Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 01.12.2005, 19:54   #1
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Scenarist - wstawianie napisów

Witam.
Kolejny kroczek do przodu, ponieważ poraz pierwszy wstawiam w tym programie napisy. Nie zawiele co prawda, ale wystarczu umieć wstawić jeden. W sumie żadna filozofia. Fade's też ładnie się wykonują, ale do rzeczy. Zmuszony jestem wstawić napis na napis (ten drugi jest na sztywno w ścieżce video). Więc wstawiłem, bardzo ładnie wygląda, również ten na sztywno ładnie wygląda. No teraz prostokącik pod moim napisem..., ale się naszukałem jak to zrobić, a było pod ręką - Text Area. W sumie proste. Tylko, że w momencie kiedy przełączyłem na Text Area to mój napis dostał drżączki.
I tu pytanie: czy Tv sobie z tą drżączką poradzi, bo tak na oko to jakiś się przeplot zrobił abo co ? Napiszę jeszcze, że prostokącik jest czarny (tło w końcu), a napisy standard - białe. Jeszcze jedno spostrzeżenie. Napisy mają założone fade's, ale po wygenerowaniu vobów, zamiast ładnie się rozświetlać to najpierw na ułamek sekundy jest ostre uderzenie napisu po czym od zera zostaje rozświetlony przez fade. Acha. To sie dzieje tylko przy FadeIn, przy Out jest ok. Apropo drżączki - na TV również to jest.
Pozdrawiam Scenaristomaniaków i całą resztę też.

Ostatnio zmieniany przez Liar : 01.12.2005 o godz. 21:50
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.12.2005, 22:34   #2
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Raz jeszcze.
Drżączkę pokonałem. Coś namieszałem, ale poprawiłem błąd.
Ale dalej nie wiem dlaczego jest to mignięcie przed fadem.
Może na tu coś do rzeczy, że te napisy są Forced Start

Pozdrawiam
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2005, 12:38   #3
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
aj, aj, aj... kolega jak zwykle kombinuje :-)

A nie jest czasem tak, że ten napis z fade in jest przesuniety w stosunku do tego napisu co jest na stałe i wtedy na chwilke po oczach uderza napis ten na stale, potem przyktywa go ten z fade in i zwyczajnie zaczyna sie rozjasniac??

Tak sobie gdybam po przeczytaniu tego co opisujesz...
Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2005, 13:23   #4
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
He, he, nie kombinuje tylko wydziera pazurami wiedzę z siebie (raczej z programu), a zwłaszcza z....
Chyba raczej są dobrze ustawione te napisy, a raczej jeden napis.
Albo coś źle rozumiem. Piszesz, że "jeden względem drugiego", ale ja myślę że cały czas operuję na tym samym napisie tyle, że dokładam na pocz i koniec fade. Przykładowy czas dla napisu: Start - 00:22:30.00.
Dla fade: 00:22:30.01. Może chodzi o tę jedynke na końcu, ale nie mogę w żaden sposób ustawić, aby fade zaczynał się identycznie. Choć ta jedynka to jakis tam mikro ułamek, ale może to wystarcza, aby był rozbłysk. Fade Out jak pisałem jest Ok.

Pozdrawiam juz prawie świątecznie.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2005, 18:17   #5
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No i wiem co było nie tak - ech jak to cieszy.
Zacznę od tych "fadów". W momencie kiedy takowe wstawiamy do napisu to obowiązkowo musimy w zakładce "Colors" wyzerować wszystko. Od E2 do Bg.
Fady maja za zadanie sterować procentowym wyświetlaniem danego napisu i właśnie to robią. W momencie kiedy w zakł. Colors są ustawine parametry powyżej zera, to zanim zadziała fade dostajemy wizualnego "kopniaka napisowego", ot i cały problem.
Jeżeli chodzi o drżączkę (patrz wątek 1), to doszedłem skąd sie takowy efekt brał. Jak pisałem, musiałem nałożyć napis na napis zaszyty w filmie. Więc ustawiłem Bacground jako Text Area i otrzymałem ładny prostokąt zakrywający. Ale wydał mi sie on za duży w stosunku do napisu, więc zacząłem eksperymentalnie go zmniejszać (jest taka mozliwość). I napis się rozmył "drżączkowato". Reasumując można taki prostokąt zmniejszyć, ale trzeba to robić bardzo ostrożnie.
Dzięki Ci 1stwasp za to, że choć nie do końca rozwiązałeś mój problem, to naprowadziłeś mnie pisząc: "...ten napis z fade in jest przesuniety w stosunku do tego napisu co jest na stałe...".

