Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 05.12.2005, 12:15   #106
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ten wątek wymknął się co nieco spod kontroli i stanowczo za daleko odbiegł od tematu (tak dla przypomnienia: Reencoding w CCE a menu ).

Na koniec:
@janicq, marcinez_mp:
Nero niestety czasem gada bzdury (a może raczej nie do końca wie jak poprawnie przepisać adresy sektorów UDF w plikach IFO) i dla całkiem poprawnych plików potrafi wywalić błąd realokacji (z tego co pamiętam to problem ten dotyczył głównie starszych wersji Nero). Najbezpieczeniej generować obraz DVD-Video przy pomocy ImgTool Classic i wypalać przy pomocy DVDDecrypter/ImgBurn (w DVDDecrypterze trzeba w menu Mode wybrać ISO Write).

@Przem1:
a masz plik D : \ Program Files\DVD RB\DG Decode.dll ? AviSynth po prostu nie może znaleźć tego pliku.

@aL1En:
Słyszałeś kiedyś przysłowie: "z pustego i Salomon nie naleje" ? Ilość przejść jest lekką ułudą. Jeśli masz długi materiał do nagrania na jedną płytkę to automatycznie bitrate tego materiału musi być niski. Przy niskim bitrate trudno spodziewać się rewelacyjnych wyników.
Osobiście uważam, że robienie więcej niż 5-7 przejść CCE (dla materiału, którego końcowy bitrate wychodzi w okolicach 2000) to gra nie warta świeczki (poprawa jakości jest niewspółmierna do czasu poświęconego na dodatkowe przejścia). W przypadku gdy bitrate jest stosunkowo wysoki (3500-4000+ ) 3-5 przejść to maks tego co potrzebne (oczywiście jak to piszą anglojęzycznie: YMMV - Your Mileage May Vary )
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.12.2005, 14:22   #107
aL1En
Trust No 1
 
Avatar użytkownika aL1En
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 194
aL1En zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
;O
To już sam nie wiem czy all filmy robić 10 przebiegami czy np. 7, ale jak ktoś ma czas to nawet jak zrobi 10 przebiegami to zle ?
Jak Wy robicie ? np. film 80min ile przebiegów ? albo film co ma 2,5h ?

Acha ostatnio kompresowałem Braveheart'a Shrinkiem, oryginał ma 7500kbps sprawdzone w GSpot v.2.52, jak skompresowałem Shrinkiem i sprawdziłem Gs'em pokazuje mi taki sam kpbs ;/ oco chodzi ? jakim softem te bitrate najlepiej sprawdzać, który mi wskaże te _prawdzie_ bitrate, za pomoc dziękuję.

Pozdrawiam.
__________________
"...The Truth is Out There..."


Pioneer DVR-215BK @ 1.18 retired
BenQ DW 1640 BSRB retired
Plextor PX-130A retired
LiteOn SOHW-1633S retired
aL1En jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2005, 14:28   #108
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co do programu to na przykład Bitrate Viewer.
Co do CCE/przebiegów/jakości zajrzyj do przyklejonego wątku o tytule "SONDA".
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2005, 15:26   #109
aL1En
Trust No 1
 
Avatar użytkownika aL1En
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 194
aL1En zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Po przeczytaniu tematu "SONDA" zakładam, że przy bitrate np. 6000+ wystarczy 3-4 przebiegi, przy 3000+ 6-7 ? natomiast 10 przebiegów stosujemy jak mamy jakiś pro projektor no albo jaką plazme ;P dobrze rozumie ?

Sorki za OT.

Pozdrawiam.
__________________
"...The Truth is Out There..."


