Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 26.05.2004, 09:09   #1
krystek44
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.04.2004
Posty: 4
krystek44 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question SVCD/VCD na płycie DVD...??

Witam wszystkich

Chciałbym nagrać kilka filmów lub jeden bardzo długi na płycie DVD a poniważ mam je już jako SVCD to nie chcę ich przerabiać czy można coś takiego zrobić powiedzmy nagrać 6 płyt SVCD na 1 DVD jako format SVCD tak żeby stacjonarny odtwarzacz sie nie pogubił....

a tak przy okazji nie mogę otworzyć pliku mpg (SVCD) w VirtualDub (1.5.10) wyskakuje błąd No video framens found in MPEG file

Ostatnio zmieniany przez krystek44 : 26.05.2004 o godz. 09:35
krystek44 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.05.2004, 09:38   #2
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez krystek44
Witam wszystkich

Chciałbym nagrać kilka filmów lub jeden bardzo długi na płycie DVD a poniważ mam je już jako SVCD to nie chcę ich przerabiać czy można coś takiego zrobić powiedzmy nagrać 6 płyt SVCD na 1 DVD jako format SVCD tak żeby stacjonarny odtwarzacz sie nie pogubił....

a tak przy okazji nie mogę otworzyć pliku mpg (SVCD) w VirtualDub (1.5.10) wyskakuje błąd No video framens found in MPEG file
http://dvdlab.net/dvdlab/tutorial/svcd.html

http://www.videohelp.com/guides.php?...or+List+Guides

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2004, 11:46   #3
krystek44
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.04.2004
Posty: 4
krystek44 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lightbulb

dzięki la co z VirtualDub-em sprawdzałem na starszej wersji i też nic a chcę dorobić napisy... może ktoś mi poleci inny program jeżeli z tym nie da się nic zrobić... Nie chcę jeszcze raz rekompresować filmów
krystek44 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2004, 07:41   #4
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
6 filmow na jedna DVD?? chyba ze sa to filmy krotkometrazowe. Przy filmie okolo 100 minut pelny plik SVCD to wielkosc okolo 1,6 GB mowie o dobrej jakosci filmu,mozna ewentualnie zmniejszyc bitrate to otrzymamy mniejszy plik wynikowy.
Ja maksymalnie upakowalem trzy filmy SVCD na jedna DVD mam jedna zasade lepiej mniej ale w lepszej jakosci.
grzes07 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2004, 07:44   #5
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
co do menu to tak jak napisal "jabba the hutt " swietnym programem jest DVDLab,ja korzystam rowniez z niego i jestem bardzo zadowolony lecz nalezy go troche poznac
grzes07 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2004, 10:00   #6
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzes07
6 filmow na jedna DVD?? chyba ze sa to filmy krotkometrazowe. Przy filmie okolo 100 minut pelny plik SVCD to wielkosc okolo 1,6 GB mowie o dobrej jakosci filmu,mozna ewentualnie zmniejszyc bitrate to otrzymamy mniejszy plik wynikowy.
Ja maksymalnie upakowalem trzy filmy SVCD na jedna DVD mam jedna zasade lepiej mniej ale w lepszej jakosci.
jak jeden SVCD moze zajmowac okolo 1,6 GB
przeciez to jest super video COMPACT DISK czyli plyta CD z zalozenia, ktora nie ma wiecej jak 700 MB (takie sa jeszcze widziane przez stacjonarne playery)

