Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 4, średnio 5.00. Tryby wyświetlania
Stary 11.01.2004, 17:10   #361
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tytusdezoo
WSZYSTKO SUPER, OPISY BARDZO PRZYDATNE, ALE PROSIŁBYM O WIEKSZĄ DOKŁADNOŚĆ.
NP: 1. ZAMIESZCZONE NAPISY DO DVD SA ZROBIONE NA FILM Z JAKĄ ILOŚCIĄ KLATEK??
skoro poradnik mówi o przerabianiu na PAL, więc wszystkie moje napisy mają 25 FPS
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.01.2004, 15:29   #362
exbach
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 32
exbach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam . Doszedłem szczęśliwie do momentu gdy plik audio *.mp3 chcę przekonwertować na *.ac3 ustawienia jak na załączonym obrazie , klikam Give me AC3! i ... na sekundę miga czarny ekranik i nic się nie dzieje. nowy plik też nie powstaje.
1.Czy ktoś wie gdzie robię błąd?
2. jak wstawić plik z obrazkiem *.jpg do dyskusji ?
exbach jest offline  
Stary 12.01.2004, 16:18   #363
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez exbach
Witam . Doszedłem szczęśliwie do momentu gdy plik audio *.mp3 chcę przekonwertować na *.ac3 ustawienia jak na załączonym obrazie , klikam Give me AC3! i ... na sekundę miga czarny ekranik i nic się nie dzieje. nowy plik też nie powstaje.
1.Czy ktoś wie gdzie robię błąd?
2. jak wstawić plik z obrazkiem *.jpg do dyskusji ?
to stały problem, jeżeli się nie ma wszystkich plików z rodziny BeeSweet albo używa się jego najnowszej wersji (beta 25).
powtórzę po raz 28 i ostatni: niezbędny komplet plików jest w paczce Audio na mojej stronie - działa na 100 %
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 12.01.2004, 16:20   #364
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Do działania ac3machine potrzebuje programu BeSweet oraz biblioteki ac3enc.dll
BeSweet oraz ac3enc.dll dostępne są na stronie domowej projektu czyli http://dspguru.doom9.net oraz na stronie stworzonej z myślą a takich pytających, przez CobraVerde - adres w jego podpisach.

Aby dołączyć .jpg do dyskusji należy:
a) być zarejestrowanym na forum
b) wybrać albo przycisk "odp. z cytatem" znajdujący się po prawej stronie każdej wiadomości albo wybrać przycisk "Zaawansowane" tuż pod okienkiem "Szybka odpowiedź"
c) na nowej stronie pojawią się nowe opcje i nowy sposób edycji wiadomości a obrazek można wstawić na różne sposoby:
I. - nad polem edycji znajduje się toolbar w którym jest parę ikon edycji, m.in. pocztówka po najechaniu na którą ukazuje się opis "insert image". Po nacisnięciu pojawia się znacznik "[IMG]" za którym należy wpisać adres obrazka do wstawienia i zakończyć go znacznikiem "[/IMG]" - jednak aby taki obrazek był widoczny musi być wstawiony gdzieś w sieci tak aby był cały czas do pobrania/downloadu

II. - pod polem edycji znajdują się "Options:", "Thread Subscriptions:" oraz najbardziej interesujące cię "Załączniki:". Kliknij na tekst "Kliknij tutaj aby dodać poprawne załączniki: "[..]
Pojawi się requester w którym wybierasz plik jaki ma być dołączony z twojego dysku (np. jpeg) do twojej wiadomości. Plik ten będzie załadowany na forum fizycznie więc nie musisz być cały czas on-line żeby był widoczny.
Dołączane obrazki jako załączniki mają pewne ograniczenia. O ile pamiętam jest to 50KB i rozmiar 580x435. Ale nie martw się. Jeśli nie będzie spełniał ograniczeń to zostanie wyświetlone odpowiednie pouczenie z podanymi obowiązującymi ograniczeniami.

