Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.04.2004, 17:00   #16
pokos
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Lokalizacja: zachodniopom.
Posty: 13
pokos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE=akwasek]Czy ktoś testował programik Pinacle 9 do przerabiania filmików z kamerki cyfrowej dv i przerobieniu tego materiału do formatu DVD i wypaleniu go rzez Nero 6
WITAM-PINNACLE STUDIO 9 SŁUZY WLASNIE DO TWORZENIA WYPALANIA PLYT-TAKZE DVD ,WIEC PO CO WYPALAC W INNYCH PROGRAMACH JEZELI WSZYSTKO JEST OK. ? JAK NA RAZIE(A WYPALILEM W PINNACLE STUDIO OK 20-25 PLYTEK-OK.2 GODZIN KAZDA) NIE MIALEM POTRZEBY WYPALANIA W INNYM PROGRAMIE "MOICH" FILMOW.
pokos jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.04.2004, 11:34   #17
alfamiro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.04.2004
Lokalizacja: Gifhorn/D
Posty: 5
alfamiro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE=pokos]
Cytat:
Napisany przez akwasek
Czy ktoś testował programik Pinacle 9 do przerabiania filmików z kamerki cyfrowej dv i przerobieniu tego materiału do formatu DVD i wypaleniu go rzez Nero 6
WITAM-PINNACLE STUDIO 9 SŁUZY WLASNIE DO TWORZENIA WYPALANIA PLYT-TAKZE DVD ,WIEC PO CO WYPALAC W INNYCH PROGRAMACH JEZELI WSZYSTKO JEST OK. ? JAK NA RAZIE(A WYPALILEM W PINNACLE STUDIO OK 20-25 PLYTEK-OK.2 GODZIN KAZDA) NIE MIALEM POTRZEBY WYPALANIA W INNYM PROGRAMIE "MOICH" FILMOW.
Tak, ale ja dostaje ciagle zabki i film miga przy szybszych przejsciach kamery. Dlatego szukam jakiegos innego rozwiazania
alfamiro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2004, 15:48   #18
pokos
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Lokalizacja: zachodniopom.
Posty: 13
pokos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Prawdopodobnie Mozesz Miec Za Slaby Procesor (ja Mam Celeron 2,4) I U Mnie Dziala Jak Trzeba.
pokos jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2004, 17:15   #19
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam. Ja mam podobny problem (film "skacze" przy przejściach kamery) a robię to na kompie z prockiem P4 2.8 HT ...
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2004, 17:29   #20
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A skoro mowa o konwersji plików AVI do MPEG2 to mam problem, używałem różnych ustawień w tmpgenc i obraz jest bardzo kiepskiki, poza tym wczoraj próbowałem kolejnych ustawień (znalazłem jakieś e CHIP'ie) i po 50% analizy w tmpgenc pojawił się komunikat że program nie może odczytać czy otworzyć pliku avi (nie znam angielskiego). Zastanawiam się też jakie powinny być ustawienia przy capturingu i czy to ma większe znaczenie. Generalnie pracuję na programach ULEAD (DVD Workshop 2 i Media studio PRO 7)
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2004, 17:33   #21
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez KL
Witam. Ja mam podobny problem (film "skacze" przy przejściach kamery) a robię to na kompie z prockiem P4 2.8 HT ...
to oznacza, że coś jest nie tak z polami obrazu...
a ustawienia TMPGEnc dla AVI-DV są na mojej stronie...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2004, 18:35   #22
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question

... a jak w takim razie ma się do tego sprawa ustawień pliku avi podczas capturingu
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2004, 18:41   #23
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zgrywałem z kamerki na hdd różnymi programami i szczerze powiem nie zwracałem specjalnej uwagi na ustawienia capturingu, fakt, że potem obrabiałem filmy przy pomocy różnych kombajnów i może w efekcie tego jakość była kiepska ale wtedy nie bardzo przywiązywałem do tego wagę. Teraz jak zależy mi na jakości moich filmów okazuje się, że przede wszystkim film trzeba najpierw zmontować jako avi a dopiero potem kompresja do mpeg2 i w tym momencie pojawia się kłopot z ustawieniami capturingu i potem tmpgenc (tak a propos to druknąłem sobie opis tmpgenc z twojej stronki i pokombinuję...)
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2004, 21:47   #24
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
co tzw. capturingu to scenalyzer chyba najlepszy do zgrywania w dv, ustawia odpowiednio avi co do jego przeznaczenia (type1 i type2), bo inne ustawienia sa dobre do premiere czy sonic foundry a inne do ulead media studio. ten programik jest naprawde swietny, bo daje duza kontrole nad procesem zgrywania z kemery. w programie do edycji ustawic nalezy zazwycznaj na bottom field albo field B.
osobiscie pracuje na adobe premiere pro, capturuje scenalyzerem, wyrzucam do mpga CCE (CobraVerde polecal procodera 1,5 cannopusa) a nastepnie authoring DVDlabem, wypalanko w nero6 i jest ok.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2004, 21:59   #25
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Szczerze mówiąc znam tylko programy firmy ULEAD i trochę się do nich przyzwyczaiłem, np. DVD Workshop 2 jest świetny jeśli chodzi o authoring: animowane menu, które sam możesz od podstaw stworzyć i animowane "klawisze dostępu do poszczególnych scen z ich podglądem, ponadto masz możliwość dodania kilku wersji językowych i nawet napisów. Innych programów poprostu nie znam (nie próbowałem) a nagrywam też w nero 6 i jest OK Tylko coś mi nie wychodzi z jakością poszczególnych filmów po konwersji do mpeg2, ale chyba będę musiał coś pokombinować z ustawieniami mam już te ze strony cobraverde... (dzięki :zeby: )
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2004, 22:21   #26
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
I jeszcze pytanko dotyczące CCE na stronie www znalazłem dwa: CCE-Basic i CCE-SP
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.04.2004, 08:31   #27
slawekb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 125
slawekb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przeczytałem wszystkie przepisy w tym wątku i chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami na ten temat:
1. Jakość zrzucanego materiału zależy o rodzaju kodeka sprzętowego kamery.
Kodek który zapisuje na dysku komputera materiał nie ingeruje w strumień danych a tylko zapisuje nagłówek i idetyfikator pliku oraz typ zapisu audio (type 1 lub 2)

