Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.07.2004, 21:39   #1
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Stacjonarne DVD nie czyta płytek!!!

Witam. Mam problem poinieważ nagrywałem dzisiaj dwa filmy na płytkach Verbatim DVD-R i napęd mi ich nie czyta. Pokazuje brak tytułu a później brak płyty. I ją wywala. Pierwszą wypalałem w CloneDVD2 a drugą w Nero 6.3.1.17. Co może być źle? Dvd mam Thomsona i w instrukcji jest napisane, że obsługuje DVD-R/RW i DVD+RW.
B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.07.2004, 22:47   #2
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
napisz czym to paliles, jak liteonem to zrob wykres w kProbe, czy to sa Twoje pierwsze nagrane plyty, czy tez nagrywales juz dvd i problem wystapil pierszy raz ?

nagrywales na verbatimie, wiec najlepsze plytki jakie mozna kupic, to nie wina plyty a palnika albo softu. co to za film? a zabezpieczenia usuniete (jezeli byly)?

sprawdz tez czy w kompie plyta chodzi ok
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2004, 08:56   #3
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
To sa moje pierwsze płyty.
Mam litka 832S VS04
Filmy to Nożownik i Atak Pająków.

Dokładnie to było tak:
1. Uruchomiłem moviejack3 aby skopiować płytę na twardziela, wszystko było ok pokazało że zostały usunięte zbaezpieczenia.
2. Później włączyłem CloneDVD aby przygotowało pliki dvd(vob.) i później Clone nagrało płytkę i nie działa! Zdziwiłem sie troche to poszedłem jeszcze raz skopiować film na twardziela tyle że ten drugi. Przygotowałem pliki dvd(vob.) w clone i nagrałem to wszystko tym razem Nero 6.3.1.17 i to samo.
3. Stacjonarne pokazuje najpierw brak tytułu a później brak płyty i się zawiesi. Niby czyta ale to wszystko. ASPI mam systemowe. Na kompie płyta chodzi zero zacieć. Wykres skopany nie wiem dlaczego? Najnowszy bios i verbatim dvd-r na mcc!
Dołączone obrazki
File Type: png kprobe.PNG (194.4 KB, 1211 oglądane)

Ostatnio zmieniany przez B@rtek : 08.07.2004 o godz. 09:00
B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2004, 09:52   #4
Wiadro
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.09.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 149
Wiadro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmmm. Ja w kwesti DVD jestem początkujący. Uważam, że wykresy z KProbe masz dobre i jakość wypalonych płytek jest ok. Naprawdę nie wiem co Ci poradzić ondośnie odtwarzacza DVD ponieważ się nie znam, ja mam odtwarzacz DVD Ronin i śmiga wszystko bez zająknięcia. Natomiast mogę Ci poradzić względem nagrywania DVD, nagrywaj wyłącznie na DVD+R i ustaw w programi BookType bitsetting na DVD-ROM, a powinno być wszystko ok. Płytki tak nagranę będą miały (z tego co mi wiadomo) największą kompatybilność z odtwarzaczami.

BookType używa aię tak:
1. Uruchamiasz program BookType przed uruchomieniem programu do nagrywania np. Nero.
2. Naciskasz przycisk CHANGE
3. Ustawiasz DVD-ROM
4. Nie wyłanczasz programu BookType
5. Uruchamiasz program do nagrywania.
6. Nagrywasz płytkę.
7. Po skończeniu nagrania możesz wyłączyć BookType.

Trochę łopatologicznie Na stówę działa Sam wczoraj taką metodą nagrywałem na moim 812s. Pozdro.
__________________
Odszedł i już nie wróci
Wiadro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2004, 10:00   #5
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wiadro
Natomiast mogę Ci poradzić względem nagrywania DVD, nagrywaj wyłącznie na DVD+R
Dlaczego polecasz wyłącznie DVD+R?

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2004, 10:04   #6
Avant
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.04.2004
Posty: 23
Avant w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Wiadro
Natomiast mogę Ci poradzić względem nagrywania DVD, nagrywaj wyłącznie na DVD+R i ustaw w programi BookType bitsetting na DVD-ROM, a powinno być wszystko ok.
Instrukcja do BT OK. Ale jak nie odpali sprobuj jeszcze innego softu do nagrywania. Kumpel nagrywa na 851 dolaczonym Sonic i u mnie jest OK. Ja mam 812 i moje DVD odtwarza plyty nagrane w Nero a Sonica nie rusza pokazujac komunikat, ze tego typu nosnika nie czyta.
Avant jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2004, 16:14   #7
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wiadro
Hmmm. Ja w kwesti DVD jestem początkujący. Uważam, że wykresy z KProbe masz dobre i jakość wypalonych płytek jest ok. Naprawdę nie wiem co Ci poradzić ondośnie odtwarzacza DVD ponieważ się nie znam, ja mam odtwarzacz DVD Ronin i śmiga wszystko bez zająknięcia. Natomiast mogę Ci poradzić względem nagrywania DVD, nagrywaj wyłącznie na DVD+R i ustaw w programi BookType bitsetting na DVD-ROM, a powinno być wszystko ok. Płytki tak nagranę będą miały (z tego co mi wiadomo) największą kompatybilność z odtwarzaczami.

