Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 4, średnio 5.00. Tryby wyświetlania
Stary 22.05.2003, 21:58   #61
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
bo użyłeś złego polecenia w skrypcie AVS:
zapewne wpisałeś ConvertToYV12() zamiast ConvertToYUY2()
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.05.2003, 23:05   #62
foton007
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.05.2003
Posty: 16
foton007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DZIEŃKI ZA POMOC!!!!
foton007 jest offline  
Stary 23.05.2003, 21:45   #63
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
cobra - paru miejscowych madrali zadalo ci ciekawe pytanie na ktore w koncu nie dostalo odpowiedzi - czy jesli zmieniajac fps zmieniasz dlugosc filmu to czy ucinasz kawalek sciezki dzwiekowej? sciesniasz ja? (podnoszac wszystkie dzwieki w dziedzinie czestotliwosci) czy wycinsz co ktorys dzwiek ze sciezki? miejscowym madralom wydawalo sie ze filmy niezaleznie od fps sa tej samej dlugosci bo inaczej wlasnie dzwiek zaczyna sie sypac...

nieladnie tak pisac o nieobecnych
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 23.05.2003, 22:07   #64
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
cobra - paru miejscowych madrali zadalo ci ciekawe pytanie na ktore w koncu nie dostalo odpowiedzi - czy jesli zmieniajac fps zmieniasz dlugosc filmu to czy ucinasz kawalek sciezki dzwiekowej? sciesniasz ja? (podnoszac wszystkie dzwieki w dziedzinie czestotliwosci) czy wycinsz co ktorys dzwiek ze sciezki? miejscowym madralom wydawalo sie ze filmy niezaleznie od fps sa tej samej dlugosci bo inaczej wlasnie dzwiek zaczyna sie sypac...

nieladnie tak pisac o nieobecnych
nic się nie ścina tylko w tym przypadku (23,976 na 25 Fps) "ściska" się ją do wartości 0.95904 oryginału. możesz o tym przczytać np. tu http://www.geocities.com/xesdeeni200...rdsConversion/
to jest oczywiście prosty sposób bo profesjonalnie robi się to za pomocą hardwarowych konwerterów.
a pisząc o "mądralach" miałem na myśli (i tak napisałem) zarzucanie, że jakość DVD zrobionego z divxa jest kiepska i cały zabieg jest bez sensu. nie wiem czy pamiętasz ale zaproponowałem, że zaproszę do siebie kogoś z niedowiarków i pokażę efekty takiego zabiegu co ostatecznie by wyjaśniło wątpliwości. trochę mnie wkurzyło wtedy że głos zabierali ludzie kórzy nie mieli doświadczenia w tego typu zabiegach ale z całym przekonaniem występowali w roli ekspertów.
poza tym przecież to nie ja wymyśliłem ten rodzaj konwersji i skoro piszą o tym pooważnie na Doom9 to nie może być fake
a o zmianę Fps zapytał się jeden koleś w tym wątku któremu odpowiedziałem chyba, żeby nie zmieniał jak nie chce...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 23.05.2003 o godz. 22:29
CobraVerde jest offline  
Stary 23.05.2003, 22:22   #65
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
poza tym proponuję zajrzeć tu: http://forum.doom9.org/search.php?ac...der=descending
wiem Sid że Cię to jako fachowca nurtuje ale ja nie znam odpowiedzi na pytania dotyczące technicznych szczegółów i niuansów. i znać nie chcę ponieważ używam sprawdzonych metod i jestem zadowolony z efektów
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 23.05.2003, 22:55   #66
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a teraz coś co cię powinno Sid przekonać ostetecznie, do mojej obrazoburczej teorii że filmy NTSC różnią się czasem trwania od filmów PAL. odpal dwie strony WWW - jedna sprzedaje filmy PAL a druga NTSC: http://www.fbo.com.au i http://www.cduniverse.com/ (zakładka Movies). i zacznij porównywać czasy trwania tych samych filmów - zobaczysz że flimy NTSC są dłuższe od filmów PAL
ja sprawdziłem 10 i są dokładnie krótsze o tyle ile wynika z różnicy Fps. co ty na to
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 24.05.2003, 07:58   #67
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
tyle tylko ze w takim wypadku jedne z nich oferuja gorsza jakosc dzwieku
scisniecie, upakowanie dzwieku jest mozliwe w dwoch przypadkach:

a) sciskamy dzwiek bez wycinania niczego - efektem jest wzrost czestotliwosci WSZYSTKICH dzwiekow (wysokosci) proporcjonalnie do 'scisniecia' - gwarantuje ze te 5% roznicy uslyszy umarly i gluchy

b) wycinamy co-ktoregos sampla - powstaja w ten sposob dziury ktore mozemy skasowac - efektem jest oczywista ziarnistosc dzwieku i straty w jakosci

