Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   ściezka Audio z DVD - czym wyrwać :) (https://forum.cdrinfo.pl/f13/sciezka-audio-dvd-czym-wyrwac-32054/)

Jabba the Hutt 02.03.2004 18:43

ściezka Audio z DVD - czym wyrwać :)
 
Cześć !

Powiedzcie moi drodzy, czym mogę z płyty DVD (na HDD) "wyjąć" ścieżkę Audio np. stereo PCM czy AC3 5.1 ? Z jakiegoś koncertu na przykład. Jakiego narzędzia użyć. VOBrator czy coś innego ?

Pozdrawiam

Jabba

namor 02.03.2004 18:54

tak można wyjąć np. VobEdit

mbar 02.03.2004 18:57

Albo np. Xmpeg.

zorg 02.03.2004 21:51

dvd audio extraktor, chyba robi cos takiego

Robs 02.03.2004 22:58

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt
Powiedzcie moi drodzy, czym mogę z płyty DVD (na HDD) "wyjąć" ścieżkę Audio np. stereo PCM czy AC3 5.1 ?

Jabba Ty żyjesz? :)
Proponuje Ci DVD2AVI (demux all track).

Jabba the Hutt 03.03.2004 00:59

Hm... czasem sobie myśłałem ,że Ty już padłes i tylko garnki na Dagobah po Tobie dźwięczą ;). Ale jak jesteś to super !!!

Jabba

dwx 03.03.2004 21:32

sorry, ale nie całkiem chwytam
 
Sorry, ale rozumiem że chodzi o to jak "wyjąć" z DVD jakąś ścieżkę dźwiękową, ale po to żeby ją później wykorzystać a nie po aby ja usunąc z kopii DVD i żeby kopia zajmowała mniej miejsca.

Czy ktos może w prostych słowach napisac jak to zrobić?? Ten cały VOBrator oczywiście sprawdza mi płytę, znajduję ścieżki ale jakoś nie znajduje AC3 5.1 a tylko AC3 2.0, nie wiem czemu przecież 5.1 jest bo widzi ja i mój odtwarzacz pionieer +amplituner jak i widzi ją DVD Shrink.
Stąd mój problem jak wyciągnąć tą ścieżkę DD 5.1 i zrobić z niej płyte audio na CDR

namor 03.03.2004 21:39

tak jak pisałem już wcześniej VobEdit
Open wybrać Vob-y, Demux ,następnie wybierasz ścieszke ,odptaszkować Demux complete title set ,wskazać miejsce gdzie ma zapisać i OK i po chwili masz całą ścieżke dzwiękową np.DD5.1 na dysku

dwx 05.03.2004 09:42

No i wszystko OK, tak juz zrobiłem przedwczoraj. Tylko że w momencie zgrania miałem na HDD cały rozdział razem z obrazem a plik miał ok. 1GB (z jednego VOB). Samo zrobienie obrazu płyty czy umieszczenie jej na HDD z wybraną (np. tylko jedną) ścieżką Audio nie stanowi problemu. Ale nic mi to nie da bo nie wrzucę takiego pliku 1GB na płytę CDR.
Udało mi się też prawdopodobnie "wyjąć" samą ścieżkę audio i wtedy z tego pliku VOB który miał 1GB wyszedł plik (w domysle też rozszerzenie VOB) ale juz tylko 105MB - czyli ekstra !!! Niestety nie za wiele to dało. Po wpisaniu ręcznie rozszerzenia AC3 - widział ten plik WinDVD ale dźwięku nie odtwarzał (chociaż wyświetlil długość ok. 17min), po zmianie rozszerzenia na WAV programowe odtwarzacze (AllPlayer, Media Player i jeszcze parę innych widziały ale tylko AllPlayer odtwarzał dźwięk. Niestety nie dało się tego pliku nagrać na płytę CD i to zarówno jeśli chodziło o Płytę Audio jak i ISO - niezgodność formatów i Nero nie rozpoznał pliku.
Dopiero po zmianie znowu rozszerzenia na VOB i wybraniu w Nero formatu płyty na "MiniDVD" udało sie ten VOB nagrać. Stworzyłem strukturę jak w płycie DVD wraz z plikiem video_ts.ifo i innymi ale ciągle coś było nie tak. Po paru eksperymentach udało mi się nagrać płytę MiniDVD , co więcej odtwarzacz stacjonarny (Pionieer) ja widział rozpoznawał i startował ale .... CISZA !!!! Po prostu coś nie teges !
Może cos by poszło jakby od nowa zrobił nowe MENU itd ale to może dopiero jutro.

Wydaje mi się że jedynym rozwiązaniem jest właśnie płyta miniDVD no i teraz czy ktoś wie jaka powinna być jej struktura.

Robs 05.03.2004 14:44

Jeju a po co te kombinacje :blee:
Cytat:

Napisany przez dwx
Stąd mój problem jak wyciągnąć tą ścieżkę DD 5.1 i zrobić z niej płyte audio na CDR

Schemat postępowania:
1. demuxujesz audio z vob'ów (np. VobEdit, DVD2AVI)
2. zmiana ac3 na wav (np. BeSweet)
3. wypalenie audio_cd z wav'a (tu chyba bez komentarza)

eartcom 12.03.2004 15:49

Bezproblemowo Poradzisz Sobie RobiĄc Z Filmu Dvd Mpg2 W CaŁoŚĆi Lub Avi , A PÓŹniej Otwierasz I Edytujesz CaŁy Film W Adobe Premiere 6.0 Polecam Bardzo Ładnie Odziela Audio Od Video.
WiĘcej PytaŃ Na Gg :) 3490293

ideJ 12.03.2004 18:26

A bardziej na około już się nie dało? ^_^ ;)
Najprostszą i najszybszą metodą jest VobEdit albo DVD2Avi dokładnie tak jak opisał Robs


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.