Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

Riddick2 17.08.2004 16:16

pomóżcie z tym przesuniętym orazem bo normalnie teraz naet Hidalgo mi nie działa! nie mogę przerobić!!

nobange 17.08.2004 19:48

Cytat:

Napisany przez dk75
Oczywiście robisz film z chapterami?

Nie czytałem poradnika CobraVerde i nie wiem czy to w nim jest ale nie można wstawiać chaptera w klatkach w których są napisy bo bedą problemy. Musisz na powiększonym timeline wstawiać chaptery tak aby nie trafiały w klatki zajmowane przez napisy.


Tu nie chodzi o czaptery, robie je zawsze na koncu jak juz mam dopasowane i sprawdzone napisy. Efekt migania pojawia sie gdy tylko dodam napisy, na poczatku. Chcialem dodac napisy w innym formacie niz .stl. Zapisalem Workshopem napisy w formacie .son ale DVDMaestro marudzi ze napisy nie maja "corresponding timecode" :| tak ze nie wiem czy wtedy tez by migaly. :help:

ideJ 17.08.2004 20:21

Workshop właściwie nie obsługuje formatu .son (Plik .son jest zwykłym plikiem tekstowym w którym są zapisane czasy i nazwy plików z bitmapami -- tych ostatnich nie generuje Workshop). Prawidłowy zestaw plików (.son, bitmapy i .spf zawierający paletę) umie wygenerować MaestroSBT. Najpierw jednak musisz skonwertować swój plik z napisami do formatu SSA i najlepiej to robić przy pomocy SubEdit Player'a (Workshop za bardzo miesza w nagłówku).
Po wczytaniu .son do Maestro kliknij dwukrotnie na dowlny napis i w zakładce Colors (chyba -- piszę z pamięci) wczytaj plik .spf. Może Ci się przyda to co jest na mojej stronce (adres w sigu)

Riddick2 17.08.2004 21:08

ni no pomocy czemu nikt mi nie powie co mam robć dlaczego filmy po przerobieniu cce 2.50 nagle po wielu juzprzerobionych filmach teraz przerabiaja mi sie tak że obraz jest poprzestwiany tak że krawędzie zewnętrzne są w środku cyli to tak jak by sieprystawiło połowę dłowy do lustra a druga jest w odbiciu lustrzanym!!

co robić a mam tyle filmów do przerobienia

Cobra Verde jestes specem jam ma temu zaradzić??

ideJ 17.08.2004 22:06

Sprawdziłeś czy skrypt AVS poprawnie się odtwarza w jakimś playerku (np Media Player Classic)? Może coś masz uwalone w instalacji AviSynth'a ?

Riddick2 17.08.2004 22:29

no wszystko było ok tylko nagle cos się spier...
i kurcze Shrek i Hidalgo nie mogę zrobić
myślisz że to mozę być od Avi synth??

nie to nie to przed chwilą instalowałem od nowa i nic nic nie pomogło ciągle mam ten sam problem

ideJ 17.08.2004 23:11

Myślę, że nie mam pojęcia od czego to może być. Wiesz już, że CCE generuje złe pliki. Warto więc sprawdzić co dostaje na wejściu. Nie chodziło mi o to, żebys w przeinstalował tylko, żebyś zobaczył czy ten avs wyświetla sie poprawnie (wczytaj go do MPC tak jak avika i sprawdź tam). Moze reinstalacja CCE? Inna wersja CCE?

Andrews5 21.08.2004 17:41

Mam problem z DVD Maestro :( przy włączaniu pokazuje się błąd :

Real Time Preview functionality wil not be avaiable because no decoders have been detected
jeśli chodzi o dekodery, to jakie mają być??

a drugi problem jest, gdy próbuję dodać plik AVI.. pojawia się :

Media Detection Error (0x10b0001)

O co chodzi? I jesli możecie to przeslijecie mi działającą wersje DVD Maestro .. mój email: andrews5@wp.pl

dk75 21.08.2004 21:28

1. Trzeba mieć dekoder CineMaster aby podgląd działał i tego pierwszego komunikatu nie było - było o tym na forum i był link do dekodera.

2. DVD Maestro nie łyka AVI a tylko i wyłącznie MPEG i to do tego jako strumień video wyłącznie - .mpv lub .m2p/.m1p

raulo 22.08.2004 16:33

Proszę o poradę jakimi kryteriami powinienem sie kierować w doborze napisów, które później chcę estawić do gotowego DVD.
Film to "Pasja" system NTSC.
Próbowałem już kilka napisów ale prawie wszystkie są o kilkanaście min. za długie albo za krótkie.
Proszę o poradę i pozdrawiam
Raulo

Ghat 22.08.2004 16:59

Witam
Mam pytanko czy ktos wie jakie programy sa potrzebne by zrobic menu na plycie DVD tak jak robione sa menu na "orginalach" z targowiska???
jak mozna opowiedzi kierowac na gervasy@interia.pl
THX

Pasażer 22.08.2004 18:51

Nie chciałem zakładać nowego wątku, ale nie wiem czy tutaj będzie pasować to pytanie. Anyway - czy jest możliwość dodania polskich napisów do już istniejącego DVD (pliki *.VOB)? Np. obraz płytki DVD na dysku nie zawiera polskich napisów. Jeżeli jest to możliwe (dodanie napisów pl), to proszę kogoś o wyjaśnienie mi jak. Z góry dziękuję.

raulo 22.08.2004 19:19

Cytat:

Napisany przez Pasażer
Nie chciałem zakładać nowego wątku, ale nie wiem czy tutaj będzie pasować to pytanie. Anyway - czy jest możliwość dodania polskich napisów do już istniejącego DVD (pliki *.VOB)? Np. obraz płytki DVD na dysku nie zawiera polskich napisów. Jeżeli jest to możliwe (dodanie napisów pl), to proszę kogoś o wyjaśnienie mi jak. Z góry dziękuję.

Jest to opisane na www.cobraverde.net

KRASEK 23.08.2004 07:38

Witam wszystkich.
Właśnie zaczynam moją przygodę z nagrywaniem DVD. Na początek chciałbym gorąco podziękować CobraVerde za poradnik, a także wszystkim innym za porady i wskazówki.

Mam problemy z podglądem napisów w DVDMaestro. Kiedy puszczę podgląd filmu to nie pokazują się napisy. Pojawi się pierwszy, nieraz drugi w kolejności po PlayCursor i dalej napisy się już nie wyświetlają. Muszę dawać Play, Pause żeby znowu się pojawiły. W sumie napisy pasują ale ciekaw jestem czy tak ma być, czy u mnie coś nie do końca gra***8230;
I jeszcze jedno wydaje mi się, że plik *.mpv który zrobił CCE jest lepszej jakości niż film powstały po kompilacji w DVDMaestro. Czy rzeczywiście tak jest, czy sknociłem jakieś ustawienia w DVDMaestro ??
Pozdrawiam

lord_honey 23.08.2004 11:50

a nacisnoles 1 w DVDmaestro ? tam gdzie wklejasz napisy


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.