Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 27.04.2004, 16:44   #1
tomek1906
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.03.2003
Posty: 8
tomek1906 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przygotowanie prezentacji zdjęć w SVCD

Witam!!!

Do tej pory tylko aktywnie czytałem to forum często korzystając z fachowego wsparcia bywalców.
Teraz jakoś nijak nie mogę się dokopać interesującego mnie zagadnienia...
Mianowicie:

Chcę wykonać prezentację zdjęć zrobionych cyfrówką którą będzie można odtwarzać na stacjonarnym DVD.
Zakładam iż lepszą jakość otrzymam konwertując do SVCD.

Ale do rzeczy:

DVD PHILIPS 723

Wykonywałem próby :

Takie proste na zasadzie wypalania jpeg w nero jako svcd.
Potem różne programy typu Unlead DVD Picture Show i inne które znalazłem w dowloadzie tej witryny...

Efekt niestety zawsze ten sam : -kicha

Podłączając aparat bezpośrednio do TV ( PHILIPS 29PT5660 ) oglądam zdjęcia ostre i stabilne.

Po przekonwertowaniu dowolnym programem i wypaleniu - obraz z odtwarzacza DVD jest zdecydowanie mniej ostry i co gorsza dostaje drgawek Te drgania są miejscowe i nie obejmują całego obrazu.
Tak jakby tylko pewne części obrazu były niestabilne.
Nie jest to zjawisko przy 100 % zdjęć ale przy większości.

Dodatkowo przy użyciu jakichkolwiek przejść typu przewijanie kolejnych zdjęć lub nakładanie na ich na siebie w TV wygląda jakby zdjęcia były odtwarzane na starym procesorze rzędu 133 Obraz slajduje i wykonuje te mnin animacje poprostu dramatycznie.
Dodam iż na kompie wsio hula aż miło.

Czy ktoś w WAS wie o co chodzi

Proszę o pomoc - z góry dzięki za wskazanie właściwej drogi
tomek1906 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.04.2004, 17:47   #2
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a probowales zgrac te zdjecia po prostu jako jpegi na plytke i odtworzyc w dvdplayerze? wiekszosc nienajstarszych odtwarzaczy lyka jpegi. z moich doswiadczen na philipsie 729 to wlasnie najlepsza droga

pozdrawiam
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2004, 19:00   #3
tomek1906
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.03.2003
Posty: 8
tomek1906 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestepy - wypluwa płytkę.
Raczej nie czyta jpegów
tomek1906 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2004, 19:09   #4
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
a co ja zawsze doradzam ?

uzywanie roxio emc7 (teraz z obsluga DD)
__________________

Ostatnio zmieniany przez zorg : 04.03.2010 o godz. 10:54
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2004, 19:10   #5
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
nastepnie

tworzysz menu jakie chcesz i heya

i nie ma bata zawsze dziala na DVD player jak film
__________________

Ostatnio zmieniany przez zorg : 04.03.2010 o godz. 10:54
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2004, 19:34   #6
OscarCD
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.03.2004
Posty: 38
OscarCD w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zdecydowanie najlepszym moim zdaniem programem do takich zastosowań jak piszesz jest MemoriesOnTV. Możesz zapisać wynik w postaci płytki VCD, SVCD i DVD. Jakość naprawdę dobra, w tym efekty jakich nie ma żaden z ww. programów, nie tylko fajnie przejścia pomiędzy zdjęciami, ale także np. efekty "jakby" przejeżdzania kamerą po zdjęciu (np po twarzach kilku osób, albo z jednego miejsca zdjęcia w inne, najeżdżanie z "szerokiego kąta widzenia" na dany szczegół czy odwrotnie itp). Ja jestem tym programem zachwycony. Z kolei kłopoty z wyświetlaniem u ciebie płytki DVD ze zdjęciami mogą niezależnie od tego czym płytka była przygotowana, zależeć od sprzętu (nieodpowiednia współpraca pomiędzy DVD a TV itp). W taim przypadku będzie rzeczywiście różnica pomiędz zdjęciem wyświetlonym na TV z cyfrówki a DVD. Kolejna sprawa, to faktyczne różnice w jakości materiału (choć u mnie niezauważalna). W każdym razie nawet zdjęcia z DVD będą miały rzeczywistą rozdzielczość typową dla standardu DVD, zaś jeśli wyświetlasz zdjęcie z cyfrówki, które miało np. 6 lub 12 mln pixeli, to jego jakość źródłowa na 100% jest lepsza niż zdjęcia z DVD. Tylko czy TV z 512 liniamii w przeplocie i twoje oko są w stanie wychwycić tę "subtelną" różnicę
OscarCD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2004, 19:53   #7
czopochrup
Toshiba... :&gt;
 
