Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 30.12.2005, 10:31   #1
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Scenarist, a cóż by innego

Chyba całe forum juz wie, że jestem fanem tego programu
Zatem coś nowego.
Jest taka powszechnie używana komenda "SETHL_BTNN", potem nr klawisza. Jest możliwość aby (bo widzę, że jest) ustawić ten parametru odczytując jakiś rejestr GPRM w moim przypadku wyglądałoby to tak: SETHL_BTNN_BTNN=GPRM2, potem jest skok do "jakiegoś" menu.
Podczas symulacji, przy przejściu przez tę komendę dostaję w oknie General (Info) Warning: System Parameter(Hilight Button) = 6. W sumie dobrze, o to mi chodzi, aby było np. 6, ale po skoku do menu i tak zostaje podświetlony klawisz pierwszy. Jeżeli w tym samym miejscu wpiszę na sztywno, że HLBTNN = 6 to nie ma problemu. Ale ponieważ tych menu jest sporo, a w każdym jest odpowiednio ustawiany rejsetr GPRM2 to byłoby to super wygodne do sterowania podświetleniem klawiszy. Ale nie działa. Wyjaśnienie napewno jest - właśnie na nie czekam . Tak czy siak problem rozwiązałem, ale w mniej elegancki sposób. Zamiast jeden w/w komendy zastosowałem 6 (bo tyle jest podmenu), gdzie porównuję dwa rejestry i jeśli.......to wiadomo.
To tyle odnośnie tego problemu.
Teraz pytanie następne.
Jak wiadomo Mov GPRMx,y ustawia rejestr x na wartość y.
Add GPRMx,y ustawia rejestr x dodając do zawartości - y. (Chyba)
Jak wpływają na zawartość GPRMx pozostałe polecenia:
Exchange, Subtract, Multiply, Divide, Remainder, Random Value, Bitwise Product, Bitwise Sum, Exclusive Or.

Bardzo przydałaby się ta wiedza.

I ostatnia sprawa w tym temacie.
W każdym łańcuchu PGC Menu występuje komórka Cell. Aż sie prosi, aby ją wykorzystać w specyficznych sytuacjach. Ale mógłby Ktoś podać jakiś przykład wykorzystania tej komórki. Powiem dlaczego.
W wielu przypadkach, dla wykonania specyficznej nawigacji, komórki Pre i Post to za mało. Ja w takim przypadku dokładam dodatkowe PGC, aby wykonać jakieś komendy lub przekierowania, ale wisi tu sobie taka komóreczka Cell (zawsze "biała"), więc aż szkoda jej nie wykorzystać, tylko jakoś wyobraźnia nie podpowiada jak. Może "Ktoś" podpowie.

Pozdrawiam tym razem noworocznie.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.12.2005, 11:47   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Liar
Jak wpływają na zawartość GPRMx pozostałe polecenia:
Exchange, Subtract, Multiply, Divide, Remainder, Random Value, Bitwise Product, Bitwise Sum, Exclusive Or.
To proszę:

http://www.dvd-replica.com/DVD/setgprmops.php
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2005, 19:17   #3
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
He, he, he...
First of all - musisz wyłączyć default highlighted button...
Jak już w menu zrobisz przyciski klikasz w ścieżkę Highlight i w Property Browserze w Highlight Play zjeżdżasz suwakim w dół i w polu Force Selected Button ustawiasz Nonexistient.

No to połowa sukcesu za Tobą...
Połowa, bo jak sobie wpiszesz w to GPRM konsekwentnie 1, 2, 3 itd to i tak nie będzie działać...

Dlaczego - kolega nie dość cierpliwie czyta odpowiedzi w postach a dotyczące innych tematów. Osobliwie i złośliwie nawiązuję tu do rejestrów SPRM - tam bowiem zaszyte są kody przycisków i wartościami stamtąd trzeba się zabawić.
Opuszczając tu zbędną teorię - za karę poszukasz sobie jej sam , aby zadziałała selekcja przycisków tak jak chcesz musisz wpisać do GPRM warości będące wielokrotnością 1024.
Czyli dla przycisku pierwszego ustawiasz GPRMX == 1024, drugiego GPRMX == 2048 itd. aż opiszesz w ten sposób wszystkie przyciski...