Pozdrawiam ciepło.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.12.2005, 20:38   #6
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie przypisuje sobie żadnej zasługi - do wszystkiego doszedłeś sam
Ogólnie ciekawy wątek...
Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.12.2005, 23:05   #7
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A to juz poza tematem, mam nadzieję, że moderatorzy wybaczą.
Bywam często we Wrocławiu - może dałbyś zaprosić się na kawe? (czytaj piwo) .
Ps. Co słychać w temacie Menu 16:9

Pozdrawiam...
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.12.2005, 23:46   #8
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Korzystając z cierpliwości kochanych moderatorów, podepnę jeszcze jedno pytanie, nie chcąc zakładać kolejnego wątku.
Materiał jest taki (pomijam drobiazgi typu Title Menu, czołówka na First Play itp.) Mamy 98 min materiału Video w jednym pliku. Ma być jeden VTS dla tego pliku (choć niekoniecznie). Ma 19 rozdziałów. Z Title skaczę do Root Menu w którym zmieściłem 7 skoków, a resztę w dwóch "podmenu" i jest ok. Teraz czas na pytanie. Jak zrobić, aby mozna było za pomocą przycisku na pilocie "Root Menu" wrcać tam skąd się wyszło. Czyli np. skaczę do rozdziału 16-ego z trzeciego podmenu. Oglądam, oglądam...., ale po nacisnieciu na pilocie klawisza wróće do Root, a chciałbym do tego z którego był skok. Założenie jest takie, że z którego Menu skaczę to do tego ma być powrót po naciśnięciu przycisku na pilocie. Kurcze powoli sam sie gubię w tym co piszę, ale mam nadzieję, że ktoś zrozumie . Wiadomo, że w jednym VTS może być tylko jedno menu danego typu, Root, Subpicture, Audio itd. Zatem jak oszukać nawigację. Najprostszy sposób to podzielić Video + Audio na klocki po czym umieścic je w osobnych VTS, ale jakos tak wydaje mi się to mało eleganckie.
No dobra oszustwo ma wyglądać tak. W jednym VTS mają znależć sie 3 pseudo RootMenu. Czy mozna to uzyskać, oszukać, wykiwać system.

Pozdrawiam...
Jeżeli za bardzo namotałem, to proszę zwrócić uwagę na godzinę, na fakt, że to weekend, drinki itd.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.12.2005, 00:32   #9
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To zacznę od końca:

masz Root Menu i podmenu na tym samym poziomie, czyli, np. kilka wyborów scen na osobnych planszach ale tylko jedna jest Root menu i teraz jak wykonasz skok z innej planszy (jak napisałeś podmenu) to Root Menu wraca zawsze do planszy początkowej (tej która jest Root) a nie do planszy z której wykonany był skok, tak?

No to wtedy musisz skorzystać z rejestrów - mozna je ustawić w różnych miejscach, dla przykładu:

Na każdym PGC (jako PRE) z planszami menu ustawiasz GPRM, np:
w PGC Root Menu --> GPRM0 == 0
w PGC1 --> GPRM0 == 1
w PGC2 --> GPRM0 == 2
w Root Menu (pierwszej planszy) dajesz sprawdzenie warunku, dajmy na to:
if (GPRM0==1) LinkPGCN nazwa_PGC_podmenu_1
if (GPRM0==2) LinkPGCN nazwa_PGC_podmenu_2
if (GPRM0==0) LinkPGCN nazwa_PGC_z_Root_Menu

i teraz wciśnięcie Root Menu będzie Cię kierowało do właściwej planszy...

Co do początku to jeżeli jesteś zainteresowany tworzeniem menu to wyślij mi na PM ades mailowy to Ci prześlę PDFa opisującego jak konstruować menu w Scenariście, mojego autorstwa , który jest niejako artykułem, który... nieważne...

Co do kawy to jaknajbardziej, ale juz w przyszłym roku, gdyż w tym z uwagi na natłok zajęć na pewno nie dam rady...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.12.2005, 11:21   #10
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to teraz to mi wstyd, ech.
Prawie w każdym projekcie używam rejestrów GPRM i nie wpadłem na taką prościznę, ech.

Pozdrawiam.
P.s.
Adres mailowy poszed na PM.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.