Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 4, średnio 5.00. Tryby wyświetlania
Stary 18.04.2004, 19:49   #631
DNBass
Bywalec
 
Avatar użytkownika DNBass
 
Data rejestracji: 09.03.2004
Posty: 42
DNBass w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez CobraVerde
te programy ważą trochę ale jak ktoś udostępni miejsce na FTP albo WWW to nie ma problemu...
chociaż wystarczy poszukać tu:
http://www.filemirrors.com
http://www.doom9.org/software.htm
i może czasem użyć Googla albo eMule i wszystko można znaleźć...
moze poprostu dac tobie stałe linki do programów których nie masz u siebie ?(tylko bym musiał je wrzucic na ftp )
__________________
Drum ' n ' Bass

Electronic helper on the elektroda
specyfikacja : audio ,akustyka


początkujacy na cdrinfo.pl
DNBass jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.04.2004, 00:08   #632
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
o jakie programy ci chodzi? bo troche mam na mojej stronie...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 19.04.2004, 13:24   #633
Gli2du$
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Gli2du$
 
Data rejestracji: 19.04.2004
Posty: 2
Gli2du$ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odkryłem ostatnio taki sofcik co się zowie Cucusoft AVI to VCD DVD SVCD Converter którym bezproblemowo można konwertować avi na wymienione w tytule formaty video. Bardzo ciekawy program. Jedyne co jest wymagane od użytkownika to tylko wczytanie źródłowego avi, wybranie formatu konwersji video i wystarczy tylko czekać Właśnie tak przerobiłem jeden z filmów ponieważ kożystając z poradnika kolegi Cobry po konwersji w CCE pliki mpeg-2 miał aż 5,5GB!!. Jakość obrazu w Cucusoft jest jak na mój gust zadowalająca, choć mogłaby być lepsza. Zainterosowanych wysyłam do ściągniecią na p2p ponieważ wersja trial ze strony producenta obrabia tylko pierwszą minutę materiału.
Gli2du$ jest offline  
Stary 19.04.2004, 13:46   #634
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Gli2du$
Odkryłem ostatnio taki sofcik co się zowie Cucusoft AVI to VCD DVD SVCD Converter którym bezproblemowo można konwertować avi na wymienione w tytule formaty video. Bardzo ciekawy program. Jedyne co jest wymagane od użytkownika to tylko wczytanie źródłowego avi, wybranie formatu konwersji video i wystarczy tylko czekać
znam i nie polecam bo jakość jest kiepska w porównaniu do CCE/TMPGEnc a źródłowy film divx jest "rozciągany" do rozmiarów DVD bez wnikania w Aspect Ratio a to sprawia, że zazwyczaj obraz będzie miał zniekształcone proporcje...

Cytat:
Napisany przez Gli2du$
Właśnie tak przerobiłem jeden z filmów ponieważ kożystając z poradnika kolegi Cobry po konwersji w CCE pliki mpeg-2 miał aż 5,5GB!!
poprostu źle obliczyłeś średnie bitrate video od tego jest Bitrate Calculator...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 19.04.2004, 16:37   #635
Falco
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.04.2004
Posty: 31
Falco zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nigdzie nie moge znajsc dvdmaestro prosze o linka
Falco jest offline  
Stary 20.04.2004, 12:17   #636
Gli2du$
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Gli2du$
 
Data rejestracji: 19.04.2004
Posty: 2
Gli2du$ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Falco
nigdzie nie moge znajsc dvdmaestro prosze o linka
Niestety jak tu nie raz bylo powiedziane. DVD Maestro nie można nigdzie znaleźć na stronach WWW. Pozostaje ci tylko sieć p2p a znajac to co na tej sieci jest to od razu zaciągnij od CobraVerde pliki dzięki którym będziesz miał REAL TIME VIEW.

Pozdrawiam
__________________
Dobry robak, to martwy robak
Gli2du$ jest offline  
Stary 21.04.2004, 17:44   #637
Falco
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.04.2004
Posty: 31
Falco zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dzienki za odpowiedz zara zassam
Falco jest offline  
Stary 26.04.2004, 03:16   #638
luc
Bywalec
 
Avatar użytkownika luc
 
Data rejestracji: 24.04.2004
Posty: 36
luc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przeczytalem wszystko i nadal nie wiem jak to zrobic.
Nie meczylem sie nie probowalem tylko przeczytalem ale bardziej pokretnej metody dawno nie uzywalem. :zeby:

Ech przydalby sie program w ktorym zaznaczylbym film stworzyl menu (tak jak w EASY CD CREATOR 6) i dolozyl napisy w TXT a program odrazu konvertowalby, z mozliwoscia oczywiscie korekty.

