Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD

Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post

LinkBack Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 29.11.2010, 20:09   #16
Stały bywalec ;)

Data rejestracji: 30.10.2004
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No faktycznie trochę się rozpędziłem. Nie chodziło mi o menu jako o menu na wszystkich ścieżkach tylko.... Mamy kilka ścieżek video. Jedna z nich jest dla nas podstawową np. V1, druga i trzecia to angle, czyli A1 i A2. Najprostsze rozwiązanie menu dla tych 3 źródeł to: na V1 w trakcie edycji np w Vegasie dodajemy napis (ikonkę, animację - czyli video tejże ścieżki w miniaturce - nieważne) np
1. "Video główne" ,,,,, na tym samym materiale dodajemy, 2. "Angle 1" i 3. "Angle 2". Na pozostałych ścieżkach (angle) robimy tak samo. Każda z nich musi mieć te napisy w identycznych miejscach. Menu do przełączania powstanie, kiedy w Scenariście dodamy subpictures wykonane w dowolnym programie graficznym na podstawie zrzutu obrazu (w Vegasie to chyba ikona dyskietki na Preview) - oczywiście do ścieżki V1 (do angle się nie da). Potem klawiszologia i reszta tak jak w poprzednim poście. Pozdrawiam.
P.s. Teraz sama przyjemność (bo całość materiału już w Scenariście) czyli operowanie rejestrami zabawa z nawigacją itp.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

#ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec

Data rejestracji: 29.12.2008

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.12.2010, 19:42   #17
Stały bywalec ;)

I po raz kolejny się rozpędziłem (przełączanie angle). Na odtwarzaczach komputerowych działa bez zarzutu. Na stacjonarnym Dvd działa tylko pierwsze przełączenie, potem klawisze tracą podświetlenie i klapa - nie ma przełączania.
Nie chciałbym nic sugerować, ale gdzieś otarłem się o następującą sytuację.
Wyskakiwało się z filmu do menu, a tam był podpięty pod klawisz pt. "Powrót" jakiś hmmm.... coś, co powodowało po naciśnięciu powrót do tego samego miejsca z którego się wyszło. Szukałem czegoś podobnego w Scenariście, ale jak wcześniej pisałem, dawno już nie jestem w temacie stąd te zaniki pamięci.
Gdzieś mi tryka, że to jakiś "RTS" był - no nie wiem. Wychodzi na to, że po przełączeniu angle trzeba jakby wyjść i wejść z powrotem w to samo miejsce, a podświetlenie się odzyska. Rany Julek, mam nadzieję, że ktoś się połapie w tym co napisałem. Powodzenia.
Stary 03.12.2010, 12:15   #18
Stały bywalec ;)

Spieszę podzielić się pełnym sukcesem. Chodziło oczywiście o komendę RSM, a dostać się do niej można wybierając w Scenariście Type 3 Command, niestety dostępna tylko w Video Manager. Nie w tym rzecz, bo i tak był to zły trop. Jedyne rozwiązanie to umieszczenie w moim przypadku na całym odcinku (części filmu z przełączanymi kątami) 5 sekundowych subpictures z podświetleniami, zdefiniowanie ich itd. Ułatwiłem sobie żywot i zrobiłem tylko 1, a następnie Ctrl c, Ctrl v, ale i tak roboty jest sporo. Acha, Subpictures muszą być z parametrem "Non Stop", bo inaczej migotają co 5 sekund.
Trochę zabawy jest w Senario Edytor, kiedy trzeba opisać setki klawiszy
Pozdrawiam.
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia: