Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 08.01.2006, 19:46   #1
Isien
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.02.2005
Posty: 23
Isien w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z satelity na kompa

Witam!

Kupilem sobie karte grafiki i chcialem sie Was poradzic w takiej sprawie: jakim programikiem nagrywac programy z Satelity? Mam Ulead Studio Video 8 no i niewiem jak ustawic zeby obraz byl oki i cala reszta. Oczywiscie moze macie jakies inne sugestie jezeli chodzi o programik, jestem otwarty na propozycje Najwazniejszy jest format koncowy czyli DVD. Moze nagrac w Avi a potem przerobic na dvd?? Moze mi braknac miejsca na twardzielu Co radzicie??
Pozdrawiam
Isien jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.01.2006, 16:53   #2
doctor71
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Lokalizacja: Wro
Posty: 18
doctor71 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Karta graficzna, miodzio. A jakbys się jeszcze pokusił i napisał coś więcej o tej karcie? A tak wogóle to za pomocą karty graficznej to sobie nie obejżysz nic z satelity, do tego potrzeba karty DVB. Jak już się w taką zaopatrzysz w internecie jest wiele opisów na temat odbierania, nagrywania itd. Jeśli nagrasz bezpośrednio do avi to podczas nagrywania stracisz na jakości. Najlepiej jest nagrywać jako dvd ale co to za dvd z dźwiękiem stereo?
doctor71 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2006, 09:02   #3
ikar39
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ikar39
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: poznań
Posty: 156
ikar39 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
-

najlepiej nagrywać w mpg2 plus dzwięk dual chanel polecam programik
MainConcept MPEG Encoder ale najpierw musisz się zaopatrzyć w karte dvb albo tv a co do uleda to polecam 9 bawie sie tym programikiem i jest ok

Ostatnio zmieniany przez ikar39 : 13.01.2006 o godz. 09:05
ikar39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2006, 23:14   #4
Isien
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.02.2005
Posty: 23
Isien w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ikar39
najlepiej nagrywać w mpg2 plus dzwięk dual chanel polecam programik
MainConcept MPEG Encoder ale najpierw musisz się zaopatrzyć w karte dvb albo tv a co do uleda to polecam 9 bawie sie tym programikiem i jest ok
Witam!

Otoz karte grafiki mam z wyjsciem DVI i za pomoca chinchow podlaczona z satelita. Wlasnie w taki sposob bym chcial nagrywac, co do programika to gdzies wyczytalem ze tylko "8" obsluguje Video, bo mam kilka kaset, ktore chce zgrac na plytke DVD. No a "9" podobno juz tylko cyfrowki
Moze znasz jeszcze jakis programik, w ktorym to zrobie?
Pozdrawiam
Isien jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2006, 17:48   #5
Cygan
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.06.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 57
Cygan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Isien
Witam!

Otoz karte grafiki mam z wyjsciem DVI i za pomoca chinchow podlaczona z satelita.
Ty masz w ogóle tuner na tej karcie, jak chcesz sobie nagrywać z satki bez tunera, bo doprawdy nie rozumiem Poza tym z satki to nagrywasz w taki sposób, ze łapiesz strumień MPEG2 wiec plik wynikowy to mpg lub pva. Teraz tylko authoring lub jak masz DVD które czyta pliki mpg, to od razu na płytę.
Cygan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2006, 19:12   #6
ania.polska
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.01.2006
Posty: 3
ania.polska w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam pytanie czy jeśli odtwarzacz dvd odtwarza tylko płyty dvd- to czy film nagrany na płycie dvd+ wystarczy tylko przegrać na inną płytę czy to zależy od jakiegoś formatu nagrania
ania.polska jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2006, 22:31   #7
Cygan
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.06.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 57
Cygan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ania.polska
mam pytanie czy jeśli odtwarzacz dvd odtwarza tylko płyty dvd- to czy film nagrany na płycie dvd+ wystarczy tylko przegrać na inną płytę czy to zależy od jakiegoś formatu nagrania
Skoro odtwarzacz czyta tylko DVD-R to jest dość stary, więc czytał będzie raczej tylko format DVD-Video (ifo + voby). Więc skoro masz film w takim formacie (zwykły film DVD z menu) to robisz obraz w nero czy alhocolu i wypalasz na DVD-R, możesz jeszcze dla pewności dać Book Type Setting na DVD-ROM.
Możesz także spróbowac oszukać odtwarzacz właśnie przez zmianę Book Type Settingu z DVD+R na DVD-ROM, może wystarczy ?
Cygan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2006, 17:35   #8
Cygan
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.06.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 57
Cygan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Do mojego wcześniejszego posta: oczywiście przy radzie by na płycie DVD-R dać Book Type Setting na DVD-ROM zrobiłem bład , gdyż Book Type można ustawić tylko dla płyt DVD+R.
Cygan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.