Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 06.05.2005, 08:07   #1
BIZON_PL
Bywalec
 
Avatar użytkownika BIZON_PL
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: Bolesławiec
Posty: 32
BIZON_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Unhappy Star Wars Epizod Iv V Vi

WITKA.

Ostatnio miałem okazje dostać 3 packa z tymi epizodami.
Wszystko git a nawet super.

Postanowiłem troszke się pobawić i tak:

Samo menu ma około 500MB -> generalnie podczas startu losowo jest wybierane jedno menu bodajże z 6.

Więc wybrałem sobie menu krtóre mi się najbardziej podobało.
Wyciołem te niepotrzebne - cała operacja pozwoliła na znaczne zmniejszenie wielkości menu.
Całośc uprawiałem DvdReMake.

Niestety nic nie jest proste i łatwe.
Jak wspomniałem wcześniej - menu jest wybierane losowo i nie wiem jak uporać się z problem tej losowośći.
Bo jeżeli akurat trafi się menu którego nie ma to poprostu nie odpale filmu gdyż pokazyway jest czarny ekran (czyli menu którego nie ma).

Czy jest na to jakaś rada ??
Znaczy jakiś opis komend? kodów sterujących ?? Tak aby ustawić domyślne menu na stałe ??
__________________
| FORD PROBE II | 2500 ccm V6 | GT | USA Version |
BIZON_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.05.2005, 12:40   #2
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez BIZON_PL
WITKA.

Ostatnio miałem okazje dostać 3 packa z tymi epizodami.
Wszystko git a nawet super.

Postanowiłem troszke się pobawić i tak:

Samo menu ma około 500MB -> generalnie podczas startu losowo jest wybierane jedno menu bodajże z 6.

Więc wybrałem sobie menu krtóre mi się najbardziej podobało.
Wyciołem te niepotrzebne - cała operacja pozwoliła na znaczne zmniejszenie wielkości menu.
Całośc uprawiałem DvdReMake.

Niestety nic nie jest proste i łatwe.
Jak wspomniałem wcześniej - menu jest wybierane losowo i nie wiem jak uporać się z problem tej losowośći.
Bo jeżeli akurat trafi się menu którego nie ma to poprostu nie odpale filmu gdyż pokazyway jest czarny ekran (czyli menu którego nie ma).

Czy jest na to jakaś rada ??
Znaczy jakiś opis komend? kodów sterujących ?? Tak aby ustawić domyślne menu na stałe ??
wywalić całkiem menu, dla mnie menu to strata casu i jakości filmu
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2005, 19:21   #3
mirko111
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.01.2005
Posty: 22
mirko111 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zgadzam się z KC42 ja też wywalam menu i zgrywam sam film
mirko111 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2005, 19:38   #4
*Vojtas*
USER FRIENDLY?
 
Avatar użytkownika *Vojtas*
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 602
*Vojtas* zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Poczytaj ten artykuł dotyczący programu PgcEdit: http://cdrlab.pl/article_wstep_1689.html

pozdr.
__________________
*Vojtas* jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2005, 07:15   #5
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez *Vojtas*
Poczytaj ten artykuł dotyczący programu PgcEdit: http://cdrlab.pl/article_wstep_1689.html

pozdr.
Fajny artykuł
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2005, 16:32   #6
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Menu to integralny element projketu jakim sa dyski DVD. Jezeli ktos ucina mu menu, nie zostawia przynajmniej 2 sciezek dzwiekowych i kilku wersji napisow to moim zdaniem lepiej niech zostanie przy VHS...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2005, 16:53   #7
pablo_hassan
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2004
Posty: 34
pablo_hassan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez M@X.666
Menu to integralny element projketu jakim sa dyski DVD. Jezeli ktos ucina mu menu, nie zostawia przynajmniej 2 sciezek dzwiekowych i kilku wersji napisow to moim zdaniem lepiej niech zostanie przy VHS...
LOL!!!!
moze ty kpiujesz/kupujesz dvd dla menu, ale wiekszosc osob (tak mi sie wydaje chce posiadac najwazniejsze czyli film

