Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 01.09.2004, 09:59   #1
ZochO
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Posty: 3
ZochO w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Słaba jakość po kompresji TMPGEnc, czym spowodowana?

Witam, jestem nowy i w temacie DVD prawie zielony choć ogólnie w kompach orientuję się dość dobrze, spróbuję swój problem opisać w skrócie:
mam plik film.avi w którym jest godzina materiału filmowego zgranego bezpośrednio z kamerki o objętości 12,8GB plik ten za rok może dwa będzie zgrany na DVD ale póki co z tą objętością jest dla mnie dość uciążliwy pakowanie rar'em daje mizerny rezultat więc postanowiłem go jakoś skompresować BEZ STRATY JAKOŚCI. Skoro ma być kiedyś na DVD postanowiłem przerobić go na ten właśne format. Postępowałem zgodnie z artykułem na stronie CDRinfo.pl o "Konwersja DV na MPEG-2 (DVD)" przerobiłem minutę filmu i zatrzymałem żeby sprawdzić jakość i ... byłem niezadowolony oglądanu obraz w stosunku do oryginału wyglądał tak jak by miał za mało klatek, jakby przycinał i dodstkowo przy ruchu były widoczne charakterystyczne drobne poziome linnie. Moje pytanie brzmi czy to może być spowodowane tym że mój sprzęt w połączeni z zainstalowanym softem źle ten plik wyświetla, a tak naprawdę plik jest w pożądku, czy jednak na kompresji takiej tracę na jakości? a moze znacie jakis inny cudowny sposob na zmniejszenie objetosci tego pliku? licze na wasza pomoc

PS. zauważyłem ze drobne poziome linnie są widoczne tylko w fulscreen'ie więc wygląda jak by to była wina samego ootważania, ale zauważyłem też że po kompresji powstają dwa czrne pasy po kilkanaście pikseli na górze i na dole, których w oryginale nie było więc 1. jak to skompresować żeby nie stracić nic na jakości 2.co mam doinstalować żeby w fulscreen'ie nie było widocznych drobnych poziomych linni w kompie nie mam DVD więc nic do niego nie instalowałem
ZochO jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.09.2004, 10:37   #2
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kodowanie do MPEG-2 jest procesem stratnym. Nie da się więc skompresować do mpeg(1|2|4) bez utraty jakości.
Czym oglądasz ten wygenerowany strumień video? Przypomnij (sobie i nam) jak skonfigurowałeś enkoder.
Te efekty, które opisujesz to najprawdopodobniej przeplot. Większość programowych odtwarzaczy automatycznie go usuwa ale może akurat ten Twój nie. Przeplot sam w sobie nie jest zły (normalny obraz telewizyjny również ma przeplot). Gorzej jak się nie weżmie pod uwagę tego przeplotu przy przekodowywaniu.
Właśnie zauważyłem, o którym artykule pisałeś... Może lepiej zerknij na ten artykuł ^_^
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.