Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

lord_honey 14.08.2004 18:21

:) ok ok nic juz nie mow ale to mi odpowiada :) nie narzekam

dk75 14.08.2004 18:32

Właśnie sprawdziłem, że niepotrzebnie narzekałem na FitCD 1.1.13 gdyż wystarczy zaznaczyć opcję "ITU-R BT.601-4" aby wyniki też były dobre...

Trochę za dużo słabo opisanych funkcji mających wpływ na wynik porozrzucanych po oknie gdzie popadnie... tylko tyle co można mieć do zarzucenia FitCD ;PPPp

Metal_Azo 16.08.2004 09:36

Ilość załączników: 1
Witam.
Dorabiam sobie polskie napisy do filmików DVD. Zrobiłem już kilkanaście filmów, oczywiście wsi wg opisu CV.
I wczoraj natknąłem sie na problem.
Film Alen 3.
Vobedit, Demux, video - i wykonało. Mam plik VTS_01_1.m2v.
Jak uruchomię DVD Maestro i wkładam plik video to wyskakuje mi taki komunikat:
Miałem to już w kilku filmach, ale pyknąłem OK i poszło. W tym wypadku kicha.
Może coś podpowiecie.
Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam.

Ufil123 16.08.2004 10:49

Ilość załączników: 1
z tego co widać film masz w PAL a projekt w DVDMaestro masz ustawiony na NTSC!!
informacja która ci się pkazała dotyczy autoamtycznej zmiany projektu z Ntsc na Pal ( z tym że czasami to nie działa :-( )

musisz w ustawieniach DVDMaestro zmienić z Ntsc na Pal

Metal_Azo 16.08.2004 13:12

Dzięki za odpowiedź.
No ale niestety zamiana nic nie pomogła.
Może jakieś inne sugestie.
Szkoda go wywalać.
Pozdrawiam
:help: :help:

PETERLAKOMY 16.08.2004 19:12

Czy ktos zna lepszy program do konwersji DIVIX do DVD,ktory umozliwia dolaczenie polskich napisow niz THE FILM MACHINE czy DVD2SVCD ??
Oraz ktory z dekoderow jest najlepszy:CANOPUS PRO CODER ; TMPEGnc czy tez CINEMA CRAFT ENCODER ???
BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ :)

Kris 16.08.2004 19:40

Wielki Problem!!!
 
Cześć,

Mam wielki problem, mianowicie robię tak jak CobraVerde opisał i po kodowaniu CCE (2.50 lub 2.67) wychodzą trupie kolory!!!
Skóra ma zielony odcień i w ogóle wszystko jest do bani!!!
COBRA!!! Pomóż, za każdym razem wychodzi to samo! :(

Dzięki!
Pozdrawiam,

lord_honey 16.08.2004 22:08

Cytat:

Napisany przez PETERLAKOMY
Czy ktos zna lepszy program do konwersji DIVIX do DVD,ktory umozliwia dolaczenie polskich napisow niz THE FILM MACHINE czy DVD2SVCD ??
Oraz ktory z dekoderow jest najlepszy:CANOPUS PRO CODER ; TMPEGnc czy tez CINEMA CRAFT ENCODER ???
BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ :)


ja uzywam CCE 2.50 i nie narzekam, ale zdania na ten temat sa podzielone wiec kazdy bedzie ci polecal inny a polecam ci do napisow Subtitle Workshop

lord_honey 16.08.2004 22:09

Cytat:

Napisany przez KristofS
Cześć,

Mam wielki problem, mianowicie robię tak jak CobraVerde opisał i po kodowaniu CCE (2.50 lub 2.67) wychodzą trupie kolory!!!
Skóra ma zielony odcień i w ogóle wszystko jest do bani!!!
COBRA!!! Pomóż, za każdym razem wychodzi to samo! :(

Dzięki!
Pozdrawiam,

hmm dziwne ja robilem zgodznie z poradnikiem i jest wszytko ok bez najmniejszego problemu a zainstalowales wszytkie programiki ?

miernik 16.08.2004 22:13

To wina kodekow.

nobange 16.08.2004 23:58

A co powiecie na taki problemik: Wczytuje do DVDMaestro napisy w formacie .stl i zawsze okolo 10% napisow "miga" przy pojawianiu sie lub - czesciej - przy znikaniu. Zrobilem 4 filmy i zawsze musialem przeleciec podgladem caly film i stosowac jedyne lekarstwo na to miganie, jakie znalazlem - recznie przesuwac krawedz paska z danym napisem o niewielka wartosc. Zaczyna mnie to juz nudzic - pare godzin na sleczenie przy kazdym filmie to troche za duzo. Ktos zna jakis sposob zeby zachowujac ten format (bo czesto robie dodatkowo edycje napisow i drobne synchro juz po zaimportowaniu do DVDMaestro) pozbyc sie "migania"? Napisy przygotowuje Subtitle Workshopem. Nie nakladaja sie ani nic takiego.

Kris 17.08.2004 07:22

Cytat:

Napisany przez miernik
To wina kodekow.

Tak, zainstalowałem DivX311 alpha i jest OK!

Pozdrawiam,

PETERLAKOMY 17.08.2004 08:03

A ktory program jest najlepszy do dodawania napisow??

Riddick2 17.08.2004 15:48

mam pytanie czy komuś się juz zdażyło ze po przerobieniu filmu w CCE film jest przesunięty tak ze ma sie wrażenie że ktoś postawił na środku lusto poprostu środek ekranu jest na bokach a boki na środku!!

czy ktos wie jak sobie z tym poradzić

dk75 17.08.2004 15:58

Cytat:

Napisany przez nobange
A co powiecie na taki problemik: Wczytuje do DVDMaestro napisy w formacie .stl i zawsze okolo 10% napisow "miga" przy pojawianiu sie lub - czesciej - przy znikaniu. Zrobilem 4 filmy i zawsze musialem przeleciec podgladem caly film i stosowac jedyne lekarstwo na to miganie, jakie znalazlem - recznie przesuwac krawedz paska z danym napisem o niewielka wartosc.

Oczywiście robisz film z chapterami?

Nie czytałem poradnika CobraVerde i nie wiem czy to w nim jest ale nie można wstawiać chaptera w klatkach w których są napisy bo bedą problemy. Musisz na powiększonym timeline wstawiać chaptery tak aby nie trafiały w klatki zajmowane przez napisy.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.