Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 30.11.2005, 08:56   #91
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
(...)Co jest mniejszym złem przycięcie filmy, czy też mniejszy bitrate dla napisów?
Dobrze rozumujesz! Zdaje sie IMO ze lepiej jest zmniejszyc bitrate dla napisow, niz je kompletnie wyciac. Nie zyskasz na pewno przy takiej operacji 200-500MB, bo zauwaz ze to tylko bitrate filmu, a tutaj jeszcze dzwiek gra role, niech to bedzie 5.1 DD, a co gdy zostawiasz DTS Tak wiec nie trudno zauwazyc ze bedzie to niewielki zysk, ale zdaje sie ze takie rozwiazanie jest lepsze. Sam tak robie. Zachecam do wykonania owej operacji program RB-Opt, ktorym mozna ustawiac bitrate dla poszczegolnych segmentow. Co wiecej, zmiany matrycy, ewentualnej ilosci przebiegow (dla poszczegolnych TS) i kilka innych

Pozdrawiam!
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.11.2005, 12:13   #92
punisher
Guru
 
Avatar użytkownika punisher
 
Data rejestracji: 14.05.2005
Lokalizacja: Biegun zimna
Posty: 1,251
punisher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nasuwa się jednak pytanie czy utworzenie rozdziału dla napisów (nie każdy film ma taki rozdział) nie spowoduje również zmian w strukturze materiału wejściowego?? Gdyby rozdział już istniał nie widzę problemu, a gdy tworzymy go ingerujemy przecież w istniejącą oryginalną strukturę.
__________________
Racja jest jak d..., każdy ma swoją
PIONEER 112
punisher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.11.2005, 12:27   #93
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez marcinez_mp
Nasuwa się jednak pytanie czy utworzenie rozdziału dla napisów (nie każdy film ma taki rozdział) nie spowoduje również zmian w strukturze materiału wejściowego?? Gdyby rozdział już istniał nie widzę problemu, a gdy tworzymy go ingerujemy przecież w istniejącą oryginalną strukturę.
Hmmm... no wlasnie, niby takie nic, ustawic znacznik, a jednak narusza to w pewien sposob strukture plyty. Pozwole sobie jednak zauwazyc, ze juz samo usuniecie menu i zbednej sciezki napisow, dzwieku tez niezle musi okaleczac owa strukture. Naprawde trudno mi powiedziec. Z jednej strony zawsze usuwam menu i zbedne sciezki dzwiekowe, a z drugiej nigdy nie wstawiam znacznika nowego chepter'u. Nie zebym sie martwil wlasnie o strukture (nigdy nie mialem problemow z uruchamianiem takiej plytki), po prostu nie chce mi sie nawet o te kilkanascie senund (minute) przestawiac tego punktu. Zostawiam go tam gdzie jest, a od miejsca gdzie juz sa napisy zmieniam bitrate na ok 1500 (czasem mniej). Proponuje poeksperymentowac

