o jego 1 czesc
chodzi Background czy jak napisze na nim napisy to je scalac z tlem korzystam z corela 9 ? wtedy to mi zapisze jako 1 jpg lub bmp a drugie pytanie dotyczy Subpicture w jaki sposob tworzymy te przyciski piszemy te same napisy co na Beckground ? w tych samych miejscach bo u ciebie sa tylko podkreslenia

Ufil123 02.08.2004 13:35

.. Background czy jak napisze na nim napisy to je scalac z tlem korzystam z corela 9?
oczywiście wszystko co jest na twoim obrazku musi zostać zcalone

Subpicture w jaki sposob tworzymy te przyciski piszemy te same napisy co na Beckground ? w tych samych miejscach bo u ciebie sa tylko podkreslenia

jeżeli juz masz napsi w Beckground to w Subpicture robisz tylko przyciski- czyli np.podkreślenie napisy typu play itd będą już zawarte w Beckground a dvdmaestro wyświetla Beckground i Subpicture jednocześnie więc wszystko będzie ładnie się nakładać
EDIT
za pare minut wyśle ci na maila przykładowe menu (ze scenami i utawieniami) przeglądając te jpg powinieneś się kapnąć na czym polega zasada tworzenia menu!!!

pozdro

lord_honey 02.08.2004 13:42

Wielkie thx

Ufil123 02.08.2004 13:50

@lord_honey

u mnie poszło więc możęsz sprawdzić pocztę :-)

lord_honey 02.08.2004 16:50

mam nastepny problem po dodaniu menu cos sie rypnelo z filmem mianowicie caly obraz przesunol sie w dol nie jest na srodku jak powinnien byc pozatym menu sprawuje sie bardzo dobrze

lord_honey 02.08.2004 18:30

wiec jak mogl by mi ktos pomoc ?

Riddick2 05.08.2004 19:19

mam pytanie czy komuś się juz zdażyło ze po przerobieniu filmu w CCE film jest przesunięty tak ze ma sie wrażenie że ktoś postawił na środku lusto poprostu środek ekranu jest na bokach a boki na środku!!

czy ktos wie jak sobie z tym poradzić


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.