Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 12.12.2004, 20:40   #1
yazz_aka_maish
Bywalec
 
Avatar użytkownika yazz_aka_maish
 
Data rejestracji: 14.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 45
yazz_aka_maish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przerobiłem .avi do DVD Video, lecz mam problem z napisami.

Witam.
Po kolei. W najnowszym Komputer Swiat Ekspert Nr. 6/2004 jest opis jak przerobić avi na DVD Video. Udało mi się przerobić 5-cio minutowy filmik (w ramach testu) co trwało 1:40h na procku 900mhz, 256 ram (aż się boje pomyśleć ile to potrwa przy dwugodzinnym filmie). Użyłem do tego programów: TMPGEnc Plus wcześniej ustawiając w konfiguracji kodeków ffdshow w zakładce Subtitles tak jak to podano w KŚ Ekspert by dołączyć napisy do filmu (mam nadzieję, że ktoś kto to czyta ma przed nosem tę gazetę i wie o czym nawijam); oraz TMPGEnc DVD Author do autoringu płyty. Wyszło Menu, rozdziały, chapterki animowane itp. Wypaliłęm w Nero i sprawdziłęm - działa w stacjonarnym DVD bez najmniejszego zgrzytu wszystko picuś glancuś, ale...podczas konwersji z AVI do DVD program jakby "zapomniał" wkleić napisy w film. Zrobiłem krok po kroku tak jak napisali w gazecie, lecz napisów po prostu nie ma. Może to wina tego, że mam też kodeki K-Lite Codec Pack i program konwertując film używał tych kodeków? Czy gdy mam już film przerobiony na DVD Video to istnieje jakaś inna, szybka metoda by wkleić w niego napisy? A może wystarczy zamieścić je na płycie w odpowiednim formacie i stacjonarny DVD je odczyta?
Pomocy!
yazz_aka_maish jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.12.2004, 17:30   #2
yazz_aka_maish
Bywalec
 
Avatar użytkownika yazz_aka_maish
 
Data rejestracji: 14.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 45
yazz_aka_maish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmmm...

Jeżeli nikt nie wie co z tym fantem zrobić, to może chociaż napiszecie jak wkleić na stałe napisy w film divx/xvid i dopiero taki plik będe konwertował do DVD Video.
yazz_aka_maish jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2004, 18:30   #3
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jeżeli masz już DVD, to poradników jak wkleić do niego napisy jest na tym forum kilka - poszukaj. Choćby Cobraverde ma na swej stronie, poszukaj jego postów i w sygnaturce masz adres strony.
A wklejenie napisów do divix i późniejsza konwersja na DVD, to po pierwsze nie to samo co napisy w DVD, a poza tym pożegnaj się z jakością - podwójna kompresja.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2004, 18:35   #4
peterka
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika peterka
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: Żyrardów
Posty: 131
peterka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez yazz_aka_maish
Jeżeli nikt nie wie co z tym fantem zrobić, to może chociaż napiszecie jak wkleić na stałe napisy w film divx/xvid i dopiero taki plik będe konwertował do DVD Video.
zobacz załącznik-opisy
Dołączone pliki
File Type: zip Opisy DVD+napisy.zip (280.3 KB, 475 oglądane)
peterka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2004, 18:39   #5
peterka
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika peterka
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: Żyrardów
Posty: 131
peterka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zobacz także ten załącznik
Dołączone pliki
File Type: zip Opisy DVD+napisy 1.zip (461.0 KB, 330 oglądane)
peterka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2004, 22:26   #6
yazz_aka_maish
Bywalec
 
Avatar użytkownika yazz_aka_maish
 
Data rejestracji: 14.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 45
yazz_aka_maish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To już coś klaruje :)

Peterka, wielkie dzięki
yazz_aka_maish jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.12.2004, 00:03   #7
Jerry from hell
Calibra is the best!!!
 
Avatar użytkownika Jerry from hell
 
Data rejestracji: 06.07.2004
Lokalizacja: Trzebinia
Posty: 314
Jerry from hell zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Też tak miałem. Film i plik textowy muszą mieć IDENTYCZNĄ nazwę. Nekiedy mimo tego że na pierwszy rzut ok jest identyczny różnią się na przykład wielką litera czy spacją i już nic z tego nie bedzie. Ja wpisuje nowe nazwy w każdym filmie i pliku txt. Musi działać.
__________________
Calibra..... i wszystko jasne :-)


Jerry from hell jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2005, 23:31   #8
yazz_aka_maish
Bywalec
 
Avatar użytkownika yazz_aka_maish
 
Data rejestracji: 14.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 45
yazz_aka_maish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jerry i te napisy wklejaja się w film, tak?