Pozdrawiam
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.11.2005, 13:01   #94
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
O ile taki rozdział wyląduje na końcu listy nie powinno wpłynąć negatywnie na strukturę. Myślę, że w większości przypadków napisy (bądź spora ich część) wylądują w osobnym Cell-ID. Jeśli tak jest to wystarczy dla takiego Cell-ID zjechać z bitratem ostro w dół (RB Opt-em). Nie ma więc specjalnie potrzeby dodawać sztuczny znacznik rozdziału.
@artoor:
Usuwając (całkowicie) menu nie naruszasz struktury filmu. Ty po prostu z oryginału bierzesz pewne fragmenty (ścieżki video, audio i napisów) i tworzysz nowy materiał. Zachowanie menu wymusza pewne rzeczy, które komplikują znacząco proces robienia kopii (zachowanie ilości i struktury PGC, zachowanie numerów ścieżek audio i napisów itp itd)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.11.2005, 22:32   #95
przem1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.07.2003
Posty: 14
przem1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po pierwszej fazie DVD RB pokazuje bąd: File V0002000...1001 shows completed, but no.M2V file exists.Aborted. Problemu nie było póki nie przeinstalowałem systemu. Może to i nie ma wpływu,a pokrzaczyłem znów ustawienia.
przem1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2005, 10:16   #96
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zajrzyj do katalogu roboczego i zobacz czy ten plik tam jest czy nie. Prawdopodobnie coś masz z ustawieniami CCE (np wymusiłeś nadawanie innego rozszerzenia)
A tak przy okazji: Twój problem nijak nie łączy się z tematem wątku (no może poza faktem, że korzystasz z DVD RB). Staraj się nie podłączać pod cudze wątki.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2005, 17:04   #97
JanicQ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2005
Posty: 6
JanicQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wszystkich.
To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że nie ostatni.
Zacząłem czytać to forum, gdyż miałem problem z uruchomieniem DVD-Rebuildera i CCE, ale po pierwszej stronie pomyślnie wszystko poukładałem. Kiedyś stosowałem DVD Shrinka, ale nie wszystko mogłem nim zrobić. Ale ja nie o tym.
Mam problem. Udało mi się zrobić pierwszą płytę " Królestwo Niebieskie ". Wszystko poszło jak po maśle. Myślełem, że już tak będzie, ale niestety. Drugi film - " Wyspa " przeszedł pomyślnie wszystkie 3 fazy. No więc wziąłem się, aby go wypalić na płytkę i .... lipa. Nero pokazało mi, że nie ma jakiś tam plików .ifo na płycie czy coś i że odtwarzacze mogą nie widzieć tej płyty. Ja jednak wypaliłem tą płytke i lipa. Nie działa. Powiedzcie, co może być nie tak, że jeden film jest OK a drugi jest skopany. Czy winą jest to, że np na noc zastopowałem fazę drugą i kontynuowałem ją rano ? Poza ty, ktoś pisał, że po kilkunastu godzinach ma piękny obraz płyty do wypalenia. Jak to zrobić ? Ja po obróbce mam tylko dwa katalogi AUDIO_TS i VIDEO_TS a nie obraz płyty do nagrania.
Uprzejmie proszę o pomoc.

AHA i jeszcze jedno. Właśnie zrobiłem po raz drugi fazę III i też nie chciało się nagrać, pokazuje " DVD-Files reallocations faild ". Więc chciałem sprawdzić DVDPlayerem film i okazało się, że po drugim Rebuildzie cały film szkal trafił, tzn cały czas są błędy i jakies piksele się wywalają. Powiedzcie, co mogłem zrobić nie tak. Czekam na jakąś podpowiedź. A teraz idę robić film od początku.

Pozdrawiam - JanicQ
JanicQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2005, 10:48   #98
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@JanicQ
Niestey na Twoje podstawowe pytajnie odpowiedzi nie udziele. Nie mam pojecia czemu nie wychodza Ci pliki *.ifo... co dziwne, to fakt, ze przy jednym filmie sie udalo, a przy kolejnym juz nie. Moge powiedziec jedynie, ze Twoje obawy odnosnie przerwania fazy encodingu sa bledne. Po to wlasnie zostala zaimplementowana ta 3-fazowa procedura, zeby mozna bylo faze druga przerwac, a nastepnie w stosownym momencie (o pasujacej Ci porze dnia) wznowic. Gdybys wybral "One Click Mode" musialbys czekac az caly dluuugi proces dojdzie do konca, a przerwanie laczyloby sie z koniecznoscia wykonywania zadania od poczatku. tak wiec, kwestia przerwania powinna byc wykluczona.
Jesli chodzi o obraz do wypalenia, to o ile sie nie myle, wersja Freeware DVD-RB tej opcji jest pozbawiona... tak czy inaczej, co za problem nagrac pliki w folderach VIDEO_TS i ewentualne AUDIO_TS?? Powiem szczerze ze jeszcze nigdy nie wykonalem kompresji DVD, zeby plikiem wyjsciowym byl obraz *.iso, tak wiec jest to wg mnie opcja calkiem zbedna Wiecej nie powiem, bo tak jak wczesniej wspomnialem, Twojego glownego problemu nie jestem w stanie rozwiazac.

Pozdrawiam!
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2005, 12:05   #99
JanicQ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2005
Posty: 6
JanicQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzięki za pomoc. Teraz wiem, że tym obrazem płyty mogę się nie przejmować, a co do filmu właśnie robię go jeszcze raz. Jak tylko skończę napiszę co i jak.

