Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

Jurgen 10.07.2003 17:45

Re: napisy
 
Cytat:

Hubas napisa***322;(a)
No kurcze, napisów mi wciąga 1/4 a co z resztą, help me !!!!:(
Niestey ja mam to samo... i to końcówke mi czytuje.... :(

ideJ 10.07.2003 22:16

Sam też się kiedyś o to potknąłem ^_^
tuż nad bloczkiem opisanym "1" z lewej strony ścieżki wideo (poniżej napisu Wall Clock i zegara z nim związanego) jest jeszcze jeden zegarek. W tooltip'e jest opisany jako "Video Timestamp Offset") Jeśli tam jest 00:00:00:00 to nie mam pojęcia dlaczego wczytuje tylko część napisów. Jeśli tam jest coś innego niż same zera to kliknij na to i wpisz same zera. :jupi:

http://yoda.plukwa.net/images/dvd-tut/DVDM.png
(Przepraszam, że taki duży. W wolnej chwili trochę go zmniejszę - 2003.07.24, ideJ)

ideJ 10.07.2003 22:32

A'propos tutoriala
 
Jadąc pociągiem przeczytałem sobie opis metody i muszę przyznać, że jest bardzo dobry :)
Mam jednak jedno pytanie i jedno uzupełnienie.
Najpierw pytanie:
Po co zamieniać NTSC na PAL? Wszystkie znane mi europejskie odtwarzacze dobrze sobie radzą z płytkami NTSC.

A teraz uzupełnienie/usprawnienie:
DVD Maestro obsługuje jeszcze jeden format napisów. Używane rozszerzenie to STL. Od formatu SON różni się tym, że jest całkowicie tekstowy (nie ma żadnych bitmap) i można napisy swobodnie edytować z poziomu DVD Maestro.
Subtitle Workshop potrafi zapisywać w tym formacie (Spruce Subtitle File) jednak ma pewien błąd, sprawiający, że plik jest praktycznie nieużteczny (autor już wie o tym i obiecuje usunięcie w następnej wersji). Na www.doom9.org można jednak znaleźć maleństwo pod tytułem sub2stl które potrafi przerobić napisy z microDVD do STL.

Hubas 11.07.2003 10:38

No niestety sprawdziłem i wszytsko jest dobrze a napisy dalej są do .....
A ten programik do przerabiania na stl wiesza sie w momencie kliku na przycisk do przerobienia.

Proszę o pomoc !!!!!!

Mam jeszcze jedno pytanko co do ripu audio gdy w ac3machine przerabiam to gdy mam zaznaczone że ma przerobić na 48kHZ i z 25fps to wywala mi błąd, natomiast gdy wybiore jedna z tyh opcji to śmiga !!

Pozdrawiam
Hubas

waszq/pl/ 11.07.2003 22:16

hmm.... problem z wczytaniem napisow jest rowniez dla mnie problemem i nowe glosy w dyskusji moze spowoduja ze cobra zrobi nam maly wykladzik :) a po za tym ciekawe uwagi ideJ ,warte przemyslen i prob.
a propo moze jakis link dokladniejszy do tego softu: sub2stl

Fafer 11.07.2003 23:49

Można sobie zrobić własny szablon do subtitle workshop dla napisów w formacie stl.

RobGee 12.07.2003 00:55

Witam
może to wam pomoże w problemie z napisami,ja tak robię i u mnie nie gubi napisów.

do konwersji txt-ssa używam programu SUBTITLE STUDIO 2.0 firmy RadLight, czasem ma problem z odczytaniem niektórych plików ,ale wtedy konwertuje je do .SRT programem SUBTITLE WORKSHOP a tym pierwszym do .SSA ,potem dokładnie tak jak opisał COBRA VERDE.
Powodzenia

RobGee 12.07.2003 01:12

Re: A'propos tutoriala
 
Cytat:

ideJ napisa***322;(a)

Po co zamieniać NTSC na PAL? Wszystkie znane mi europejskie odtwarzacze dobrze sobie radzą z płytkami NTSC.




Miałem taką samą wątpliwość, co ty (nie potrzebna robota), i zrobiłem kilka filmów w 23,97 klatkach,oglądnąć można ale widać małe rwania.

kefir 12.07.2003 08:20

Re: Re: napisy
 
Cytat:

Jurgen napisa***322;(a)
Niestey ja mam to samo... i to końcówke mi czytuje.... :(
Już była o tym mowa w tym samym poście, o ile chodzi o to samo
Trzeba po prostu zamieniać napisy na TIF-y a nie na bitmapy (MaestroSBT) Przy bitmapach wczytuje właśnie nie wszystkie napisy i to od końca.

teperek 12.07.2003 14:49

A ja po załadowaniu do MaestroSBT i próbie podglądu dostaej komunikat "Error loading backgrund movie". Może ktoś wspomoże rozwiązaniem.
THX
K

Jurgen 12.07.2003 16:47

Re: Re: Re: napisy
 
Cytat:

kefir napisa***322;(a)
Już była o tym mowa w tym samym poście, o ile chodzi o to samo
Trzeba po prostu zamieniać napisy na TIF-y a nie na bitmapy (MaestroSBT) Przy bitmapach wczytuje właśnie nie wszystkie napisy i to od końca.