pozdrawiam
pablo_hassan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2005, 17:05   #8
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Zamyslem organizacji ktora chciala cos zmienic na lepsze w stosunku do VHS i wymslono:
- System wygodnego w nawigacji menu
- Kilka wersji jezykowych wielokanalowego audio
- Kilka(-nascie) wersji jezykowych napisow w jak najwiekszej ilosci jezykow
- Wysoka jakosc obrazu MPEG-2
- Dodatki specjalne
- Opcjonalnie czesc dla komputerow PC

Im wiecej obcinamy z tej plyty tym mnie jest ona "interaktywna" i staje sie bezuzytecznym kawalkiem plastiku zawierajacym suchy film - czyli cofamy sie w rozwoju. Na szczescie nie wszyscy mysla tak jak Ty bo by mnie szlag trafil przy pozyczaniu plyt od znajomych.

Dla Twojej wiadomosci : Menu zostawiam zawsze zarowno na jednej plycie jak i drugiej (na pierwszej umieszczam film a na drugiej dodatki). Jesli film nie wymaga kodowania to OK, jesli wymaga koduje go CCE 10 przebiegowo. Zawsze zostawiam jezyk oryginalny i polski lektor/dubbing. STARAM SIE zostawiac rowniez DTS. Jesli Ci to odpowiada to OK, ale nie wchodz mi wiecej w parade i nie wyglaszaj herezji ze wiekszosc mysli tak jak ty bo to nieprawda. Ale tak jest jak ktos jest wychowany na DivX-ach. Ja majac plyte w rece chce aby bylo na niej jak najwiecej.

P.S. "Potrojne" menu w "Star Wars" cieszy mnie ogromnie ;-D.
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.05.2005, 08:57   #9
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wszystko fajnie i pięknie tylko chyba żadna z odpowiedzi nie ma nic wspólnego z pytaniem Bizona Takie coś nosi nazwę flamewar i wolałbym żeby się tu nie pokazywało).

@Bizon_PL:
Poszukaj programiku pod tytułem PgcEdit i wykorzystaj jego funkcję Trace. Pozwoli Ci to znaleźć mechanizm losowości i go zdezaktywować.
Nieco innym podejściem jest pozostawienie menu (w sensie logiki) bez zmian i przekompresowanie przy pomocy NuMenu4U (zmniejszyłem to menu do połowy czy nawet więcej a obraz nadal był b. dobrej jakości).
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.05.2005, 11:14   #10
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ciekawym rozwiązaniem jest MenuShrink 2.1 Potrafi bardzo zmniejszyć rozmiary menu. Jedynym minusem programu jest fakt, iż jeśli menu jest animowane to po konwersji już takie nie będzie. Poradnik jest w wersji angielskiej.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.05.2005, 07:34   #11
BIZON_PL
Bywalec
 
Avatar użytkownika BIZON_PL
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: Bolesławiec
Posty: 32
BIZON_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za konkretne info !!!

Co do PgcEdit - program jest super - ale na razie jak dla mnie czarna magia - troszke nad nim trzeba będzire posiedzieć
Z przyjemnościa zobacze co potrafi NuMenu4U.

Jeszcze raz dziękuje za konkret.



AAAAAAAA

Tak widze ze programik jest ciekawy.
Przydał by się jakiś tutorial w dziale !!!
Chyba ze już gdzieś jest, a ja mam znów kurza ślepotę :cool:
__________________
| FORD PROBE II | 2500 ccm V6 | GT | USA Version |

Ostatnio zmieniany przez BIZON_PL : 19.05.2005 o godz. 07:54
BIZON_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.05.2005, 10:20   #12
Kertoip
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Kertoip
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 18
Kertoip zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Star Wars

Witam,
Gdy przerabiałem Gwiezdne Wojny, też zostawiłem jeden rodzaj menu i pojawił mi się ten sam problem, tzn. losowy wybór wyciętego menu.
Po analizie menu w PgcEdit, za pomocą opcji Trace mode, okazało się, że rozwiązanie problemu jest proste i banalne, ale przejdźmy do konkretów .

