Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 29.11.2010, 20:09   #16
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No faktycznie trochę się rozpędziłem. Nie chodziło mi o menu jako o menu na wszystkich ścieżkach tylko.... Mamy kilka ścieżek video. Jedna z nich jest dla nas podstawową np. V1, druga i trzecia to angle, czyli A1 i A2. Najprostsze rozwiązanie menu dla tych 3 źródeł to: na V1 w trakcie edycji np w Vegasie dodajemy napis (ikonkę, animację - czyli video tejże ścieżki w miniaturce - nieważne) np
1. "Video główne" ,,,,, na tym samym materiale dodajemy, 2. "Angle 1" i 3. "Angle 2". Na pozostałych ścieżkach (angle) robimy tak samo. Każda z nich musi mieć te napisy w identycznych miejscach. Menu do przełączania powstanie, kiedy w Scenariście dodamy subpictures wykonane w dowolnym programie graficznym na podstawie zrzutu obrazu (w Vegasie to chyba ikona dyskietki na Preview) - oczywiście do ścieżki V1 (do angle się nie da). Potem klawiszologia i reszta tak jak w poprzednim poście. Pozdrawiam.
P.s. Teraz sama przyjemność (bo całość materiału już w Scenariście) czyli operowanie rejestrami zabawa z nawigacją itp.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.12.2010, 19:42   #17
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
I po raz kolejny się rozpędziłem (przełączanie angle). Na odtwarzaczach komputerowych działa bez zarzutu. Na stacjonarnym Dvd działa tylko pierwsze przełączenie, potem klawisze tracą podświetlenie i klapa - nie ma przełączania.
Nie chciałbym nic sugerować, ale gdzieś otarłem się o następującą sytuację.
Wyskakiwało się z filmu do menu, a tam był podpięty pod klawisz pt. "Powrót" jakiś hmmm.... coś, co powodowało po naciśnięciu powrót do tego samego miejsca z którego się wyszło. Szukałem czegoś podobnego w Scenariście, ale jak wcześniej pisałem, dawno już nie jestem w temacie stąd te zaniki pamięci.
Gdzieś mi tryka, że to jakiś "RTS" był - no nie wiem. Wychodzi na to, że po przełączeniu angle trzeba jakby wyjść i wejść z powrotem w to samo miejsce, a podświetlenie się odzyska. Rany Julek, mam nadzieję, że ktoś się połapie w tym co napisałem. Powodzenia.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.12.2010, 12:15   #18
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Spieszę podzielić się pełnym sukcesem. Chodziło oczywiście o komendę RSM, a dostać się do niej można wybierając w Scenariście Type 3 Command, niestety dostępna tylko w Video Manager. Nie w tym rzecz, bo i tak był to zły trop. Jedyne rozwiązanie to umieszczenie w moim przypadku na całym odcinku (części filmu z przełączanymi kątami) 5 sekundowych subpictures z podświetleniami, zdefiniowanie ich itd. Ułatwiłem sobie żywot i zrobiłem tylko 1, a następnie Ctrl c, Ctrl v, ale i tak roboty jest sporo. Acha, Subpictures muszą być z parametrem "Non Stop", bo inaczej migotają co 5 sekund.
Trochę zabawy jest w Senario Edytor, kiedy trzeba opisać setki klawiszy
Pozdrawiam.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Co nagrać na płytę? (Angle 2-4) pietruszka DVD-Video 8 20.07.2008 22:42
DiF4U, ReAuthorist, Scenarist NT - ktos tego uzywa? mesztica DVD-Video 7 22.05.2006 20:26
Sonic Scenarist napisy ntsc margel DVD-Video 7 13.09.2004 08:48
scenarist i brakujace subtitle -=iDiDiT=- Napędy optyczne DVD 4 06.04.2004 13:16
Synchronizacja audio w scenarist? wlaz Napędy optyczne DVD 1 12.08.2003 07:51


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.