Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 4, średnio 5.00. Tryby wyświetlania
Stary 28.03.2004, 19:03   #586
kolczan_
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.02.2004
Posty: 11
kolczan_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czołem!

Zaczynałem moje przygody z DivX --> DVD z pomocą poradnika CobraVerde i fajnie to wszystko wychodzi . Od początku jednak miałem opory przed nienaturalnym przerabianiem filmów NTSC na PAL i robię tak, że pozostawiam oryginalny format filmu.
Jednak z racji, że większość divx jest kodowana z 23,976 to konieczna jest ich konwersja do 29,97 poprzez 3:2 pull down (sporo krwi mi napsuło dochodzenie do tego ). Sztukę tę opanowałem w TMPEGEncoderze, jednak mimo dobrej jakości jest to troszkę powolne oprogramowanie.
Pytanie: czy i jak można to samo zrobić w CCE?

Pozdrawiam - Mirek
kolczan_ jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.03.2004, 22:34   #587
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
w CCE 2.50 robi się to za pomocą skryptu AVS - więcej znajdziesz tutaj: http://forum.doom9.org/search.php?ac...der=descending
w CCE 2.6x można to chyba zrobić z poziomu programu (opcja) ale nie pamiętam szczegółów... a potem mogą wyniknąć problemy z synchronizacją audio/video/napisy, dlatego ja wolę konwersję do PAL... poza tym zmiana FPS i interpolacja dodatkowych klatek też wydłuży kodowanie, więc nie liczyłbym na duże przyśpeiszenie "produkcji" filmu...
....
aha, jest jeszcze programik Pulldown do przerabiania gotowego video - wchodzi w skład pakietu DVD2SVCD i jest też do ściągnięcia (z GUI) na www.doom9.org
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 28.03.2004 o godz. 22:59
CobraVerde jest offline  
Stary 29.03.2004, 06:05   #588
Fafer
DVD Maniac
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 211
Fafer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale po grzyba przerabiasz 23,976 na 29,97. Pulldown nigdy nie osiągnie lepszego efektu od przyspieszenia do 25 klatek zresztą od lat wszyscy w telewizorze oglądamy przyspieszone filmy. Ale jesli zeczywiście chcesz przerabiać na 29,97 w CCE to musisz pokąbinować z funkcjami PullDown i ChangeFPS z Avisyntha.
__________________
Fafer
Fafer jest offline  
Stary 29.03.2004, 15:58   #589
jarz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.02.2004
Posty: 5
jarz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.
Duzo tutaj informacji na temat przerobek divx'ow do DVD. Od niedawna jestem posiadaczem komputerowej nagrywarki DVD, a od jakiegos juz czasu odtwarzaczki stacjonarnej. Chcialbym nastukac tu kilka slow na temat jak ja radze sobie z przerabianiem. Oczywiscie bedzie sie to mialo nijak do tego co pisze Cobra, gdyz jego sposob sprowadza efekt koncowy do prawie profesjonalnego materialu, ja natomiast wychodze z zalozenia ze przerobiony film jest tylko na jeden raz. Obejrzec na stacjonarnym DVD i skasowac. Koncowy efekt moze byc zadawalajacy pod warunkiem ze film ktory przerabiam jest dobrej jakosci.
Potrzebuje nastepujace programy:
1. SUBMax v.5.4
2. VirtualDub 1.5.8
2. AVISubtitler v 0.25
3. NeroVision Express 2.