normalnych plytek svcd wchodzi spokojnie 6, czasem 7.
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2004, 23:39   #7
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
niestety sie mylisz ty chyba masz na mysli plik *avi,filmy ktore sa skompresowane do postaci Divx lub Xvid maja juz okolo 700 Mb to jak chcesz uzyskac plik SVCD o takiej samej pojemnosci moze masz na mysli SVCD,popatrz sobie w sieci jak ktos udostepnia film w formacie SVCD to ma okolo 1,4 GB tylko z tego powodu aby weszlo na dwie plyty
grzes07 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2004, 23:49   #8
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
troche filmow juz przerobilem i wiem cos na ten temat a jezeli chcesz sie wiecej dowiedziec wejdz na ta strone http://www.divx.howto.pl/index.php tam dokladnie sie dowiesz
Ja uzywam programu DVDSVCD kodek CCE 2.5 i video bitrate mam ustawione na maxa, sciezka audio 192 /maksymalne bitrate w SVCD wynosi 2756 kb/ i tak jak napisalem wczesniej przy filmie okolo 100 min. otrzynujesz takie pliki
Ja uznaje jedna zasade jakosc obrazu musi byc jak najlepsza jasne ze mozesz zmniejszyc bitrate ale to jest kosztem jako jakosci obrazu i to znacznej
A tak jak ty piszesz ze wchodzi 6,7 filmow SVCd to sa kiepskiej jakosci a do tego moze to wszystko ogladasz na kompie
grzes07 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2004, 23:53   #9
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ty poprostu poznajm tajniki obrobki SVCd a nie rob kaszany i dodtkowo nie wprowadzaj ludzi w blad bo z tego co piszesz o tym pakowaniu 6 lub 7 filmow na jedna DVD 4,3 to za duzo pojecia nie masz w temacie.
Tak jak wczesniej napisalem wejdz na strone ktora podalem tam jest wszystko dokladnie opisane przez fachowcow a nie laikow
grzes07 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2004, 00:05   #10
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a tutaj masz dowod ile maja pliki SVCD
1./ Secret Window SVCD-DVDRiP
dlugosc filmu: 1:46:26
wielkosc pliku: 1.60 GB
2./ Mindhunters DVDRip.SVCD-VideoCD
czas trwania: 1:41:20
wielkosc pliku: 1,6 GB

a ponizej masz link
http://www.nforce.nl/index.php?do=li...ion&section=15
gdzie jest dokladnie napisane jak duze sa pliki SVCD
grzes07 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2004, 00:16   #11
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dlatego lepiej jest zaznajomic sie z tym tematem od osob ktorzy sa fachowcamo od tych spraw /nie mam na mysli siebie / tylko ten link ktory podalem tam jest wszystko fachowo opisane i nikt tam nie robi filmu SVCD na jednej plycie /moze ze wzgedow oszczednosciowych/
http://www.divx.howto.pl/modules.php?name=Content
grzes07 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2004, 01:01   #12
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Talking

Cytat:
Napisany przez grzes07
A tak jak ty piszesz ze wchodzi 6,7 filmow SVCd to sa kiepskiej jakosci a do tego moze to wszystko ogladasz na kompie
@grzes07

grzesiu, rozumiem ze sie zbulwersowales, ale to nieladnie tak nabijac posty i zasmiecac forum, nie lepiej wykrzyczec wszystko w jednym?

1. czytaj ze zrozumieniem, czy ja napisalem o 6 FILMACH? napisalem ze wchodzi 6 lub nawet 7 PLYTEK!!!

Cytat:
Napisany przez pykson
normalnych plytek svcd wchodzi spokojnie 6, czasem 7.
Cytat:
Napisany przez grzes07
...wielkosc pliku: 1.60 GB ...
2. to tak jak bys udowadnial, ze plik DVD zajmuje 17 GB. no pewno, ze moze tyle zajmowac , ale jak sie sklei tak 2 pliki, wiec te 1,6 to po prostu 2xSVCD, a wiec 2x plytki, a ja pisalem wlasnie o plytkach. tak rozumujac to moznaby powiedziec, ze plik SVCD zajmuje 9^9^9^9 terabajtow , bo moge sobie taki zapisac. roznica jest taka, ze jest to plik zapisany w standardzie SVCD, ale nie jest to plik SVCD.


Cytat:
Napisany przez pykson
normalnych plytek svcd wchodzi spokojnie 6, czasem 7.
Cytat:
Napisany przez grzes07
z tego co piszesz o tym pakowaniu 6 lub 7 filmow na jedna DVD 4,3 to za duzo pojecia nie masz w temacie.
i po co sie tak denerwowac? nie ma o co, ja sie tez nie gniewam

pozdro
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2004, 08:09   #13
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie ma sprawy moze ja to zle zinterpretowalem, jezeli mowimy o plytkach to rzeczywiscie mozna upakowac 6,7
ja sie nie denerwuje ale podyskutowac mozna to nic nie kosztuje a zawsze mozna sie cos dowiedziec a tego nigdy za wiele

pozdrowienia
grzes
grzes07 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.