proces odwrotny (wydluzanie) - analogicznie

stad moje watpliwosci - ktore bezskutecznie staram sie rozwiklac - chocby dlatego ze nie lubie, paniecznie nieznosze zlego dziweku w filmach - a tu mam doczynienia z robieniem sobie z ogladaczy jaj
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 24.05.2003, 10:50   #68
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
tyle tylko ze w takim wypadku jedne z nich oferuja gorsza jakosc dzwieku
scisniecie, upakowanie dzwieku jest mozliwe w dwoch przypadkach:

a) sciskamy dzwiek bez wycinania niczego - efektem jest wzrost czestotliwosci WSZYSTKICH dzwiekow (wysokosci) proporcjonalnie do 'scisniecia' - gwarantuje ze te 5% roznicy uslyszy umarly i gluchy

b) wycinamy co-ktoregos sampla - powstaja w ten sposob dziury ktore mozemy skasowac - efektem jest oczywista ziarnistosc dzwieku i straty w jakosci

proces odwrotny (wydluzanie) - analogicznie

stad moje watpliwosci - ktore bezskutecznie staram sie rozwiklac - chocby dlatego ze nie lubie, paniecznie nieznosze zlego dziweku w filmach - a tu mam doczynienia z robieniem sobie z ogladaczy jaj
no ale w końcu Cię chyba przekonałem, że tak jest czy masz jeszcze wątpliwości ?
już podczas naszej pierwszej dyskusji pisałem, że NTSC ma dwie wartości FPS - 23,976 filmowa i 29,997 telewizyjna. to skomplikowana sprawa, nie bede wchodził w szczegóły więcej jest np. tutaj: http://forums.afterdawn.com/thread_view.cfm/4022
wkażdym bądź razie Fps filmowe jest jak najabardziej naturalne, bo filmy są kręcone z prędkością 24 Fps i w obu przypadkach (PAL i NTSC) różnice od "oryginału" są naprawdę tak nieduże,że pewnie nawet Ty Sid byś ich nie wyłapał
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 24.05.2003, 11:05   #69
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ciagle mam watpliwosci.. ale nia mam jak tego sprawdzic - pisalem juz wielokrotnie ze moj kontakt z filmami i dvd jest prawie zaden - ale chyba mam mozliwosc sprawdzic Nightmare Before Christmas kolezanka ma w NTFS... a znam tez kogos kto kupil to w Europie
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 24.05.2003, 11:35   #70
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
ciagle mam watpliwosci.. ale nia mam jak tego sprawdzic - pisalem juz wielokrotnie ze moj kontakt z filmami i dvd jest prawie zaden - ale chyba mam mozliwosc sprawdzic Nightmare Before Christmas kolezanka ma w NTFS... a znam tez kogos kto kupil to w Europie
hehe - a nie wystraczy sprawdzić w sklepach które Ci podałem ? przecież to wystarczy. chyba, że musisz dotknąć...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 24.05.2003, 11:39   #71
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
musze dotknac - jest mozliwosc ze dwa sklepy mierza inaczej - chyba ze znajde taki sklep ktory daje ten sam tytul w jednym i drugim (nawet plyty audio z teoretycznie tym samym materialem na rynek europejski i amerykanski sa roznej dlugosc (jakeis bonusy, inne tracki, inne aranze) - dlatego chcialbym zobaczyc
a przede wszystkim uslyszec...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 24.05.2003, 12:00   #72
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
chyba ze znajde taki sklep ktory daje ten sam tytul w jednym i drugim
no to właśniw są to takie dwa sklepy - porównywałem identyczne filmy i wersje. podane tam czasy to czasy filmów a nie całości materiału materiału na DVD . np. są dwie wersje Władcy Pierścieni I - zwykła i rozszeżona. i oczywiście są identyczne w Australii i w USA - różnią się tylko Fps...
poza tym te różnice w czasie są dokładnie takie jak wynika z różnicy FPS, więc to nie może być przypadek...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 27.05.2003, 13:11   #73
foton007
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.05.2003
Posty: 16
foton007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak obliczać BITRATE w łatwy sposób
foton007 jest offline  
Stary 27.05.2003, 13:25   #74
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja używam tego http://www.guygraphics.com/dvd/bitratecalculator.html do wyliczenia średniego bitrate ale tylko w przypadku długich filmów (powyżej 120 min.) a zazwyczaj ustawiam tak: min. 1000-2000, avg. 4000 i max. 6000-7000. zbyt wysokie podbijanie bitrate nic raczej nie da, tylko tylko że będziemy mieli większy plik mpeg2.
ale zawsze można poeksperymentować...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 29.05.2003, 00:45   #75
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
UPDATE
pronuję używać do obliczania docelowej rodzielczości samego filmu (bo obraz musi być 720x576) metody którą opisał kolega Fafer na poprzedniej stronie. wygląda to bardzo dobrze, przynajmniej na ponoramicznym TV, gdzie obraz jest mocno rozciągany.
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.