Ad.1
SUBMax'em sprawdzam napisy, dobry program do ich edycji. Zapisuje w formacie *.srt
Ad.2
VirtualDub'em otwieram film ktory ma byc przerobiony. Jezeli audio jest VBR program powiadamia zaraz po zaczytaniu avi'ka. Jest to wazne, gdyz moga byc pozniej problemy z AVISubtitler'em. Aby ich nie bylo rozkompresowuje audio. Taki plik z rozkompresowanym audio otwieram w:
Ad.3
AVISubtitler - ustawiam tam czcionke dla liter ich wielkosc oraz jakim codekiem bede przerabial film. Wybieram xvid gdzyz jest szybki, ok 50min - 1h30min na film. Oczywiscie wiadomo ze podczas takiej operacji mozna duzo stracic na jakosci. Stopien kompresji ustawiam na max, plik jest duzy, ale niewiele trace na jakosci. Tak przerobiony film ma juz w sobie litery.
Ad4.
Nastepny krok to odpalenie NeroVision Express 2. Tam jest kreator i poza wskazaniem pliku do konwresji nic mnie juz prawie nie obchodzi. Reszta robi sie sama. Po ok. 3-4h pracy Nero..... mam nagrany na DVD-RW film, ktory moge obejrzec na stacjonarnym odtwarzaczu.

Mysle, ze moja metoda jest prosciejsza i moze zadowolic poczatkujacych. Przy dobrym pliku zrodlowym avi, naprawde straty na jakosci sa niezauwazalne. Mniej trzeba wiedziec, nie trzeba zachodzic w glowe co i jak. Polecam moja metode.
Pozdrawiam
jeszcze zielony w tym temacie
jarz

Ostatnio zmieniany przez jarz : 29.03.2004 o godz. 16:08
jarz jest offline  
Stary 29.03.2004, 17:25   #590
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
fajnie, dzięki za opis - na pewno komuś się przyda mam tylko pytanie techniczne:
a jak robisz resize ? wszystkie filmy są poprostu powiększane do 720x576 przez NVE ?
jest może prościej ale ten czas pracy - u mnie CCE pracuje krócej
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 29.03.2004, 18:15   #591
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez jarz

Ad.2
VirtualDub'em otwieram film ktory ma byc przerobiony. Jezeli audio jest VBR program powiadamia zaraz po zaczytaniu avi'ka. Jest to wazne, gdyz moga byc pozniej problemy z AVISubtitler'em. Aby ich nie bylo rozkompresowuje audio. Taki plik z rozkompresowanym audio otwieram w:
Skoro już używasz VirtualDub to podam ci metodę która skróci ci przeróbkę filmu o kompresję pośrednią do XviD.

W katalogu VD jest taki niepozorny plik "AuxSetup.exe" - uruchom go.
Trzeci button od góry instaluje biblioteki dll dla frameservera. Nacisnij go. Może zamknąć teraz "AuxSetup".

Masz już zainstalowanego frameserwera VD w systemie. Poszukaj plugina do napisów dla VD, jednak jedyna jego wada to ta że obsługuje napisy tylko w SSA, ale konwerterów jest od groma. Jak już będziesz miał to w filtrach ustwiaqsz subtitle po resize.
Teraz mając avika w VD z dodanymi filtrami resize i subtitle zamiast zapisywać go na dysk wybierasz "File/Start frame server...". W pojawiajacym się okienku z wyborem nazwy frameservera dajesz tyko "START" a dopiero w następnym okienku dotyczącym nazwy pliku który będzie punktem zaczepienia dla innych programów wpisujesz jako nazwę do nagrania "nazwa filmu.vdr.avi". To ważne żeby na końcu było AVI bo inaczej niektóre programy (np. TMPGEnc który daje mozliwość wyboru tylko plików video które zna, a więc AVI, MPEG, M2V i takie tam, ale VDR tam nie ma) mogą nie widzieć pliku.

Teraz ładujesz ten "nazwa filmu.vdr.avi" plik to NeroVisionExpress który traktuje go jak nagrany na dysku plik AVI i przerabiasz dalej jak normalnie.

Jednym słowem odpada kompresja do XviD i związane z tym pogorszenie jakości gdyż frameserver VD podaje dane rozkompresowane tak jak idą z fitrów VD.
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 30.03.2004, 06:33   #592
jarz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.02.2004
Posty: 5
jarz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Resize robi NVE. Sa trzy mozliwosci 720x576 (CCIR-601), 704x576 (D1) i 352x576 (Half D1). Pierwsza jest domyslna i tak zostawiam, chyba ze plik zrodlowy jest malej rozdzielczosci to przestawiam na opcje trzecia.
Czas pracy? Mysle ze zarabiam na Xvid'zie, Divx robi to nawet 3x dluzej, no a Nero juz nie przeskocze. Dla przejrzystosci podam ze robie to na Athlonie 2+ 512 MB RAM Win XP Prof.