Na drugi raz proponuję poczytać FAQ oraz pierwszy temat na forum "Jak pisać" czy jakoś tak...
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 12.01.2004, 19:46   #365
exbach
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 32
exbach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dla "dk75" - dziękuję za podpowiedź
dla "CobraVerde"- również dziękuję . wcześniej próbowałem na innym zestawie AC3M i BeSweet i nie chodziło. No twoim poszło od razu. Jako guru musisz uzbroić się w wyrosumiałość dla swoich uczniów
mamdwa putania:
1. do czego słuzy program aac z twojej kolekcji?
2. gdy odpaliłem DVD Maestro z twojego zbioru pojawił się komunikat jak w załączniku "maestro". Wstawiłem więc codeki z CINEMASTER-a z twojej kolekcji i raz odpalił DVD Master'a bez tego komunikatu. Ale gdy zamknołem DVDMastera i uruchomiłem powtórnie komunikat pojawił się znowu. Nie pomogło ponowne wklejenie plików z CINEMASTERa. Gdy zignorowałem ten komunikat i zainportowałem plik video i audio , DVD Maestro przyjoł je lecz: czasy plików różnią się , plików nie widać w oknie podglądu . Czy coś schrzaniłem ?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik-maestro.jpg   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik-maestro1.jpg   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik-maestro2.jpg  
exbach jest offline  
Stary 12.01.2004, 21:10   #366
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
- gdzie skopiowałeś te pliki decodera ? zgodnie z instrukcją ?
- czasy audio i video się różnią bo pewnie masz audio w NTSC a video w PAL
- robiłeś może zmianę FPS ?
- jeżeli to polski film "Reich" to pewnie nie jest potrzebna bo on jest w PAL-u (25 FPS)
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 13.01.2004, 18:15   #367
exbach
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 32
exbach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez CobraVerde
- gdzie skopiowałeś te pliki decodera ? zgodnie z instrukcją ?
- czasy audio i video się różnią bo pewnie masz audio w NTSC a video w PAL
- robiłeś może zmianę FPS ?
- jeżeli to polski film "Reich" to pewnie nie jest potrzebna bo on jest w PAL-u (25 FPS)
Witam.
A.
Ponieważ nie pamiętałem jak zrobiłem ten plik dźwiękowy który czasem się różnił od czasu pliku video powtórzyłem operację wczesniej kasując stare pliki audio.
1. zrzuciłem programem Nandub plikaudio i nazwałem audio2
2. otwarłem BeSweet GUI i wyznaczyłem ścieżkę dostępu (rys.1) OK
3 ponieważ mimo zaznaczenia że ścieżka zrzutu ma powstać automatycznie w pasku Output pozostał stary adres więc otwarłem i zaznaczajęc mp3 wwybrałem nową (rys2) OK
4 otwarłem folder gdzie jest stary plik audio2.wav
5 otwarłem BeSliced i przeciągnołem prawym klawiszem myszy plik audio2.wav na ikonkę ze starszym panem. Pokazała się pionowa lista (rys3) kliknołem na MP3
6 zamiast konwersji pokazał się stary raport (rys4)
próbowałem innych kombinacji ale bez skutku. Operacje robiłem zestawem twoich plików audio
CO robię źle? Próbowałem usunąć wyswietlane pliki przy innych rozszerzeniach w dolnym oknie ( na rys2)ale nie dało się.
B jeżeli chodzi o Cinemaster to przeniosłem pliki z folderu System do folderu System w Windows na dysku systemowym oraz z folderu System 32 do folderu System32 na dysku systemowym (razem z niezmienionym folderem Drivers).
Dzisiaj za pierszym razem DVDMaestro uruchomił się bez komunikatu błędu a po zamknięciu i uruchomieniu po jakimś czasie otworzył się z komunikatem błędem. (rys5)
Po kliknięciu OK na komunikacie okno Maestro pozostało aktywne.
Dalszych prób nie robiłem bo nie mam teraz pliku dźwiekowego.

pozdrawiam Henryk
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik-rys2.jpg  
Dołączone obrazki
Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik-rys1.jpg Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik-rys03.jpg Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik-rys4.jpg Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik-rys5.jpg 
exbach jest offline  
Stary 13.01.2004, 21:35   #368
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ale namieszałeś widzę jedno - zapomniałeś zmienić rozszerzenie pliku otrzymanego przez Nandub na prawidłowe czyli takie jakie ma format audio w twoim Divx (czyli *mp3). tok postępowania jest prosty:
Nandub-> zapis audio jako *wav->zmiana rozszerzenia pliku->BeeSliced (fix)->AC3Machine->utworzenie AC3 (i ew. zmiana FPS)
jest to w poradniku więc nie wiem po co to znowu tłumaczę... umiejętność czytania ze zrozumieniem każdy powinien wynieść z podstawówki
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 14.01.2004, 05:56   #369
Dalton22
Wolny strzelec
 
Avatar użytkownika Dalton22
 
Data rejestracji: 17.10.2002
Lokalizacja: Płock
Posty: 17
Dalton22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Post Jak ominąć AC3machine :