Ok, ludzie, mam już film w DVD i napisy w formacie .ssa - co z tym zrobić by albo to połączyc (nie chcę straty jakości, więc to raczej odpada, by je wklejać) albo na jaki format przekonwertować napisy by wrzucić to do programu do authoringu iu wypalić wreszcie tę cholerną płytę!
Sorka uniosłem się bo już nie mam do tego cierpliwości - każdy poleca inny program i już mam z 15 software do tego. Ale zostanę przy TMPGEnc albo CCE
yazz_aka_maish jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2005, 13:09   #9
yazz_aka_maish
Bywalec
 
Avatar użytkownika yazz_aka_maish
 
Data rejestracji: 14.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 45
yazz_aka_maish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Proszę ludziska jestem w fazie końcowej, dajcie pomocną dłoń...może ktoś na GG uderzy? 600101...
yazz_aka_maish jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2005, 14:44   #10
yazz_aka_maish
Bywalec
 
Avatar użytkownika yazz_aka_maish
 
Data rejestracji: 14.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 45
yazz_aka_maish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może napiszę konkretniej o co mi chodzi:
Otóż na mym dysku lezy plik wielkości 4,08 GB w formacie .mpg ówczxeśniej przerobiony TMPGEnc z divx na DVD jednak BEZ wklejenia napisów (popełniłem błąd, cóż...) oraz posiadam do niego napisy w formacie txt, ssa, nawet w jakimś cholernym rozszerzeniu powłoki Crypto, ale to nieważne bo mam Subtitle Workshop, który w kilka sekund zrobi mi z tego 50 innych formatów, pytanie tylko na JAKI format przekonwertować te napisy i co PÓŹNIEJ z nimi zrobić aby nagrywając w Nero jako DVD Video działało to na stacjonarnym odtwarzaczu DVD. Posiadam 10 przeróżnych programów do zabawy z DVD, a nic nie stoi na przeszkodzie abym posiadał kolejnych 20 jesli zajdzie taka potrzeba. POwiedzcie mi tylko JAK to zrobić, bo czytając WSZYSTKIE znajdujące się opisy w siatce zawsze natrafiam na przetwarzanie FILMU WRAZ Z NAPISAMI a ja już to mam i nie chcę robić tego po raz kolejny bo będzie widoczna strata jakości. Prosze ludzie, podajcie pomocną dłoń...

Jeżeli nie podałem jakiegoś ważnego szczegółu, proszę napisać, a niezwłocznie to uczynie. Na Boga bawię się z tym filmem już od 3 tygodni, chciałbym to wreszcie skończyć, a mogę liczyć tylko na Was...
yazz_aka_maish jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2005, 15:05   #11
maj3
Banned
 
Avatar użytkownika maj3
 
Data rejestracji: 03.10.2004
Posty: 651
maj3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a na główną nie chce sie luknąć





maj3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2005, 15:22   #12
yazz_aka_maish
Bywalec
 
Avatar użytkownika yazz_aka_maish
 
Data rejestracji: 14.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 45
yazz_aka_maish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki Właśnie się skapnąłem, że ten mój MPG należało by rozdzielić na dwa pliki wideo (*.m2v) i audio (*.wav(PCM) lub *.ac3) czy może na VOB`y? Tak czy inaczej czym to rozpruć?
yazz_aka_maish jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2005, 16:13   #13
81gucio
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.12.2004
Posty: 46
81gucio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Uzyj TMPGEnc - mpeg tools, opcja demultiplex jeśli dobrze pamiętam.
81gucio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2005, 10:56   #14
yazz_aka_maish
Bywalec
 
Avatar użytkownika yazz_aka_maish
 
Data rejestracji: 14.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 45
yazz_aka_maish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dobra, narazie olać tamto, teraz mam jeszcze lepszy HIT. Uwaga! 3mać się krzeseł bo pospadacie ze śmiechu ))
Otóż przerobobiłem divx na DVD Video, jednak przesadziłęm z ustawieniami i dopieszczaniem i w efekcie wyszedł mi ZA DUŻY plik DD
Serio, ma 4,8 GB Nie chcę kupować dwuwartstowych płyt by go nagrać bo to za drogi interes, pragnę przyciąć MPG - próbowałem w Virtual Dub, ale wyskakuje taki błąd --------> No video frames found in MPEG file. (i oczywiście czerwony krzyż)
Więc czym mam "odciąć" ostatnie, powiedzmy, 3 minuty tylko tak aby to trwało możliwie jak najkrócej. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję. I dodaję, że w dziedzinie DVD jestem zielony jak trawa przed Białym Domem więc można się śmiać do rozpuku (wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy zadowolony wkładam plik do programu do authoringu, a tam już miejsca nie ma na żadene ruchy - śmiałem się sam z siebie )
yazz_aka_maish jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2005, 11:08   #15
yazz_aka_maish
Bywalec
 
Avatar użytkownika yazz_aka_maish
 
Data rejestracji: 14.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 45
yazz_aka_maish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Co do poprzedniego posta - aby było jeszcze śmieszniej
Cała ta operacja na mojej supermaszynie (900mhz, 256ram) trwała 29 godzin (sic!) - wyobrażacie sobie bym to robił jeszcze raz? ))
A tak przy okazji - ile u Was na DOBRYCH komputerach trwa konwertowanie Divx do DVD-V w programie TMPGEnc Plus?
No i sam sobie odpowiem na powyższe pytanie - podoła Virtual Dub Mod (że też od razu nie sprawdziłem)
Peace.
yazz_aka_maish jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.