Co do VirtualDub'a. Gdzies kiedys zassalem jakis codek ktory w tym programie naklada napisy (format *.ssa), ale nie obsluguje polskich znakow mimo zaznaczenia w opcjach czcionki "Europa Środkowa". Mimo wszystko dk75 dzieki za info. Teraz jest 6.27 i szykuje sie do pracy, ale jak wroce przyjrze sie dokladnie co napisales i napewno wyprobuje.
jarz jest offline  
Stary 30.03.2004, 09:48   #593
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez jarz
Resize robi NVE. Sa trzy mozliwosci 720x576 (CCIR-601), 704x576 (D1) i 352x576 (Half D1). Pierwsza jest domyslna i tak zostawiam, chyba ze plik zrodlowy jest malej rozdzielczosci to przestawiam na opcje trzecia.
czyli powiększasz bez względu na proporcje obrazu, a te w divxach bywają różne - ciekawie to musi wyglądać jedynym wyjściem, żeby było OK jest robienie prawidłowego resize w VD - tam można zmienić rozmiar klatki i dać "borders"... a sposób obliczenia jest taki sam jak w mojej metodzie.
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 30.03.2004, 14:53   #594
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez jarz
Co do VirtualDub'a. Gdzies kiedys zassalem jakis codek ktory w tym programie naklada napisy (format *.ssa), ale nie obsluguje polskich znakow mimo zaznaczenia w opcjach czcionki "Europa Środkowa". Mimo wszystko dk75 dzieki za info. Teraz jest 6.27 i szykuje sie do pracy, ale jak wroce przyjrze sie dokladnie co napisales i napewno wyprobuje.
Ja używam Subtitler'a Avery Lee (autora VirtualDub) v2.3 (stara) i nigdzie nie widziałem opcji wyboru czcionki dla SSA, bo to bezcelowe. Czcionka jest podana wewnątrz skryptu SSA, jej rozmiar, kolor, atrybuty i kodowanie znaków diaktrycznych. To się zmienia programem edycyjnym dla SSA - czyli powinien na to pozwalać konwerter. Jeśli nie, to słaby konwerter.
Możesz otworzyć plik .SSA w Notatniku i poszukać linijki z ciągiem znaków "Style:". W tej linijce jest definiowana czcionka i na końcu tej linijki powinna być liczba "238" jako 18 pozycja po "Style:". To oznacza kodowanie polskich liter.
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 30.03.2004, 14:56   #595
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może podam dla przykładu:

Cytat:
Style: Default,Arial,24,65535,51400,0,3289650,-1,0,1,3,0,2,30,30,50,0,238
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 30.03.2004, 15:24   #596
jarz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.02.2004
Posty: 5
jarz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez CobraVerde
czyli powiększasz bez względu na proporcje obrazu, a te w divxach bywają różne - ciekawie to musi wyglądać jedynym wyjściem, żeby było OK jest robienie prawidłowego resize w VD - tam można zmienić rozmiar klatki i dać "borders"... a sposób obliczenia jest taki sam jak w mojej metodzie.
Telewizor mam od niedawna panoramiczny, wiec w Nero ustawiam 16:9. Telewizor natomiast ma opcje automatycznego dopasowywania obrazu. W tym momencie nie wiem czy to Nero, czy telewizor to robi, ale zauwazylem ze obraz bywa czasami obciety po bokach. Czasami przy dlugich linijkach tekstu nie widze pierwszej i ostatniej litery.