Pioneer DVR-215BK @ 1.18 retired
BenQ DW 1640 BSRB retired
Plextor PX-130A retired
LiteOn SOHW-1633S retired
aL1En jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2005, 17:28   #110
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez aL1En
Po przeczytaniu tematu "SONDA" zakładam, że przy bitrate np. 6000+ wystarczy 3-4 przebiegi, przy 3000+ 6-7 ? natomiast 10 przebiegów stosujemy jak mamy jakiś pro projektor no albo jaką plazme ;P dobrze rozumie ?
Z tym, że mówisz o bitrate materiału wynikowego (po kompresji)?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2005, 21:30   #111
aL1En
Trust No 1
 
Avatar użytkownika aL1En
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 194
aL1En zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
Z tym, że mówisz o bitrate materiału wynikowego (po kompresji)?
jak po kompresji ? mi chodzi o ustawienie przebiegów przed kompresją, najpierw oglądam ile mi RB mi wskaże bitrate dla danej ilości przebiegów no i jazda, czy znowu coś nie tak kojarze ?
__________________
"...The Truth is Out There..."


Pioneer DVR-215BK @ 1.18 retired
BenQ DW 1640 BSRB retired
Plextor PX-130A retired
LiteOn SOHW-1633S retired
aL1En jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2005, 22:38   #112
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Po pierszej fazie Rebuilder pokazuje szacowany średni bitrate materiału po kompresji - na tej podstawie określasz ilość przebiegów. Dobrze kojarzysz
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2005, 23:52   #113
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Tylko nie zapominaj, Reetou, ze wowczas musi ponownie przejsc przez faze "Prepare" - Rebuilder w tej fazie tworzac pliki robocze zapamietuje ilosc przebiegow ustawiona w programie i na jej podstawie wykonuje kodowanie - pozniejsza zmiana w ustawieniach nie zmieni juz niczego! Dlatego pamietaj - liczba przebiegow musi byc ustawiona przed faza "Prepare"!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2005, 00:50   #114
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No, tak... Ale nie do końca Ilość przebiegów CCE (i nie tylko to ) możesz zmienić po fazie Prepare za pomocą RB-Opt.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2005, 00:36   #115
JanicQ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2005
Posty: 6
JanicQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki ideJ.
Właśnie udało mi się przegrać film, którego nie mogłem zrzucić DVDDecrypterem, a potem nie mogłem go nagrać Nero.
Ale dzięki ImgTools Classic wszystko się udało.
Jeszcze raz wielkie dzięki. A za jakiś czas zacznę się zastanawiać nad tym BitRate'em o którym tylu tu piszecie

Pozdro - JanicQ
JanicQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.12.2005, 08:51   #116
turzol
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Lokalizacja: Tychy
Posty: 73
turzol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam mniej szczęścia z duetem DVD RB oraz CCE v2.67.00.27...

1 próba Batman Begins edycja 2-płytowa. Zripowałem zawartość DVD Decrypterem, w DVD RB odnaczyłem wersje językowe oraz napisy, kórych chciałem się pozbyć. Wszystko przeszło ładnie - faza I oraz faza II, na fazie III czyli rebuild wywaliło:



Ten kompunikat pojawił się przy 100% (Updating NAVPACKS for VOBID_01)
Oczywiście w Nero wypalić płyty się nie dało bo twierdził, że struktura video jest uszkodzona bla,bla bla

Nie zrażony, brnąłem dalej
2 próba Braterstwo Wilków. Ten sam scenariusz jak z Nietoperkiem, wszystko elegancko aż do fazy III ostatniego joba (Updating NAVPACKS for VOBID_01) - tym razem taki cusik:



Ktokolwiek miał takie komunikaty w fazie III i mógłby mi pomóc? Może czegoś nie zaznaczyłem, przeoczyłem? Folder output w obu przypadkach był tam gdzie folder working - czyli D:\DVD
turzol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.12.2005, 10:01   #117
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez turzol
(...)
Tutaj znajdziesz byc moze przydatne info na ten temat. A tutaj liste podobnych problemow (watkow forum doom9). Prawdopodobnie problem tkwi w nieprawidlowym zaznaczeniu opcji przy rippowaniu materialu. Byc moze plytka zawiera material MultiAngle i to wlasnie trzeba odpowiednio zaznaczyc w DVDDecrypterze (aczkolwiek nie powiem Ci jak, bo nigdy nie trafilem na plytke tego typu). Zycze powodzenia!
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.12.2005, 10:52   #118
turzol
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Lokalizacja: Tychy
Posty: 73
turzol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez artoor
Tutaj znajdziesz byc moze przydatne info na ten temat. A tutaj liste podobnych problemow (watkow forum doom9). Prawdopodobnie problem tkwi w nieprawidlowym zaznaczeniu opcji przy rippowaniu materialu. Byc moze plytka zawiera material MultiAngle i to wlasnie trzeba odpowiednio zaznaczyc w DVDDecrypterze (aczkolwiek nie powiem Ci jak, bo nigdy nie trafilem na plytke tego typu). Zycze powodzenia!
Dzięki serdeczne.
Co do pierwszego problemu to masz rację - materiał jest multi angle, ale nie mam pojęcia jakie opcje w DVDDecrypterze są odpowiedzialne za to.