Za wybór rodzaju odtwarzanego menu odpowiedzialny jest GPRM 5, wystarczy teraz sprawdzić, gdzie jest generowana losowa wartość grpm'a. Można tutaj założyć pułapkę (będąc w trybie "trace mode"), tzn. w menu Breakpoints:GRPM write breakpoints: zaznaczyć GRPM 5, po kliknięciu w przycisk Run, symulacja odtwarzania zatrzyma się, gdy nastąpi zmiana parametru GRPM 5.

Przykładem będzie STAR WARS EPISODE VI, w innych częściach mechanizm działania jest taki sam, tylko komendy mogą być umieszczone w innych PGC.
Pierwsza zmiana wartości GRPM'a na 1, występuje w "VMG, First-Play PGC". Klikam ponownie Run i czekam na następną pułapkę. Następna zmiana pojawia się w "VTSM 1, LU1 (en), 6", komenda wygląda tak: Set grpm(5) ?=(rnd) 3, to nic innego, jak generator liczby losowej w zakresie od 1 do 3, bo 3 rodzaje menu. Należy jeszcze znaleźć miejsce, gdzie w zależności od wartości GRPM 5, wybierany jest odpowiedni rodzaj menu. Nestępuje to, po odtworzeniu czołówki z animacją STAR WARS i tytułem filmu, czyli w "VTSM 1, LU1 (en), 14":



Na obrazku powyżej widać, że jeżeli GRMP 5 ma wartość 1, odtwarza się menu rozpoczynające się w PGC 15; jeżeli ma wartość 2, rusza menu z PGC 67 i przy wartości 3, startuje menu z PGC 41.
Załóżmy ze zostawiliśmy menu startujące w PGC 67, możemy wymusić start płyty DVD, zawsze od tego menu, na dwa sposoby. Wiemy już, że wartość GRPM 5 musi wynosić 2, żeby interpreter przeszedł do PGC 67.

Pierwsze rozwiązanie to narzucić GRPM 5, tą wartość na samym początku. Wystarczy tylko wrócić do "VTSM 1, LU1 (en), 6" i zmienić komende "Set grpm(5) ?=(rnd) 3" na "Set grpm(5) = (mov) 2". Klikamy dwa razy w komende, otwiera się okno "Command Editor" i tutaj dokonujemy zmiany, jak na obrazku poniżej.



Generator liczby losowej dla GRPM 5, został zastąpiony stałą wartością i to wszystko .

Druga, bardziej uciążliwa metoda, to zostawić generator liczby losowej, a zmienić komendy w "VTSM 1, LU1 (en), 14", w sposób, jak na obrazku poniżej:



W tym przypadku, należy to zrobić również w "VTSM 1 , LU 1 (en) , 2 (dummy) AudioM", "VTSM 1 , LU 1 (en) , 4 (dummy) SubPicM", "VTSM 1 , LU 1 (en) , 5 (dummy) ChapterM", "VTSM 1 , LU 1 (en) , 8 (dummy)" i "VTSM 1 , LU 1 (en) , 9 (dummy)" - nie usuwamy tu wszsystkich komend tylko wstawiamy NOP, tam gdzie następuje przejście do pustych PGC i wstawiamy "LinkPGCN PGC 67".

To tylko przykład jednej z licznych możliwości PgcEdit'a, warto się nim zainteresować, bo znacznie ułatwia poprawę menu filmu DVD.

Pozdrawiam
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Star Wars Epizod Iv V Vi-vtsm14.jpg   Star Wars Epizod Iv V Vi-vtsm6.jpg   Star Wars Epizod Iv V Vi-vtsm14_2.jpg  
__________________
Nie mam ust, a muszę krzyczeć!
Kertoip jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.