Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerobiłem .avi do DVD Video, lecz mam problem z napisami. (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerobilem-avi-dvd-video-lecz-mam-problem-napisami-44424/)

maj3 05.01.2005 10:12

imho po co ciąć:idea:
zrób cos takiego
obraz płyty dvd-video na dysk twardy (dzieki temu przy okazji sprawdzisz sobie czy wszystko ok)
a potem dvd shrinkiem - zmniejszyszy do odpowiednich rozmiarów nawet automatycznie aby zmiescił sie na dvd-58 )

yazz_aka_maish 05.01.2005 10:19

No i mam zonka, gdyż jak chce to uciąć w VDMod to mogę zapisac jedynie w .avi, .mkv lub .ogg :((( A ja chcę to nadal mieć w MPG - co robić? Pomóżcie!

ideJ 05.01.2005 13:17

W TMPGEnc w menu File jest MPEG Tools i zdaje się, że jest tam 'przecinaczka'. A jeśli nie to MPEG Cutterman powinien dać sobie radę :)

yazz_aka_maish 05.01.2005 14:18

Dzieki, ale już robię tak jak napisał maj3 :) Jestem na etapie 95% Shrinka - wypalę i zobaczymy czy to zadziała :)

yazz_aka_maish 05.01.2005 22:51

Wszystko OK, koncert działa bez zarzutu, Menu animowane jest wszystko lata, thx 2 maj3 :)
Teraz mam kolejny problem gdyż dotyczy on tych nieszczęsnych napisów. Otóż mam plik video m2v oraz ścieżkę audio w mp3. Mam też napisy w formacie .SSA jednak mogę przerobić niemal na każdy inny bo posiadam Subtitle Workshop. Bardzo proszę kogoś o poradę jak zrobić tak aby to wszsytko było razem zebrane do kupy ale BEZ użycia DVDMaestro (z niewiadomych przyczyn ten program po prostu nie chce u mnie działać) Czy istnieje jakiś inny sposób?
Czy muszę zrobić to tak, że najpierw w plik DIVX wkleić na stałe napisy i wtedy użyć TMPGEnc aby przekonwertować na DVD-Video? Dodam, że ten ostatni sposób nie bardzo mi pasuje, gdyż jest plik z VHS i już nie wygląda najlepiej a podwójna kompresja to będzie duża strata jakości :/

maj3 05.01.2005 23:17

czytałes poradnik CobraVerde
polecam szczególnie

yazz_aka_maish 06.01.2005 13:50

Oki, łącze m2v, mp3 & napisy w sonic scenarist tak jak napisano to na głownej CDRInfo, ale przy próbie wczytania filmu (m2v) mam napis: Warning: No MPEG detected or driver not installed. Hardware decoding will not work (albo jakoś tak)
Zaś w artykule na głównej http://www.cdrinfo.pl/artykuly/scenarist/strona6.php widac jakiś "Quadrant MPG decoder is present - skąd go wziąć i gdzie zainstalować?

ideJ 06.01.2005 14:10

Quadrant MPG to programowy odtwarzacz i nie musisz go osobno instalować (jest częścią Scenarista). A Scenarist informuje Cię o braku sprzętowego odtwarzacza (specjalnej karty). Możesz zignorować to ostrzeżenie.

yazz_aka_maish 07.01.2005 00:49

Wielkie dzięki. Nie chcę zakłądać nowego topic`a to jeszcze może ktoś mi powie jak się używa Subtitlera w Virtual Dub`ie?

yazz_aka_maish 07.01.2005 10:07

No i od razu jeszcze jedna rzecz. Ostatnie 12h mój komputer spędził na konwertowaniu divx do DVD Video przy jednoczesnym wtapianiu napisów w film za pomocą ffdshow oraz TMPGEnc - problem w tym, że nic z tego nie wyszło. Tzn. film się przerobił, ale napisów nie widać jak plam na koszulce wypranej vizirem. Co jest? :/

pipazadu 07.01.2005 16:57

Witam. Jestem tutaj nowy ale jestem dosć starym członkiem divxhotpl. Niech mnie ktoś proszę wyprowadzi z błedu bo przerabiam filmy divx na dvd na 3 programach w tym 2 darmowych i jeden z 30 dniową, w pełni funkcjonalną wersją testową. Mój wkład w przeróbkę 1,5 godzinnego filmu to pare kliknięć a cały proces zajmuje mi ok 1h 15 minut wraz z napisami i jestem zachwycony jakością i w ogole wszystkim!! Nie rozumiem tej zawiłości o której się tutaj pisze i nie tylko tu bo na cdrrinfo również!?!? Chętnie się podzielę swoją wiedzą bo może coś nie tak ze mną ale jak mówię jestem raczej bardzo wymagający co do jakości obrazu a ta mnie zachwyca!!

yazz_aka_maish 07.01.2005 19:03

pipazadu wobec tego odezwij się do mnie na GG: 600101 albo pisz na skrzynię ---> maish@go2.pl - Jeśli masz jakiś inny komunikator, to daj znać.

yazz_aka_maish 07.01.2005 19:51

OK, z napisami sobie jako tako poradziłem :)
Teraz kolejny problem. Otóż ściągnęłęm sobie programy: BeSweet + BeSplit, BeSliced i The AC3Machine. Uruchamiam ten ostatni i podgrywam ściężkę w mp3 wyciągniętą wcześniej z filmu przy pomocy Virtual Dub Mod (choć była jako Unknown). Następwnie w Ac3Machine ustawiam wszelkie parametry (Ac3, 5.1, 384kbps, 48000 Hz etc) i wciskam GIVE ME AC3 po czym wyskakuje mi komunikat :
BeSweet v1.4 by DSPguru.
--------------------------
Using hip.dll v1.13 by Myers Carpenter <myers@users.sf.net>
Error 73: Unable to get ac3enc.dll interfaces
Quiting...
[00:00:00:000] Conversion Completed !
Logging ends : 01/07/05 , 20:27:30.

WTF? Wszystko ściągałem ze strony producenta, gdzie się podziały te biblioteki ac3enc.dll ?

yazz_aka_maish 07.01.2005 20:04

Ok, jakoś poszło, wybaczcie zamieszanie :)
Już się zamykam (narazie) ;)
Wszystkim chciałbym jeszcze raz bardzo podziękować za pomoc :D

ideJ 11.01.2005 10:18

@pipazadu:
Po prostu podziel się swoją wiedzą w osobnym wątku :) Co do jakości... Jeśli Tobie odpowiada/wystarcza to super :) Ludzie mają różne oczy i różną percepcję. Osobiście nigdy nie przerabiałem divx'a do dvd. Dla mnie ta operacja jest totalnie bez sensu. Wolałem kupić odtwarzacz potrafiący odtwarzać divx'y.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.