Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.05.2010, 13:22   #1
Majkus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.05.2010
Posty: 3
Majkus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przerobienie dźwięku w DVC-VIDEO

Witam wszystkich!
Jestem nowym użytkownikiem tego forum.
Mój problem wygląda następująco. W ostatnim czasie zająłem się przerabianiem VHS na DVD-VIDEO. Zrobiłem już kilka kaset lecz zauważyłem, że dzwięk odtwarzany jest tylko na jednym kanale (prawa strona). Prawdopodobnie jest to spowodowane złym podłączeniem kabli chinch. W magnetowidzie jest jedno wyjście chinch na obraz i jedno na dźwięk. W tunerze natomiast jest wejście na obraz (źółty chinch) i dwa (czerwony i biały) na dźwięk. Wychodzący dźwięk z magnetowidu jest podłączony do TYLKO jednego wejcia na tunerze. Domyślam się, że zastosowanie przejściówki z jednego kabla chinch na dwa załatwi problem dźwięku.
Pozostaje jednak problem z już przerobionymi kasetami na których dźwięk jest tylko na jednej stronie. Czy istnieje jakiś program, za pomocą którego przerobię dźwięk aby grał z dwóch stron.
Proszę o pomoc, gdyż sporo już kaset mam przerobionych a niektóre to 3-4 godziny trwają.

Z góry wielkie dzięki!
Majkus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.05.2010, 15:32   #2
little_Mario
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.09.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 1
little_Mario w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witaj,
Masz po prostu dźwięk mono. Ja zawsze robię w ten sposób, że w programie VirtualDub wyodrębniam dźwięk z takiego filmiku (File/save wav), następnie powstały plik dźwiękowy otwieram w programie GoldWave. Tam dodaję kanał i wklejam kanał "pełny" do pustego. Oprócz tego ustawiam sobie głośność na maksymalną bo czasami jest "na pół gwizdka". Oprócz tego jeśli nie mam synchronizacji wizji i fonii to mogę sobie taki plik dźwiękowy swobodnie rozciągnąć bądź skrócić. Tak uzyskany plik dźwiękowy łączę sobie z wizją. Moim ulubionym programem jest Pinnacle Studio 11 Plus, ale mozna to zrobić w dowolnym programie do obróbki video. Wyciszasz oryginalną ścieżkę audio i dodajesz ścieżkę z dwoma kanałami. Oczywiście będzie to pseudo-stereo bo w obydwu kanałach masz identyczne ścieżki. Pozdrawiam.
__________________
little_Mario
little_Mario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2010, 19:48   #3
Majkus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.05.2010
Posty: 3
Majkus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak jak myślałem. Zastosowałem przejściówkę kabla chinch od dźwięku (z jednego wyjścia audio na sygnał na dwa kable do tynera). Teraz po nagraniu filmu dźwięk jest po obu stronach.
Czy istnieje jeden prosty programik za pomocą którego np skopiuję dźwięk z istniejącego kanału i utworzę drugi taki sam. Interesuje mnie, abym nie musiał robić tego kilkoma programami. Wrzucam pliki z folderu VIDEO_TS i za pomocą programu zastępuję istniejący dźwięk nowym na dwa kanały.
A może za dużo bym chciał...
Majkus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2010, 10:59   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wypróbuj programy TMPGEnc np DVD Author, czy Authoring Works. Co prawda nigdy się tak nie bawiłem, ale mają one wymuszenie kodowania dźwięku z ustawieniem mono. Może to zagra w tym przypadku. Jeśli nie, to bez kilku programów się nie obejdzie - oddzielenie dźwięku od filmu, jakiś edytor audio i ponowny authoring DVD-Video
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2010, 12:25   #5
Majkus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.05.2010
Posty: 3
Majkus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez little_Mario Podgląd Wiadomości
Witaj,
Masz po prostu dźwięk mono. Ja zawsze robię w ten sposób, że w programie VirtualDub wyodrębniam dźwięk z takiego filmiku (File/save wav), następnie powstały plik dźwiękowy otwieram w programie GoldWave. Tam dodaję kanał i wklejam kanał "pełny" do pustego. Oprócz tego ustawiam sobie głośność na maksymalną bo czasami jest "na pół gwizdka". Oprócz tego jeśli nie mam synchronizacji wizji i fonii to mogę sobie taki plik dźwiękowy swobodnie rozciągnąć bądź skrócić. Tak uzyskany plik dźwiękowy łączę sobie z wizją. Moim ulubionym programem jest Pinnacle Studio 11 Plus, ale mozna to zrobić w dowolnym programie do obróbki video. Wyciszasz oryginalną ścieżkę audio i dodajesz ścieżkę z dwoma kanałami. Oczywiście będzie to pseudo-stereo bo w obydwu kanałach masz identyczne ścieżki. Pozdrawiam.
Po wielu problemach w końcu udało mi się uzyskać plik dźwiękowy z dwoma działającymi kanałami. Teraz jednak pojawił się kolejny problem a mianowicie nie wiem jakim programem (chodzi mi tutaj o jakiś prosty, darmowy program) połączyć plik wave z mpeg lub zastąpić dzwięk na jeden kanał uzyskanym dźwiękiem dwukanałowym w pliku mpeg. Z tego co się zorientowałem Pinnacle Studio jest programem dosyć skomplikowanym a co najważniejsze nie jest darmowy
Majkus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2010, 16:35   #6
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,281
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
IfoEdit, VirtualdubMod
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
dvd z kamery rogmanmajkel DVD-Video 16 26.05.2007 17:48
NeroVision Express sie je... HELP lukmeen Napędy optyczne CD 1 16.07.2005 23:44
NeroVision Express sie je... HELP lukmeen Napędy optyczne DVD 0 16.07.2005 23:03


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.