Teraz po powrocie do menu w zależnosci od tego skąd wróciłeś będziesz miał podświetlony żądany przycisk.

Proste prawda? - tylko ciut uciążliwe - ale za to jak działa!

Na drugie pytanie bardzo ładnie odpowiedział Ci niezawodny Reetou

Pytanie trzecie - hmmm... szczerze to nie łapię o co chodzi... mi nic nie wisi Ale nawet jakby miało to nie zawsze całą wymyślną nawigację da się zrobić w oparciu o jedną komórkę. Musiałbyś rozwinąć tą myśl - może jakiś screen gdyż nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem...

Pozdrawiam w zasadzie Noworocznie!!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2005, 20:05   #4
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A to mnie wyśmiano
O wyłączeniu Default Button zawsze pamiętam.
Tymi SPRM to mnie trochę "zastrzeliłeś" - kompletnie tego nie wiedziałem.
Bardzo istotna informacja. Równie cenny jest fakt o wielokrotności 1024.
W moim przypadku wartość rejestru GPRMx waha się od 2 do 7.
Chciałbym ustawiać Button od 1 do 6.
Czy takie polecenia to spełnią ?:
Sub GPRMx,1
Mul GPRMx,1024
SETHL_BTNN_BTNN=GPRMx

O ile dobrze zrozumiałem instrukcje, to pierwsza komenda zmniejszy rejestr o 1, druga pomnoży przez 1024, a trzecia - wiadomo.

Teraz wrócę do "wiszących" Cell. Wstawię nawet rysunek, aby być zrozumianym.
Jak widać jest to fragment menu w którym dostępne są "białe" komórki Cell.
Właśnie o nie mi chodzi. Nigdy z nich nie korzystałem, ale wartoby wiedzieć do czego mogą się przydać. Niedogodnością komórek Cell jest co prawda to, iż można w nich wykonać tylko jedną instrukcję, ale i tak chciałbym wiedzieć.

Pozdrawiam ciepło.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-rysunek1.jpg  
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2005, 20:15   #5
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sprawdziłem te 3 komendy....no rewelacja, działa idealnie.
Kurcze Scenarist to super program, ale gdybym nie zadawał pytań, a życzliwi by nie odpowiadali to nie ma szans na opanowanie go w szerszym tego słowa znaczeniu.

Aby nam się.........

P.s.
Pytanie o "Cell" aktualne.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2005, 21:18   #6
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Liar
A to mnie...
Nic podobnego !!

Cieszy mnie że zadziałało...

Co do tych cell command - bo ja wiem...
Używam tego czasem, właściwie w jednym przypadku, kiedy chcę zapętlić menu - wtedy zapętlam z pozimomu celi - robię strzałkę z Cell do początku PGC. Dlaczego tak? Chyba tylko dlatego, że taki link jest bardziej czytelny (lepiej go widać) w projekcie scenarista niż zapętlenie poziome przez koniec z początkiem PGC

Czasami, ale to sporadycznie można sobie za pomocą cell command wyskoczyć z jakiegoś dłuższego programu po spełnieniu warunku. Unikamy wtedy tworzenia większej ilości krótszych programów...

Zastosowania tego w mojej opinii nie są jakieś wybitne a sam raczej wolę do przejść z kąta w kąt używać dummy pgc - czyli tego co Ty chcesz uniknąć

Ale to moja opinia, być może przyzwyczajenie jest...

Pozdrawiam serdecznie i chyba usłyszymy się już w Nowym 2006 Roku!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2005, 21:29   #7
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki serdeczne za podpowiedzi i Szczęśliwego Nowego Roku życzę tym których wirtualnie poznałem przez to Forum, jak również wszystkim innym forumowiczom, których zapewne będę miał zaszczyt poznać.

Pozdrawiam.....Noworocznie.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.