Hmm... czytałem o tym i próbowałem już BMP i TIFów i za każdym razem jest to samo.

Fafer 12.07.2003 21:09

Ilość załączników: 1
Cześć podrzucam wam szablon do konwersji w Subtitle Workshop napisów na format DVDMaestro STL. Jest to wygodniejsza metoda wstawiania napisów niż MaestroSTB. Ma jednak jedną wadę ten szablon umożliwia konwersje napisów tylko z dokładnością co do sekundy.

Ponadto mam jeszcze jedną nowość do poradnika Cobry. Zamiast używać FitCD proponuje stosowanie jednego uniwersalnego skryptu avs

----
#LoadPlugin("D:\PathOf\AnyPlugin.dll")
AviSource("D:\Scieżka do pliku\plik.avi")
#Rozdzielczość dla telewizorów 16:9
wysokosc=( (960*height)/width)-( ( (960*height)/width)%4)
#Rozdzielczość dla telewizorów 4:3
#wysokosc=( (720*height)/width)-( ( (720*height)/width)%4)
#Tylko jedna definicja wysokości moze być odkomentowana
LanczosResize(720,wysokosc)
AddBorders( 0, (576-wysokosc)/2 ,0,(576-wysokosc)/2)
----

Pozdrawiam Fafer

CobraVerde 13.07.2003 13:28

widze, że technologia divx2dvd się rozwija :D i jak zwykle są przy tej okazji małe problemy ;)
jestem obecnie na wczasach - bede w domu 20.07 i wtedy postaram się wam pomóc i coś nowego wymyślić

pozdrawiam

miodek 13.07.2003 16:56

witam,cobra dzieki za swietny turtorial,jednak mam jeszcze pare pytan..jestem poczatkujacym wiec prosze o wmiare prosta odpowiedz,slowa krytki mile widziane-ale bez hamstwa,dziex
1)Z kad wziasc Spruce DVDMaestro 2.9? bo na tych strona ktore sa w doc'ach nie ma,jesli jest to komercyjny program to czy jest jego wersja trial?
2)Dlaczego oddzielnie encodujesz dzwiek i video,przeciez np tmpgenc robi to samo (moze sie myle?) i nie trzeba sie az tak rozdrabniac
3)mam pewien problem,poniewaz juz wczesniej bawilem sie w zamiane divix-dvd,nalozylem napisy na film vob-sub'em,wypalilem i..no wlasnie
na dvd-r odtwarzacz identyfikuje plyte i widnieje napis "stop" wszellkie proby nacisniecia play z pilota koncza sie fiaskiem(ShowBiz)..probowalem innym programem ,dodalem menu(TMPGEnc.DVD.Author.v1.0.4.24.Win9xNT)i wypalilem nero na dvd-rw,film ruszyl ale po 13 minutach wylaczyl sie i znow pojawil sie napis "stop" damn..na kompie widac ze tmpegenc.dvd.author podzielil film na 3 czesci,i jakby odtwarzacz nie chcial "przeskoczyc na nastepna"...ale co najdziwiniejsze po wypaleniu tymi samymi metodami na dvd+rw film dziala bez problemu..tzn ze musi byc jakies menu?czy moze robie cos zle?
4)czy mozna jakos emulowac sciezcke audio ac3?tzn hodzi mi o to czy mozna jakos zasymulowac to co idzie na center tak aby nie milczal caly czas?
5)czy w internecie ukazuja sie same sciezki dzwiekowe w ac3?tak zeby nie trzeba bylo jeszcze raz sciagac calego filmu

Fafer 13.07.2003 22:13

Odpowiadam
1) DVDMaestro jest programem komercyjnym ale juz nie sprzedawanym do zdobycia w sieciach P2P np eDonkey, Kaaza, Direct Connect
2) TMPGEnc jest znany ze słabego kodowania dźwięku poza tym koduje tylko w mpegu 2 scieżki natomiast ac3 to pełne dolby 5.1
3) To kwestia odtwatrzacza może twój "woli" plusy
4) Nie widziałem scieźek do filmów do koncertów mogą być ale nie twierdze ze nie ma bo nie widziałem.
Pozdrawiam


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.