Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 02.10.2004, 21:02   #1
Cygan
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.06.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 57
Cygan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Obróbka strumienia MPEG 2 z karty DVB

Witam!
Czy ktoś z Was bawił się już authoringiem DVD z materiału z kart DVB. Chodzi mi ściśle o tzw. uncompliance DVD's GOPS. W standardzie DVD może być max 15 klatek ( 1-I, 3-4 P i reszta B), ogólny standard MPEG nie ma tego ograniczenia. Czy sprzętowe odtwarzacze DVD są rzeczywiście czułe na długość GOP-ów :\ . Ilość niekomp. GOPS podaje PVAStrumento w logu, nie sprawdzałem jak to jest z ProjectX.
Da się to poprawić w MPEG-Vcr , ale to dodatkowa przeróbka strumienia.

Pozdrawiam
Piotr
Cygan jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.10.2004, 09:31   #2
Cygan
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.06.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 57
Cygan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Widzę, że pytanie nietypowe, nikt nie wie nic na ten temat , ale już mam odpowiedź. Sprawdziłem na odtwarzaczu u kumpla, że rzeczywiscie DVD zrobione ze str. mpeg2 z GOP-ami dłuższymi niż 15 klatek obraz się co jakiś czas przycina, pojawiają się kwadraty itp błędy. Więc skorzystałem z opcji MPEG GOP Fixer z MPEGVcr. Poprawił timecody i GOP-y ( ok. 15 minut pracy). Po prostu z nadwyżkowych klatek stworzył nowe pakiety, co spowodowało niewielkie zwiększenie pliku wyjściowego. Potem demultiplex , authoring w Ifoedit , i oczywiście poprawa sektorów, próba i ... gra wszystko, jak trzeba, płynnie, bez zacięć i błędów :cool: . Czyli jednak dodatkowa obróbka materiału mpeg2 jest potrzebna i wskazana w przypadku odtwarzania w stacjonarkach. Film odtwarzany był w sprzęcie budżetowym (CyberHome), więc myślę, że w innych byłoby to samo
Myślę, ze może by napisać krótki tutorial odnośnie authoringu DVD z materiału z DVB i zamieścić go gdzieś na www, tylko czy ktoś takie coś by potrzebował
Cygan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.10.2004, 16:37   #3
dankrobs
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 09.10.2004
Posty: 10
dankrobs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Juz jednego masz, ktory by taki opis przeczytal.
Zycze owocnej pracy.
dankrobs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.10.2004, 10:06   #4
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeśli tylko znajdziesz czas na napisanie to ja znajdę miejsce na WWW ^_^
Poprawa sektorów jest na pewno potrzebna? Coś mi się wydaje, że ten krok jest zbędny
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2004, 19:55   #5
Cygan
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.06.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 57
Cygan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ideJ
Poprawa sektorów jest na pewno potrzebna? Coś mi się wydaje, że ten krok jest zbędny
Dzięki za zainteresowanie, widzę że będę musiał jednak napisać trochę, bo przecież trochę czasu na to poświęciłem , poznałem pewne programy, ich obsługę, sprawdziłem to w praktyce i jakkolwiek nie mam jeszcze dużego doświadzcenia, to jednak szkoda byłoby , jakbym tą wiedzą się nie podzielił z innymi
Także idea jest i myślę , że jak napiszę coś , to wpierw skontaktuję się z Tobą , jak taki materiał Ci przesłać, bo nie mam wielkiej wprawy z www.
A co do sektorów, autor IfoEdita, jak i twórcy poradników na doom9.org zalecają tą operację, dla pełnej poprawności odtwarzania struktury DVD na stacjonarkach ( chodzi tu głównie o różnice w formatach UDF na stacj,. ISO na PC) Zajmuje to raptem kilka sekund (poprawa plików ifo) a jest spokój i pewność, że będzie OK :cool:
Dokładne wytłumaczenie Derrow zamieszcza tu:http://ifoedit.wh.fr0zen.com/calcsec.html