Nie mowilem, ze moj sposob jest idealny, ale mysle, ze przy opcji "zobacz-skasuj" te lekkie obciecia nie sa az tak duzym mankamentem jezeli, tak jak w moim przypadku, nie ma sie duzych wymagan. Zreszta, nie mozna ich miec bedac poczatkujacym he he. CobraVerde, dziekuje ze zechciales odpowiedziec na moje wypociny. Nasza dyskusja napewno przelozy sie na ulepszenie mojego sposobu na nagranie plty DVD, za co jestem wdzieczny.

A tak na marginesie, wiesz moze czym zrobic plyte DVD tak, by stacjonarny odtwarzacz nie odczytal jej bez wczesniejszego podania hasla? Chodzi mi o blokade w stacjonarnym. Dzieci maja swoje bajki, moze i ja moglbym miec swoje he he, ale bez blokady takich "bajek" zrobic nie moge.

================

Cytat:
Napisany przez dk75
To się zmienia programem edycyjnym dla SSA - czyli powinien na to pozwalać konwerter. Jeśli nie, to słaby konwerter.
Możesz otworzyć plik .SSA w Notatniku i poszukać linijki z ciągiem znaków "Style:". W tej linijce jest definiowana czcionka i na końcu tej linijki powinna być liczba "238" jako 18 pozycja po "Style:". To oznacza kodowanie polskich liter.
dk75, dzieki ci za powyzsza zacytowana uwage. Wczesniej nie mialem do czynienia z SSA, zanim nie kupilem nagrywarki DVD. Jest to dla mnie, poznajacego dopiero tajniki zgrywania na DVD, cenna uwaga, za ktora jeszcze raz skladam dzieki
jarz jest offline  
Stary 30.03.2004, 16:51   #597
kolczan_
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.02.2004
Posty: 11
kolczan_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dlaczego nie 23,976

Cytat:
Napisany przez Fafer
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale po grzyba przerabiasz 23,976 na 29,97. Pulldown nigdy nie osiągnie lepszego efektu od przyspieszenia do 25 klatek zresztą od lat wszyscy w telewizorze oglądamy przyspieszone filmy. Ale jesli zeczywiście chcesz przerabiać na 29,97 w CCE to musisz pokąbinować z funkcjami PullDown i ChangeFPS z Avisyntha.
Sprawa jest prosta .
Po prostu 23,976 nie da się wypalić (ja nie wiem jak) jako DVD Video - standardy to 25 kl/s w PAL i 29,97 dla NTSC.
Świadomość przyspieszenia o około 4% zamiast jak przy przeróbce do 29,97 zaledwie o około 0,1% , kiedy mam już nad tym kontrolę powoduje że robię tak jak robię .
To prawda, że potem trzeba chwilkę więcej podłubać przy napisach, ale mam to opanowane i za pomocą SubtitleTool'a robię to w zasadzie od pierwszego podejścia

Jakieś podpowiedzi co ustawić:
http://www.ptaki.wilgnet.gliwice.pl/pulldown.jpg

Pozdrawiam - Mirek
kolczan_ jest offline  
Stary 30.03.2004, 17:49   #598
martin122
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika martin122
 
Data rejestracji: 29.02.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 16
martin122 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czy ktos mógłby mi podesłac sprawną wersje VirtualVob'a z działającymi filtrami do napisów?
bo to co ja mam to cos nie działa, tzn. w "preview" nie widac napisów
martin122@go2.pl

z góry dzięki
Pozdrawiam
martin122 jest offline  
Stary 30.03.2004, 18:22   #599
martin122
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika martin122
 
Data rejestracji: 29.02.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 16
martin122 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
aaa, i jeszcze jedno : skad wziaźć DVDMaestro bo na kazie nie moge znaleźć
martin122 jest offline  
Stary 30.03.2004, 19:38   #600
martin122
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika martin122
 
Data rejestracji: 29.02.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 16
martin122 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
plissss, prosze , niech ktos mi przysle na e-maila martin122@go2.pl DVDMaestro, chcialbym sie pobawic zgraniem divix'a na dvd, a utknałęm juz na końcówce gdyz nie mam tego programu
dzięki z góry
martin122 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.