Data rejestracji: 27.02.2004
Posty: 163
czopochrup zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
memoriesontv njalpesyz robilem nim prezetacje poportu WYPAS !!! tylko trza miec wtyczke MPEG ale i to sie da zalatwic
czopochrup jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2004, 20:13   #8
namor
Guru
 
Avatar użytkownika namor
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: 74-400
Posty: 1,188
namor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez czopochrup
memoriesontv njalpesyz.......
efekty przejścia są super ale jakość tych zdjęć ma wiele do życzenia
__________________
namor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2004, 23:13   #9
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
emc7

a te przejscia wam sie nie podobaja ? jest kilka do wyboru
i po co kilkanascie roznych programow jak roxio oferuje all in one
__________________

Ostatnio zmieniany przez zorg : 04.03.2010 o godz. 10:54
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2004, 09:37   #10
tomiss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Posty: 4
tomiss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Musze powiedzieć,że nie znam programów tutaj polecanych, ja używam jednak od niedawna prog. PHOTO2DVD :ok: jest dosyć ciekawy z dużą ilością przejść, można także do pokazu dołączyć muzykę, jakość SVCD b. zadowalająca, a VCD cienka.
Ale przy okazji mam pytanko bo miałem problem ze stworzeniem svcd poprzez NERO komunikat był o braku wtyczki i nie wiem o co chodzi
tomiss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2004, 10:04   #11
tomek1906
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.03.2003
Posty: 8
tomek1906 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Faktycznie MemoriesOnTv robi świetną prezentację iwszystko działa bez zarzutu!!!
Jest tylko jedno małe ale - wtyczka mpeg... Średnio wyglądają zdjęcia ze ślicznym napisem na środku ekranu :-(
tomek1906 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2004, 14:52   #12
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
moze to dziwne wyjscie z sytuacji, ale sproboj otworzyc plik bezposrednio zwiazany z engine wtycznki w jakims edytorze hexowym, i tam przeedytuj tekst ktory Ci sie pojawia na prezentacji na tekst zlozony ze spacji, wtedy nie bedzie nic widac (widac bedzie jedynie spacje czyli nic )

dzialac moze wtedy tylko, jezeli napis nie jest kodowany w pliku w.w. wtyczki, a dobrze byloby zrobic sobie jeszcze kopie pliku, ktory edytujesz w hexie
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2004, 17:35   #13
OscarCD
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.03.2004
Posty: 38
OscarCD w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie wiem w jaki sposob Namor korzystał z MemoriesOnTV, skoro narzeka na jakość zdjęć, ale naprawdę porównywałem efekty działania różnych programów do albumów na CD/DVD i pomijając wszystkie wspomniane wyżej zalety tego programu, nie zauważyłem jednocześnie wad w jakości zdjęć, nawet w formacie VCD, nie wspominając już o SVCD czy DVD. Naprawdę jakość była bardzo dobra, często lepsza od konkurencji, [chyba, że używałem zbyt dobrych plików źródłowych ]
Jeśli zaś chodzi o potrzebne pluginy do formatu SVCD i DVD, to są również do odszukania w sieci, choć trochę to wymaga zachodu. Jednocześnie sam testowałem te wtyczki w różnych wersjach programu MemoriesOnTV i czasem nie wiadomo z jakiego powodu nie chciały współpracować z niektórymi wersjami programu. Zawsze natomiast udawało mi się je odpalić pod wersją 2.03, a ponieważ nie jest ona zbyt "uboga" w stosunku do kolejnych (następne wydania zawierają tylko niezbyt istotne poprawki), to właśnie tę wesję polecam.
OscarCD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2004, 23:18   #14
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
emc7

mozna format dvd zapisac na CD ! tylko nie kazdy odtwarzacz stacjonarny to lyka :o na Apex AD-700 po zmianie firmware dziala ladnie
__________________

Ostatnio zmieniany przez zorg : 04.03.2010 o godz. 10:54
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2004, 14:52   #15
hsolo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.04.2004
Posty: 2
hsolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witaj,

Dla vc lub svcd nigdy nie osiagniesz super jakosci - jesli masz wypalrke dvd to polecam program ProShow Gold - tak robisz piekna prezentacje z doskonala (jak na tv) jakoscia i np. podkladem muzycznym. O przejsciach i efektach nie wspomne. Tylko jak bedziesz tworzyl show to polecam najpierw do obrazu, a potem go nagrac.

Pozdrawiam
Macias
hsolo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.