Ostatnio zmieniany przez Cygan : 15.10.2004 o godz. 20:12
Cygan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2004, 13:03   #6
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
IfoEdit powstał w pewnym konkretnym celu (manipulacja zawartością IFO). Nie przeglądałem co prawda przewodników dotyczących DVB ale jakoś nie chce mi się wierzyć w potrzebę poprawiania sektorów. Krok ten jest potrzebny gdy istnieje ryzyko, że informacje zawarte w IFO są różne od faktycznych. Tak się dzieje na przykład gdy podmieniasz VOBy, wywalasz jakieś strumienie itp itd.
W sytuacji gdy tworzysz płytkę od początku do końca to o poprawność wpisów w IFO martwi się program generujący strukturę DVD-Video
Jeszcze jedna uwaga: często te budżetowe odtwarzacze dvd mają znacznie większą tolerancję błędów authoringu (i nie tylko) niż te bardziej markowe odtwarzacze.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2004, 08:30   #7
Cygan
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.06.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 57
Cygan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wiesz, całkiem możliwe, że jednak poprawa sektorów nie jest tak ważna dla poprawnego odtwarzania, ale muszę to jeszcze sprawdzić empirycznie :cool: Kiedy robiłem próby na CyberHomie, zrobiony film w IfoEdicie zacinał się, skakał co jakiś czas i w następnym authoringu poprawiłem zarówno długość pakietów , jak i właśnie sektory. Teraz poprawię tylko GOP-y i zobaczymy co się będzie działo.. Faktem jest , że IfoEdit poprawia adresy paru sektorów, ale czy będzie na to reagował odtwarzacz, nie wiem. Zresztą nie ma problemu z tą operacją, jak pisałem to tylko pare sekund, w przeciwieństwie do poprawy GOP-ów ( materiał z DVB niestety daleki jest od doskonałości).
Problemem na razie jest tylko to, że nie mam na razie nagrywarki DVD-RW, testuję materiał u kumpla, a film w formacie pva mam podzielony na 4 płytki CD-R, takze troche zabawy jest :cool: , choć efekt jest , powiedziałbym bardzo zadowalający.

Ostatnio zmieniany przez Cygan : 20.10.2004 o godz. 09:38
Cygan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2004, 09:47   #8
qubik
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 67
qubik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Cygan
Wiesz, całkiem możliwe, że jednak poprawa sektorów nie jest tak ważna dla poprawnego odtwarzania, ale muszę to jeszcze sprawdzić empirycznie :cool: Kiedy robiłem próby na CyberHomie, zrobiony film w IfoEdicie zacinał się, skakał co jakiś czas i w następnym authoringu poprawiłem zarówno długość pakietów , jak i właśnie sektory. Teraz poprawię tylko GOP-y i zobaczymy co się będzie działo.. Faktem jest , że IfoEdit poprawia adresy paru sektorów, ale czy będzie na to reagował odtwarzacz, nie wiem. Zresztą nie ma problemu z tą operacją, jak pisałem to tylko pare sekund, w przeciwieństwie do poprawy GOP-ów ( materiał z DVB niestety daleki jest od doskonałości).
Problemem na razie jest tylko to, że nie mam na razie nagrywarki DVD-RW, testuję materiał u kumpla, a film w formacie pva mam podzielony na 4 płytki CD-R, takze troche zabawy jest :cool: , choć efekt jest , powiedziałbym bardzo zadowalający.
Ja też nagrywam z Dvb ale nie mogę tego pod twierdzić, a nagrałem ponad 60 filmów.
A robię też w IfoEdicie.
qubik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2004, 18:28   #9
Cygan
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.06.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 57
Cygan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez qubik
Ja też nagrywam z Dvb ale nie mogę tego pod twierdzić, a nagrałem ponad 60 filmów.
A robię też w IfoEdicie.
Witam kolegę DVB-owca :cool:
Mam parę pytań: W jakim formacie nagrywasz (pva czy mpg) i co się z tym wiąze , czy masz sprzętówkę czy SS2, jakim programem demultipleksujesz i na jakim odtwarzaczu testujesz nagrane filmy.
Ja na razie mam dostep tylko do CyberHoma, niedługo wujek będzie miał Ronina P90H i zobaczymy, czy winny jest odtwarzacz, strumień mpeg, czy niedoróbka authoringu.
Cygan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2004, 23:46   #10
qubik
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 67
qubik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Cygan
Witam kolegę DVB-owca :cool:
Mam parę pytań: W jakim formacie nagrywasz (pva czy mpg) i co się z tym wiąze , czy masz sprzętówkę czy SS2, jakim programem demultipleksujesz i na jakim odtwarzaczu testujesz nagrane filmy.
Ja na razie mam dostep tylko do CyberHoma, niedługo wujek będzie miał Ronina P90H i zobaczymy, czy winny jest odtwarzacz, strumień mpeg, czy niedoróbka authoringu.
Witam
Kartę posiadam SS2 ,nagrywam w formacie ts i mpg, programy które używam do obróbki
Są tu http://www.doom9.org/index.html?/DigiTV/dvbs-soft.htm oprócz Projectx, DVDPatcher.
Filmy odtwarzam na DVD Philips 957 i Tevion 4000.
qubik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2004, 19:19   #11
Cygan
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.06.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 57
Cygan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Widzisz, i mamy różnicę. Ja nagrywam w formacie pva, który jest wewnętrznym formatem dekodera sprzętowego na karcie TT, a ty albo w formacie programowym mpeg lub w postaci surowego strumienia w plikach ts. Ja nazywam pliki pva "pierwotnym strumieniem mpg2 z karty sprzetowej", bo dadzą się tylko odtworzyć w karcie posiadającej dekoder sprzetowy, a nagrywam w nim, bo nie gubię prawie nigdy pakietów, i bardzo łatwo jest mi dzielić potem taki materiał (PVACut). Ale być może właśnie ten format jest przyczyną występowania GOP-Ów dłuższych niz przewiduje to standard DVD, i trzeba go dodatkowo przerabiać. No cóż, najlepiej, jakbyś przesłał mi na maila log z PVAStrumento ze skanowania strumienia mpeg2 z np. Multi*ision, tam zawsze miałem dużo "uncompliance DVD GOP's". Ciekawy jestem, czy wina leży w nadawaniu takiego strumienia przez providera, czy w formacie zapisu przez kartę DVB. Na niektórych programach u mnie też pliki są w 100% zgodne z DVD np. tak było na niektórych progr. z śp. Premi**.