2. Po obróbce w programach edycyjnych (ja używam Adobe Premiere Pro) nie powinno kompresować się materiału do mpg (strata jakości). Ja zapisuję film w formacie DV .avi uzywając kodeka DV Mainconceptu (dużo lepszy jakościowo od kodeka Micro$oftu).

3. W programach do Authoringu DVD które uzywam (DVD Architect lub Adobe Encore) materiał źródłowy podaję w formacie DV i dopiero na końcu przed wypaleniem płyty te programy kompresują .avi do .mpg tak aby materiał zajmował cała objętość płyty DVD. Oba uzywają kodeka Mainconcept oraz mają możliwość zapisu audio w formacie Dolby Digital.

PS. Powyższe uwagi dotyczą też przechwytywania filmów ze źródeł analogowych np. VHS z tym, że jako przetwornika analogowo-cyfrowego używam swojej kamery miniDV.
__________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów.
Pesymista obawia się, że może to być prawda.
slawekb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.04.2004, 09:48   #28
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Szybka uwaga, do tego co napisales, bo sie spiesze:
ad 2. Po obrobce w premiere POWINNO sie eksportowac do mpg- przeciez to format dvd wiec i tak material musi byc wykesportowany docelowo do mpega2, najlepiej zrbobi to cce / cannopus procoder. Jak sie powszechnie uwaza mainconcept ma gorszy codec wiec lepiej zrobic to tymi poprzednimi kodekami. program do authoringu laczy tylko potem obraz z dzwiekiem, nie kompresuje juz niczego w mpegu.
Dzwiek mozna wyzucic z premiere'a do wave'a a potem przerobic na ac3 i wtedy wrzucic do softu do authoringu. Polecam ten sposob, chyba najprostszy a napewno nie najwolniejszy, jakos wysmienita (jak dla mnie).
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.04.2004, 10:57   #29
slawekb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 125
slawekb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
Szybka uwaga, do tego co napisales, bo sie spiesze:...
ad 2. Po obrobce w premiere POWINNO sie eksportowac do mpg- przeciez to format dvd wiec i tak material musi byc wykesportowany docelowo do mpega2, najlepiej zrbobi to cce / cannopus procoder. Jak sie powszechnie uwaza mainconcept ma gorszy codec wiec lepiej zrobic to tymi poprzednimi kodekami. program do authoringu laczy tylko potem obraz z dzwiekiem, nie kompresuje juz niczego w mpegu.
Dzwiek mozna wyzucic z premiere'a do wave'a a potem przerobic na ac3 i wtedy wrzucic do softu do authoringu. Polecam ten sposob, chyba najprostszy a napewno nie najwolniejszy, jakos wysmienita (jak dla mnie).
Owszem masz rację ale w tego typu autoringu ciężko dokładnie ustalić wielkość pliku wynikowego .mpg tak aby zajmował równo całą płytę DVD (razem z menu + ewentualne dodatki).

Wstawiając nieskompresowany plik DV program kodujący sam określi maksymalny bitrate filmu, czego efektem może być całkiem niezła jakość obrazu (czasami bitrate jest wiekszy niż ustala kodek CCE).

Przy stosowaniu plików .mpg do autoringu dużym problemem jest za duży plik niemieszczący się na płytę ponieważ wymaga powtórnej rekompresji dla zmniejszeni objętości.

Przy zbyt małej objętości pliku .mpg zostaje niewykorzystane miejsce na płycie DVD

PS. Wszystkie powyższe uwagi oczywiście dotyczą materiału zgrywanego w formacie DV
__________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów.
Pesymista obawia się, że może to być prawda.
slawekb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2004, 19:35   #30
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Właśnie w ten sposób robię swoje filmy, ale jakość jest raczej kiepska, przede wszytkim obraz "skacze" przy szybszych przejściach kamery i nie potrafię sobie z tym poradzić...
Cytat:
Napisany przez slawekb
Owszem masz rację ale w tego typu autoringu ciężko dokładnie ustalić wielkość pliku wynikowego .mpg tak aby zajmował równo całą płytę DVD (razem z menu + ewentualne dodatki).

Wstawiając nieskompresowany plik DV program kodujący sam określi maksymalny bitrate filmu, czego efektem może być całkiem niezła jakość obrazu (czasami bitrate jest wiekszy niż ustala kodek CCE).

Przy stosowaniu plików .mpg do autoringu dużym problemem jest za duży plik niemieszczący się na płytę ponieważ wymaga powtórnej rekompresji dla zmniejszeni objętości.

Przy zbyt małej objętości pliku .mpg zostaje niewykorzystane miejsce na płycie DVD

PS. Wszystkie powyższe uwagi oczywiście dotyczą materiału zgrywanego w formacie DV
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.