Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 31.01.2005, 13:52   #1
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sony DRU-710 i płyty DVD Sony Pictures - blokada kopiowania ?

Zacznijmy od początku:

Mam litka 1633S, wgrałem sobie do niego bios od Sony DRU-710 i wszystko było pięknie. Zakupiłem sobie dwa filmy DVD "Secret Window" (J. Deep, na podstawie Kinga) i "Gothika" . Oba filmy wyprodukowane przez Columbia TriStar i firmowane Sony Pictures.
Tutaj zaczynają się schody, po włożeniu płyt do napędu DVD, okazuje się, że nie dają się odczytać w komputerze, nie można przejrzeć ich zawartości, nic kompletnie. Widows pluje się, że niewłaściwy format plików itd. itp.
To samo działo się na dwóch różnych systemach (2000 i 2003).
Po zainstalowaniu AnyDVD, program pokazywał, ze to dataDVD ale płyt dalej nie dało się odczytać. DVDDecrypter w ogóle odmawiał współpracy.
Dało się tylko oczytać "Secret Window" po softwarowej zmianie regionu w AnyDVD na 5 (płyta ma regiony 2,5), i restarcie progsa, włożeniu wyjęciu płyty.
Inne płyty oryginalne były odczytywane bez problemu.
Po zmianie biosu na memorex lub liteon, obie płyty Sony pictures odczytywały się bez problemu. AnyDVD pokazywał tylko zabezpieczenie CSS.
Tak się zastanawiam, czy Sony zabezpiecza jakoś dodatkowo swoje płyty DVD przed kopiowaniem we własnych nagrywarkach?
Z drugiej strony trochę bym się wkurzył kupując film i nie mogąc go obejrzeć bo dysponuje tylko komputerowym odtwarzaczem DVD (mam stacjonarkę)
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl

Ostatnio zmieniany przez imola : 31.01.2005 o godz. 13:56
imola jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.