Drugi problem rozwiązałem - otóż też winowajcą był DVDDecypter....Nie wiadomo dlaczego nie rippuje on całości płyty tylko zaznacza domyślnie główny PGC:

"I think the key is "I ripped the proper PGC..." -- DVD Rebuilder needs you to rip the entire DVD to hard drive, not just one PGC. If you want to make an entire DVD from just one PGC (the largest), that is possible in movie-only mode -- but you still need the entire original for DVD to work with."

Zastosowałem DVDFAB Decryptera i poszło

Jaky kltoś wiedział jak poustawiać DVDdecyptera żeby zripować CAŁĄ płytę to proszę dać znać.
turzol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.12.2005, 12:00   #119
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez turzol
Dzięki serdeczne.
Co do pierwszego problemu to masz rację - materiał jest multi angle, ale nie mam pojęcia jakie opcje w DVDDecrypterze są odpowiedzialne za to. (...)
Jaky kltoś wiedział jak poustawiać DVDdecyptera żeby zripować CAŁĄ płytę to proszę dać znać.
Tak jeszcze raz przeanalizowalem to co pisal tu jdobbs:
Cytat:
Reset all the DVD Decrypter settings to default, and try ripping the disc again. Also, compare the VIDEO_TS directories of the original and the source directory... you'll likely see a difference.
Moze ma to sens. Sprobuj sprowadzic ustawienia decryptera do Default i zrippowac material i porownaj zawartosc plyty zrodlowej z tym co znajdzie sie na dysku.

Jeszcze takie cos mi do glowy przyszlo... moze i hardcorowe rozwiazanie i nie wiem jakby to sie mialo do faktycznej struktury plyty, ale...
Gdyby tak zapodac AnyDVD i skopiowac zawartosc plyty normalnie kopiujac ja na dysk? Tyle ze, jak sobie przypomne Matrix'a, w ten sposob kopiujac to chyba wygladalo mniej wiecej tak, jakby film glowny sie w 3 kopiach skopiowalby na dysk... co ostatecznie mija sie z celem... hmmm... sam nie wiem. Kombinuj w kazdym badz razie, moze tez sprobuj DVDFab'em go machnac i sprawdz co z tego wyszlo...

Powodzenia!

BTW w opcjach DVDDecryptera w Tools -> Settings... -> File Mode jest taka opcja "Multi Angle Processing" ale z czym to sie je, jak to wykorzystac i czy w ogole to sie wykorzystuje w takich sytuacjach... nie wiem, moze ktos ma wiedze na ten temat?
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2006, 17:55   #120
JanicQ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2005
Posty: 6
JanicQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ja tak na marginesie tylko zapytam czy nie wiecie, jakim programem można wrzucić napisy do filmu, ponieważ mój DVD odczytuje DivXa ale nie wszystkie pliki z tekstem, więc chciałbym tekst wrzucić do filmu. Bo słyszałem, że tak można.
Z góry dzięki za pomoc.

I jeszcze jedno. Mam film w formacie .avi ale mój DVD tego nie czyta. Może ktoś wie jak i w jaki format to zmienić, aby DVD to czytał.

Pozdro - JanicQ

Ostatnio zmieniany przez JanicQ : 04.01.2006 o godz. 18:01
JanicQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.