No coz z czasem napewno powstanie.
Narazie nie bede nagrywal DVD z napisami, zreszta i tak nie mam nagrywarki DVD
luc jest offline  
Stary 26.04.2004, 17:15   #639
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez luc
Ech przydalby sie program w ktorym zaznaczylbym film stworzyl menu (tak jak w EASY CD CREATOR 6) i dolozyl napisy w TXT a program odrazu konvertowalby, z mozliwoscia oczywiscie korekty.
jest taki program: Ulead DVD Workshop 2, ale:
1. jakość kodowania video jest dosyć słaba
2. program zazwyczaj źle powiększa obraz do rozmiarów DVD (złe Aspect Ratio)
3. są problemy z napisami - nie problem je stworzyć (Subtitle Workshop) i importować ale mi się nie udało osiągnąć dobrego efektu - czcionki wyszły za małe, ciężko je potem zmienić itd.
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 27.04.2004, 01:40   #640
luc
Bywalec
 
Avatar użytkownika luc
 
Data rejestracji: 24.04.2004
Posty: 36
luc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W takim razie nie pozostaje nic innego jak czekać przypomnijmy sobie jakie byly niegdys programy do zwyklych CD nagrywarek a co te programy potrafia teraz. :zeby:

Miejmy nadzieje ze niedlugo sie ukażą, apropos wyszla juz nowa wersja EASY CD CREATORA z nr 7 ale nie udalo mi sie uruchomic DVD CREATORA.
Wchodzil wchodzil i wychodzil, myślalem że nie wykrył nagrywarki i to dlatego więc sprawdziłem na kompie z nagrywarka DVD i to samo.
luc jest offline  
Stary 07.05.2004, 21:45   #641
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Powiększanie DivX do DVD

Znalazłem błąd i to poważny w arkuszu wykonanym prze Ninja i CobraVerde służącym do obliczania powiększenia DivX'a do DVD.
I to przez przypadek.
Mam DivX'a 512x384 do konwersji. Przy odtwarzaniu zajmuje cały ekran komputera bez ramek na górze i dole. Obraz ma te same proporcje co 640x480 i dlatego wydało mi się dziwne że arkusz proponuje powiekszenie go do rozdzielczości 720x540 + 18pix ramek na górze i dole.
To nie miało sensu, bo powinno być 720x576. FitCD za to pokazywał... 704x576 - mistrzostwo świata ;PPPp
Zacząłem przekładać moje przemyślenia na jakiś wzór zachowania aby można było to zastosować nie tylko do łatwych rozdzielczości w których od razu widać jaki powinien być wynik, ale żeby też można było wbudować to w arkusz kalkulacyjny i obliczać rozdzielczość filmu typu 640x262.

Tak więc udało mi się, na typowej rozdzielczości 640x480 pokazuje dobre wyniki zarówno dla PAL jak i NTSC (tak, jest i funkcja dla NTSC) oraz jest dobrze przy 640x360 (panorama 16:9) zarówno w letterboxie jak i anamorfic (letterbox będzie przy wprasowaniu w 4:3 a anamorfic przy obliczeniach dla 16:9)

W załączniku jest paczka z arkuszem w dwóch wersjach: Excel 97/2000/XP (zapisany przez OpenOffice) i OpenOffice 1.0
Arkusz jest zabezpieczony hasłem przed przypadkowymi zmianami komórek z funkcjami i stałymi - można zmieniać tylko rozdzielczość źródłową DivX'a do konwersji. Działa to dobrze pod OO ale nie mam Excela żeby sprawdzić.

Enjoy.
Dołączone pliki
File Type: zip rozdzielczoscDVD.zip (9.1 KB, 70 oglądane)
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6

Ostatnio zmieniany przez dk75 : 07.05.2004 o godz. 21:50
dk75 jest offline  
Stary 07.05.2004, 23:14   #642
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
racja bo arkusz był w zasadzie przeznaczony dla filmów 16:9 (większość divxów). dla filmów o proporcjach 4:3 (czyli np. 512x384) zawsze resize robi się do wymiaru 720x576 (PAL) więc nie ma czego obliczać
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 08.05.2004, 07:59   #643
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No dobra.
Idealna panorama dla tv panoramicznych, 640x360 (640/16*9=360), wypełniająca ich kineskop po brzegi bez żadnych pasów - wyszło 720x540 + 18pix pasów na górze i 18pix pasów na dole... coś i do panoramy również nie najlepszy ten arkusz wyszedł.

No cóż, do swojego arkusza doszedłem empirycznie gdyż teoretycznie zacząłem się gubić ;PPPp Ale popisałem sobie z jakiej rozdzielczości na jaką muszę powiększyć, sprowadziłem do jednej podstawy (szerokość 720) i wyszło mi jaoś jak to trzeba zrobić choć nie wiem dlaczego i nawet nie chce mi się o tym myśleć ;PPPp

Stay tuned - myślę o tym żeby lekko zmodyfikować arkusz i dodać również dodatkowe funkcje z 5% overscanem (to dla tych co nie chcą żeby im za dużo obrazu za ramki wychodziło ;PPPp)
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 08.05.2004, 07:59   #644
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Arkusz powiekszania DivX do DVD

No to zrobione. Przy okazji trochę pozmieniałem i wyszła z tego wersja V2.
Overscan ustawiony jest na 5% ale jakby komuś to było za dużo i widział czarne pasy po bokach to mozna to zmienić - jest to wpisane stronę niżej w arkuszu.
Dołączone pliki
File Type: zip rozdzielczoscDVD-v2.zip (10.8 KB, 159 oglądane)
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6

Ostatnio zmieniany przez dk75 : 08.05.2004 o godz. 09:56 Powód: ups! dubel! To wpiszę nową wiadomość.
dk75 jest offline  
Stary 12.05.2004, 14:03   #645
Riddick2
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Riddick2
 
Data rejestracji: 25.01.2004
Posty: 84
Riddick2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam problem z cce
pokazuje mi taki bajer
cce encoding failed error video check sum is diffrent from that of previous pass source video data or time code may be diffrent please chceck video tape or information file:

information:
current: check sum=00000000
previous: check sum=00654000

co mam zrobić robiłem dokadnie tak jak jest w tej instrukcji!!
Riddick2 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.