Ostatnio zmieniany przez Cygan : 21.10.2004 o godz. 19:22
Cygan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 01:03   #12
kasztan417
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika kasztan417
 
Data rejestracji: 10.12.2003
Posty: 134
kasztan417 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
[QUOTE=Cygan]Widzę, że pytanie nietypowe, nikt nie wie nic na ten temat , ale już mam odpowiedź. Sprawdziłem na odtwarzaczu u kumpla, że rzeczywiscie DVD zrobione ze str. mpeg2 z GOP-ami dłuższymi niż 15 klatek obraz się co jakiś czas przycina, pojawiają się kwadraty itp błędy. Więc skorzystałem z opcji MPEG GOP Fixer z MPEGVcr. Poprawił timecody i GOP-y ( ok. 15 minut pracy). Po prostu z nadwyżkowych klatek stworzył nowe pakiety, co spowodowało niewielkie zwiększenie pliku wyjściowego. /QUOTE]

Mam podobny problem : mianowicie po zaladowaniu pliku MPG do TmpDVDAuthor mam komunikat o nieprawidlowym GOP

niemoge za cholere znalezc tego programu "MPEG GOP Fixer z MPEGVcr"

ten plik MPG to jeden dlugi 3.5 GB

zalezy mi zeby to nagrac na dvd-video z wlasnie tych plikow bo nie mam mozliwosci jeszcze jednego kopiowania

Dzieki za pomoc
kasztan417 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 11:16   #13
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@kasztan417:
A tu sprawdzałeś?

Na moment jeszcze wrócę do kwestii poprawiania sektorów przez IfoEdit'a. Programy do authoringu generują pliki IFO/BUP/VOB w taki sposób by plik BUP znalazł się w osobnym bloku ECC płytki (korekcja!) IfoEdit natomiast nie uwzględniał tego zabezpieczenia (jeśli IFO i BUP są w tym samym bloku ECC to uszkodzenie płytki spowoduje utratę obu plików)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2004, 19:47   #14
Cygan
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.06.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 57
Cygan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kasztan417
Mam podobny problem : mianowicie po zaladowaniu pliku MPG do TmpDVDAuthor mam komunikat o nieprawidlowym GOP

niemoge za cholere znalezc tego programu "MPEG GOP Fixer z MPEGVcr"

ten plik MPG to jeden dlugi 3.5 GB

zalezy mi zeby to nagrac na dvd-video z wlasnie tych plikow bo nie mam mozliwosci jeszcze jednego kopiowania

Dzieki za pomoc
ideJ podał ci już link do MPEG2VCR-a. Ściągnij wersję trial, wchodzisz w menu tools i tu masz opcje MPEG Video GOP Fixer. wczytujesz swój plik - albo już zmuxowany mpg albo pierwotny strumień mpv (m2v) i najlepiej w opcjach testu od razu dać: All above- Scan - Fix - GOP resize. Podajesz teraz nazwe pliku wyjściowego i jazda . Ja np. mam bardzo brzydki strumień z POlsatu (DVB) - na godzinę materiału mam 2-3 tys. niekompatyb. GOP-ów i wielkość pliku wyjściowego po obróbce Fixerem zwiększa się o jakieś 6-7 %. Ale GOPy już są ładnie poobcinane do 15 w rzędzie Robię authoring na DVD-Labie i już się nie wiesza skubaniec w połowie muxowania, aczkolwiek zauwazyłem , że GOP Fixer ustawia bitrate w każdym sequence headerze na wartość średnią z pliku, ale to myślę nie ma znaczenia dla poprawności odtwarzania, choć wolałbym, żeby tego nie robił

Ostatnio zmieniany przez Cygan : 30.12.2004 o godz. 00:35
Cygan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.