Cytat:
Napisany przez CobraVerde
ale namieszałeś widzę jedno - zapomniałeś zmienić rozszerzenie pliku otrzymanego przez Nandub na prawidłowe czyli takie jakie ma format audio w twoim Divx (czyli *mp3). tok postępowania jest prosty:
Nandub-> zapis audio jako *wav->zmiana rozszerzenia pliku->BeeSliced (fix)->AC3Machine->utworzenie AC3 (i ew. zmiana FPS)
jest to w poradniku więc nie wiem po co to znowu tłumaczę... umiejętność czytania ze zrozumieniem każdy powinien wynieść z podstawówki
Tak było:
Nandub-> zapis audio jako *wav->zmiana rozszerzenia pliku->BeeSliced (fix)(tu wyskakuje powiadomienie i jest error od 00:00:00:000)->AC3Machine->utworzenie AC3 (i ew. zmiana FPS)(jak się uda bo czasami nie chce) stworzony dźwięk miał super TRZASKI ... mało mi bembenki nie popękały ...

Tak zrobiłem
Ponieważ musiałem przerobic go na 48000Hz skorzystałem z usług Winampa (tak winampa) - wrzuciłem plik do niego i w opcjach ustawiłem "Output->DiskWriter plugin" i tam w "Configure jest opcja przerobienia do 48000Hz na 2ch Stereo. Plik finalny jest w formacie WAV. Już więcej nie kobinowałem i tego wav'a zaimportowałem bezpośrednio do DVD Maestro (już go nie konwertowałem w żadny inny format ac3 czy mp3) i wynik jest super.


pozdrowionka
Dalton
__________________
Hardware:
Athlon 1700+ (1467@1750), Asus A7V266-C, 256 MB DDR, DVD+-RW LiteOn 451s, CD-RW LiteOn 40125s, CD Asus 52x, HDD Samsung 40GB
Software:
WinXp pro (bez SP1 narazie), CCe 2.50, Avisynth 207, MaestroSBT, Spruce DVD Maestro, Nanub, Subtitleworkshop@subtitletoolen itd... itp...
Dalton22 jest offline  
Stary 14.01.2004, 17:58   #370
Fafer
DVD Maniac
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 211
Fafer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm to ciekawe ale po co właśćiwie ten Beesliced przerobiłem już kilkadziesiąt filmów na DVD i ani razu nie korzystałem z tego programu.
__________________
Fafer
Fafer jest offline  
Stary 14.01.2004, 18:49   #371
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak wyciągasz audio z divxa za pomocą Nanduba to zapisujesz go jako *wav, niezależnie od jego formatu. sama ręczna zmiana rozszerzenia na prawidłowe nie nie załatwia sprawy. wychodzi ci np. plik AC3 i nagłówkiem (header) pliku *wav. BeeSliced poprawia to zapisując właściwy nagłówek co pomaga w dalszej edycji/konwersji audio. sposób ten znalazłem na Doom9 a że jest bezproblemowy i trwa kilkanaście sekund więc go stosuję i polecam. oczywiście w zależności od tego jak robisz konwersję divx-dvd nie zawsze może to być niezbędne - ja też tego na początku nie robiłem ale parę razy miałem problem z audio i wtedy znalazłem ten sposób na fixowanie pliku.
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 14.01.2004, 23:13   #372
Fafer
DVD Maniac
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 211
Fafer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No tak ale ja później puszczam ac3 do ac3machine a tam sie nic nie pluje ze mam zły nagłówek tylko mi grzecznie przerabia.
__________________
Fafer
Fafer jest offline  
Stary 14.01.2004, 23:57   #373
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jasne że ci przerobi ale mi się zdażyły błędy (przy audio mp3 i ac3) więc wolę poświęcić kilkanaście sekund na poprawienie nagłowka, szczególnie, że raczej nie używam AC3Machine tylko encoder z Vegas Video, a ten program analizuje plik zanim go łyknie...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 15.01.2004, 14:13   #374
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a na przykład mój Pioneer DV-525 jest taki wybredny że nie ruszy ac3 zrobionego pod BeSweet/AC3Machine ani pod FFMpeg (mimo że BeSweet korzysta z ac3enc.dll wyripowanego z FFMpeg to jednak to nie to samo) tylko skubany łyka ac3 zrobione pod Sonic Foundry Soft Encode 5.1 i zfiksowane pod BeSliced. Bez tego również ani rusz.
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 15.01.2004, 19:48   #375
Koris
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.12.2003
Posty: 12
Koris w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czy udało ci się rozwiązać problem cce z avisynth mówię o "program wygenerował błąd.....
Koris jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.