Pozdrawiam - JanicQ

EDIT !!!
Własnie skończyłem robic po raz kolejny "Wyspę ". I zauważyłem dziwną rzecz. Wziąłem wypaliłem płytę DVD-Video w nero i tak jak przedtem płyta nie działa. Zaznaczam, że przez DVDPlayera na kompie wszystko hula. Więc wpadłem na pomysł i najpierw zrobiłem DVD Shrinkiem obraz płyty z tego obrobionego materiału. I po nagraniu w nero tego obraz wszystko działa !!! Róźnicy prawie nie widać w jakości. Dzwięk DD5.1 - słowem wszystko OK !!! Nie wiem dlaczego tak jest, więc jeśli ktoś ma jakiś pomysł to prosze o podpowiedź czemu tak jest.

Jeszcze raz pozdrawiam - JanicQ

Ostatnio zmieniany przez JanicQ : 02.12.2005 o godz. 13:30
JanicQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2005, 17:10   #100
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jaki z tego morał? Starać się nie używać Nero do wypalania DVD-Video (obraz to już zupełnie inna bajka). Jeśli wolisz to zamiast DVD Shrinka do generowania obrazu możesz użyć ImgTool Classic (www.coujo.de o ile nie pomyliłem adresu). Gotowe ISO możesz wypalić przy pomocy Nero choć osobiście polecam DVDDecryptera bądź jego nowsze (i okrojone) wcielenie ImgBurn.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2005, 22:58   #101
punisher
Guru
 
Avatar użytkownika punisher
 
Data rejestracji: 14.05.2005
Lokalizacja: Biegun zimna
Posty: 1,251
punisher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wydaje mi się, że JanicQ ma problem ze strukturą płyty dvd-video. Po prostu, albo zła jest jej struktura, lub za dużo katalogów. Wystarczy pewnie jak się przyjrzy czy przypadkiem w katalogu video_ts nie ma drugiego katalogu video_ts lub też przypadkiem pliki nie leżą na zewnątrz tego katalogu.
__________________
Racja jest jak d..., każdy ma swoją
PIONEER 112
punisher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.12.2005, 02:05   #102
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Apropos uszkodzonych struktur - pojawiło się ciekawe narzędzie do ich poprawiania (oczywiście oprócz niezawodnego DVDRemake i calkiem niezłego PGCEdit ).

Więcej na stronie autora programu http://www.videohelp.com/~FixVTS/
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.12.2005, 18:02   #103
JanicQ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2005
Posty: 6
JanicQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czyli mam nagrywać płytki DVDDecrypterem ?
Ciekawe, bo nigdy tego nie widziałem. Muszę sie przyjżeć temu programikowi.
W każdym razie dzięki wielkie. Jak będe miał chwilkę czasu to się tym zajmę.

Pozdrawiam - JanicQ

Ostatnio zmieniany przez JanicQ : 03.12.2005 o godz. 18:04
JanicQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.12.2005, 21:38   #104
przem1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.07.2003
Posty: 14
przem1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam. Mam podobny problem. Obrobiłem film, trzy fazy niby wszystko o.k. Pliki w folderze to w większości voby nieliczne ifo. Ifo (menu) odpala i działa , a przy vobach pokazuje komunikat Drogram files\DVD RB\DG Decode.dll is not an AV LoadPlugin(E:\Video_TS\D2VAVS\V1000.....2001.avs.l ine 5).

Co z tym fantem zrobić?
przem1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.12.2005, 21:56   #105
aL1En
Trust No 1
 
Avatar użytkownika aL1En
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 194
aL1En zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie czytałem całego topiku ale zszokowało mnie to co napisał artoor -

"Masz film 3.5h i zrobisz 10pass... efekt koncowy bedzie mizerny mimo tych 10 przebiegow... kazdy oczywiscie wie dlaczego. Bo z 3.5 Mbp/s zrobi sie 2 Mbp/s... czyli z takiej sobie jakosci zrobi sie raczej jakosc mierna... tak wiec tak samo jak nie ma sensu patrzyc na jakosc procentowo, tak samo nie ma co przewidywac jakosci biorac pod uwage dlugosc filmu... a juz przynajmniej nie zawsze... chyba dobrze mowie prawda?"

ja all filmy robie na 10 przebiegach ;O to nie rozumie tego, tutaj polecacie robić 10 passes, tu znowu ino 3 ? nie rozumie ;(
__________________
"...The Truth is Out There..."


Pioneer DVR-215BK @ 1.18 retired
BenQ DW 1640 BSRB retired
Plextor PX-130A retired
LiteOn SOHW-1633S retired
aL1En jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.