Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 26.11.2002, 15:51   #1
jami_jass
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.11.2002
Posty: 3
jami_jass w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
svcd doprowadza mnie do szału.

Witam wszystkich!!!

Słuchajcie mam poważny problem z formatem svcd, dlatego poważny, że kończy mi się inwencja.

Teraz w skrócie o co mi chodzi:
Po obróbce i montażu filmu w pinnacle studio 7 zgranego z kamery cyfrowej do formatu avi, chciałem zamienić ten format na mpeg2 standard svcd, tak, aby możliwe byłoby odtworzenie tego filmu na stacjonarnym odtwarzaczu dvd. i tu pojawił się problem. Kompresowałem avika w programie Tpmeg do postaci svcd na wszystkie możliwe sposoby tzn. przy różnych ustawieniach bit rate po kolei: 2500, 2000, 1600mbs i po zgraniu tego na płytę i próbie odtwarzania na dvd stacjonarnym efekt zawsze był taki sam. Odtwarzacz rozpoznawał płytę, ale strasznie krzaczył (wyskakiwały różne kolorowe kwadraty zasłaniające prawie cały obraz, dźwięk się spóźniał i charczał, jednym słowem totalne badziewie). Potem próbowałem skompresować ten film bezpośrednio w programie Pinnacle Studio, ustawienia svcd-compatible, bit rate: 2420 mbs i po wypaleniu to samo. Do palenia płyt używałem programu Nero 5, rodzaj kompilacji svcd video. Skompresowane płyty były wypalane na dwóch różnych nagrywarkach TEAC oraz TDK cycloone i dalej nic, żeby tego było mało to sprawdzałem nagrane płytki na dwóch różnych odtwarzaczach dvd: Yamaha dv80 oraz Sony dvp 900QS, ten drugi to w miarę wysoki model i powinien czytać wszystkie vcd i svcd. jeżeli ktoś już przerabiał podony problem proszę o radę, bo niedługo jasny szlag mnie trafi.
Pozdrowienia dla wszystkich.
jami_jass jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.11.2002, 20:38   #2
zargo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.08.2002
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 97
zargo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie mam doświadczenia z materiałem dekodowanym z kamery, ale sądzę iż przyczyna tkwi w złych ustawieniach TMPGEnc (dla takowego materiału chyba nie są to domyślne ustawienia). Spróbuj poszukać informacji w dziale Artykuły oraz na Forum serwisu www.divx.pl lub w stronie Super VideoCD's, SVCD, XSVCD, XVCD & DVD Authoring .
Nie zbyt to wiele, ale może pozwoli ci znaleźć potrzebne infoprmacje.

zargo
zargo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2002, 20:55   #3
jami_jass
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.11.2002
Posty: 3
jami_jass w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
poprawka

Oczywiście bit rate powinien być podany w k/bs, a program to TPMGEnc, pisałem szybko sorki, dodam jeszcze, że płyta była wypalana z prędkością 8X, a potem 4X
jami_jass jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2002, 21:48   #4
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Osobiście zabrałbym się do rozwiązania tego problemu w następujący sposób :

1. Konwersja materiału do formatu VCD w programi "TMPGEnc" :
a. Projct Wizard /Video CD /PAL

2. Skonwertowany materiał nagrywamy na "NeroBurningRom"
a. "NevImage - VCD .
Jeśli plik został prawidłowo spakowany do tego formatu "Nero" po przeciągnięciu pliku do katalogu "MPEGAV" i naciśnieciu "RECORD" powinien od razu ,bez rekompresji nagrać płytę VCD .

3. Tak nagraną płytę sprawdzić w odtwarzaczu stacjonarnym .
Jeśli płyta będzie sie odtwarzała bez problemu ,powtórzyć cały cykl jeszcze raz ,z tym że podczas konwersji ("TMPGEnc") wybieramy z profilu format "SVCD" .
Pożniej "Nero" - SVCD ,plik kopiujemy do katalogu "MPEG2" i wypalamy płytę .
Istnieje jeszcze możliwość sprawdzenie dwóch ustwień w "Nero" :
"SuperVidoCD /Compatibility - ustawic na "MPEGAV" - wówczas plik video będziemy przenosić do katalogu "MPEGAV" - i być może coś to pomoże .

Jest jeszcze inna możliwośc :
Dość pobieznie sprawdzalem możliwosci tych modeli DVd ,jednak nie znalazłem nigdzie informacji jakoby te modele supportowały format SVCD ...
W informacji do modelu "Sony NS900QS" można przeczytać :
"DVD-Player, Sony, &raquo;DVP-NS 900QS&laquo;
SONY-DVD-Player &raquo;DVP-NS 900QS&laquo;: spielt neben DVD-Videos, CDs, CD-Rs, CD-RWs, VCD" - nie ma niestety informacji o supporcie dla "SVCD" .
Być może moje przypuszczenia są jednak "na wyrost" .
Warto jednak upewnic się czy na 100% te modele odtwarzaczy DVD obsługują płyty "SVCD" .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.