Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 31.10.2005, 12:51   #1
zadymek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2005
Posty: 20
zadymek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Przycięty obraz gdy odtwarzany stacjonarnym DVD

Po 30min przeszukiwaniu forum nie zalazłem podobnego tematu, więc oto go tworzę.

Mam problem z odtwarzaniem własnoręcznie "wyauthorowanego" filmu DVD na Odtwarzaczu DVD(Pioneer DV 2750). Na komputerze wszystko jest OK ale gdy odtwarzam na odtwarzaczu to obraz wydaje się przycięty po bokach(nie włączam Pan Scan) a zauważalne jest to zwłaszcza gdy przcięte są napisy(w Pan Scan zawsze się dopasowują do obrazu) film ma rozdzielczość DVD PAL 720*576 25FPS i naprawdę nie rozumiem dlaczego nie widać go w całości(albo tylko napisy są przycięte- chociaż to byłoby niesamowite). Więc zastanawiają mnie wasze sugestie co z nim nie tak(trzeba zmienić marginesy wyświetlania napisów przy authoringu? Ustawienia w odtwarzaczu? Ustawienia video w jednym lub drugim?).

PS Upierdliwe też było wyświetlanie się napisów na tle filmu(zwłaszcza gdy były w 3 rzędach) ale to już poprawiłem przy authoringu w DVD Lab Pro.

PS2 Z racji tego, że problem występuje na odtwarzaczu nie załączam screena.
zadymek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.10.2005, 15:15   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Był podobny temat i to nie raz. Jak wyświetlasz na kompie widzisz cały ekran, bo tak wyświetlany jest obraz na kompie . Przy wyświetlaniu na TV obraz jest ucinany -właściwość odbiorników TV - overscaning; w zależności od modelu i sztuki telewizora od kilku do nawet kilkunastu procent. I nie tylko po bokach, ale też na dole i górze. Dlatego też programy do authoringu mają coś takiego, jak wyświetlanie 'safe margins'. Jeśli nie chcesz mieć problemów z ucinaniem, to musisz wszystkie podpisy zmieścić wewnątrz tego obszaru.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 18:23   #3
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam

Nawiązując do tego co napisał Reetou załączam screena, który pokazuje jak należy umieszczać napisy w filmie.

Z praktyki mogę dodać, że margines 32 pikseli od dołu i 40 po bokach jest już wystarczający, chociaż są pewne wyjątki np.: 14" kineskopy Trinitron w tv Sony potrzebują większych wartości od dołu (są bardzo niskie i wyglądają prawie jak panoramiczne ).

Pozdrawiam
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-tv_screen.gif  
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 19:37   #4
zadymek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.09.2005
Posty: 20
zadymek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs up

Dzieki za radę, nawet nie zwróciłem uwagi na sposób w jaki DVD Lab pokazywał mi napisy(a zachowywał się dokładnie tak jak odtwarzacz-nawet ucinał tak samo) teraz już wiem, że ciągi pow. 40 znaków mi się ucinają (nie muszę nawet z korzystać metody opisanej przez Arepo, ponieważ mam w tym programie Podgląd bardzo przystający do stanu na moim odtwarzaczu.

PS Tak właściwie to zastanawiam się, czemu nie znalazlem podobnych postów, może skrobniecie mi jakieś przykładowe linki(zawsze można się czegoś więcej dowiedzieć)

PS2 Zastanawia mnie co ustawianie marginesów okna napisów(jak radzi Arepo) ma do obszaru faktycznie zajmowanego przez napisy na ekranie, ponieważ u mnie gdy ustawiałem różne wartości w DVD Lab'ie tylko dwie zmiany dało się zauważyć- przy base line alignment(umieszczenie względem linii granicznej ekranu-spodu lub środka ekranu) natomiast gdy zmieniałem marginesy górny, dolny, prawy i lewy to nic się nie zmieniało.
zadymek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.