BookType używa aię tak:
1. Uruchamiasz program BookType przed uruchomieniem programu do nagrywania np. Nero.
2. Naciskasz przycisk CHANGE
3. Ustawiasz DVD-ROM
4. Nie wyłanczasz programu BookType
5. Uruchamiasz program do nagrywania.
6. Nagrywasz płytkę.
7. Po skończeniu nagrania możesz wyłączyć BookType.

Trochę łopatologicznie Na stówę działa Sam wczoraj taką metodą nagrywałem na moim 812s. Pozdro.
To że istnieje BookType to ja wiem. I wiem także do czego on słuzy ale co mi po nim jak u mnie w Koninie nie ma nigdzie płytek DVD+R/RW. Wszędzie twierdzą że nikt takich nie kupuje. Musze kupić na allegro parę.
B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2004, 16:29   #8
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez barte_k
To że istnieje BookType to ja wiem. I wiem także do czego on słuzy ale co mi po nim jak u mnie w Koninie nie ma nigdzie płytek DVD+R/RW. Wszędzie twierdzą że nikt takich nie kupuje.
Twierdzą tak i mają rację!
No bo jak ktoś mógłby je kupować, skoro ich tam nie ma w sprzedaży?

P.S.
Człowieku, gdzie Ty żyjesz?

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2004, 18:00   #9
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Haha przyjedź do Konina i zapytaj sie obojętnie w jakim sklepie czy maja jakieś płytki DVD+R/Rw powiedzą że nie mają. Kiedys były ale nikt ich nie kupował. A u mnie jest tak: Komputronik, Optimus, Adax, KeyNet i inne. W żadnym nie ma! Co za miasto!!! Jak chcecie się przeprowdzic do Konina to odradzam!!!
B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2004, 20:08   #10
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez barte_k
Haha przyjedź do Konina i zapytaj sie obojętnie w jakim sklepie czy maja jakieś płytki DVD+R/Rw powiedzą że nie mają. Kiedys były ale nikt ich nie kupował. A u mnie jest tak: Komputronik, Optimus, Adax, KeyNet i inne. W żadnym nie ma! Co za miasto!!! Jak chcecie się przeprowdzic do Konina to odradzam!!!

Ja przy wypalaniu filmow na DVD korzystam z programu RecordNow Max podobno najlepszy soft w tej branzy (to opinia ktora krazy na forach).Jezeli twoj odtwarzacz ma napisane w instrukcji ze lyka te plyty to tak jest, ja mam DVD Pioneer i bierze kazde plusy, minusy i wielokrotnego nagrywania i z zadna plyta nie mialem problemow z odegraniem na odtwarzaczu (nie prawda jest ze nalezy korzystac tylko DVD+R) sprawdz czy na nagranych plytach masz dwa foldery VIDEO_TS i AUDIO_TS (ten drugi folder wiadomo jest pusty ale brak tego foldera na plycie moze prowadzic do tego ze odtwarzacz poprostu nie widzi twojej plyty)

pozdrawiam
grzes07 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2004, 20:18   #11
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Słyszałem że podobno może to być wina Liteona. Chociaz na kompie wszystk odziała.
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2004, 20:33   #12
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A czy można z 832S orginalnego zrobić Neca 2510A lub soniacza tego chyba 700A?
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2004, 20:38   #13
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Liteona nie mam to nie wiem ale sadze ze nie, sprawdzales czy na twojej wypalonej plycie masz folder AUDIO_TS i daj mniejsza predkosc nagrywania ale moja rada do testow zalatw sobie jedna DVD-RW szkoda plytek i twej kasy

pozdrawiam
grzes07 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2004, 20:45   #14
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Są wszystkie foldery. Było nagrywane 2x i 4x i ten sam problem. Jutro idę do avansu posprawdzać czy będa działały na innych stacjonarnych. Jak nie to idę z nagrywarą do sklepu. Jutro jest ostatni dzien w którym moge nagryware wymienić. Może będzie możliwośc wymiany na Neca 2510A.
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2004, 12:35   #15
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Już się wyjaśniło. Pojechałem do avansu. I sprawdzałem na kilku dvd i działa. To z moim dvd było coś nie tak. Bo czasami nawet orginałów nie chciało czytać to je zawiozłem dzisiaj do serwisu.
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.