Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.12.2004, 09:14   #1
kalkrzy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.10.2003
Posty: 23
kalkrzy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
TMPGEnc DVD Author -skracanie filmu

TMPGEnc DVD Author przerabiam tym programem filmy mpeg do formatu DVD,i mam niektóre filmy przerobione dobrze,a inne są skrócone.Kiedy dodam film który dobrze będzie zrobiony to w zakładce "Chapter cut edit czas filmu pokazuje dobrze i na pasku przewijania klatek klatke filmu którą wybiore pokazuje mi na w górnym większym oknie.Natomiast film który wyjdzie żle to na pasku przewijania pokazuje wszystkie klatki ale w górnym oknie po wyborze klatki filmu pokazuje co innego i czas filmu mocno skrócony.Proszę o pomoc
__________________
kalkrzy
kalkrzy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.12.2004, 10:22   #2
Maximvs
Jedyny Sprawiedliwy
 
Avatar użytkownika Maximvs
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Posty: 19
Maximvs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Łoboże!

Jeszcze raz i po kolei, spokojnie. Jak to "film który wyjdzie źle" jest inaczej pokazywany w chapter cut edit- jak zrobisz film w tym programie to potem jeszcze raz go wczytujesz i widzisz że coś jest nie tak ? O co wogóle chodzi ?
Jeślibym założył, że w twojej wypowiedzi chodziło o niewłaściwy authoring wgranych do tmpgenc dvd author plików mpeg lub dvd to mógłbym zaryzykować odpowiedź, że źle wycinasz fragmenty filmu w chapter cut/edit. MOŻNA WYCINAĆ TYLKO TAM GDZIE SĄ I-FRAMES. Być może wtedy będzie dobrze. Przykład :Jak zwykły film avi spróbujesz przeciąć nie zostawiając na poczatku następnych (defaultowe ustawienie encodera) 300 klatek jednej klatki kluczowej (key-frame) to pozbawisz dekodera informacji o tych 300 klatkach i będziesz miał pikseloze albo zielony obraz na początku tego odcinka filmu. Być może jest też tak w tmpegenc ale tutaj program po prostu pomija źle skrojony kawałek mpega. Wiem z doświadczenia, że z kolei w tmpegenc (tym zwykłym-nie dvd author) jak sie chce obciąć końcówki nagranego materiału i przypadkiem są jakieś zakłócenia w nagranym materiale (ścieżka dźwiękowa zawiera minimalne-niesłyszalne dla ucha przekłamanie) to nie chce muxować spowrotem audio i otrzymujemy bezdźwięczny output. Ratunkiem na to jest po prostu zdemuxowanie materiału wyjściowego, przekompresowanie ściezki dźwiękowej z tym samym bitrate w be sweet i ponowne połączenie w jedną całość. Może i tu by pomogło-jeśli masz uszkodzony strumień audio -jeśli video to podobnie tylko przykładowo z użyciem skryptu avs i do m2v w programie QuEnc.Ufff ale sie napisałem....
__________________
A-XP2200(DEF.@1,8GHz);512MB DDR(133MHz);MB ECS L7VTA (VIA KT400);HDD SEAGATE 40GB U5400; GF4TI 4800SE (DEF.280/512MHz);SB LIVE! 5.1;DVB-PC:SKYSTAR 2;NEC ND-3500A I NIE ŻAŁUJĘ
Maximvs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2004, 10:45   #3
kalkrzy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.10.2003
Posty: 23
kalkrzy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za zainteresowanie,plik który używam do kompresji to mpeg,992 MB.Ale kiedy go odtwarzam w WinDVD.jest wszystko OK.Ale nasuniłeś mi myśl że plik może być uszkodzony.I sprawdziłem go w AVIcodek i otrzymałem informacje takielik : 992 MB (489 MB), czas 0:49:46, rodzaj: MPG, 1 ścieżka(i) audio, jakość 55 %
Video : 409 MB, 1150 Kbps, 25.0 fps, rozdz. 352*288 (4:3), MPG1 = MPEG 1 (VCD), Obsługiwane
Audio : 79 MB, 224 Kbps, 44100 Hz, 2 kanał(y), 0x51 = Mpeg-1 audio Layer 2 [0xc0], Obsługiwane
Zauważyłem że plik 992 program pokazuje(489).Nadnieniam jeszcze raz że keżeli go odtwarzam jako mpeg jest cały film i dźwięk też.Co mam zrobić?
Chyba to jest wina nie programu a samego plku mpeg.
__________________
kalkrzy

Ostatnio zmieniany przez kalkrzy : 07.12.2004 o godz. 11:00
kalkrzy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2004, 12:04   #4
Maximvs
Jedyny Sprawiedliwy
 
Avatar użytkownika Maximvs
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Posty: 19
Maximvs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmm

zaraz zobaczymy ile czasu trwa twój film:
Dane, które podałeś z programu gspot:
bitrate audio :224kbps
bitrate video :1150kbps
teraz tak: JEŚLI film zajmowałby 992MB to czas jego trwania wyniósłby:
t=992*1048*8/(1150+224)=6053,08 sekundy=100,9 minut
jeśli film zajmowałby 409MB to analogicznie do powyższego wzoru wyjdzie nam t=41,59 minut sam więc zdecyduj po tym jakiej długości jest film-ile zajmuje na dysku. Tak jak pisałem wyżej jeśli uważasz, że któryś ze strumieni zawiera jakieś przekłamania -po prostu wyodrębnij go z pliku za pomocą programu tmpegenc (ale nie tego do authoringu video!) i przekompresuj w programie be sweet z np mpa do mp2 (są to jedyne rozszeżenia, które możesz potem połączyć spowrotem do pliku mpeg) z tym samym bitrate-tam podczas liczenia dopiero ci wyskoczy czy rzeczywiscie jest jakiś error w strumieniu czy nie.Potem tym samym tmpgenc'em łączysz przekompresowany plik audio z wydzielonym wideo (m2v) i całość da się już ładnie obrabiać. To jest tylko moja metoda- może są prostsze ale nie spotkałem jeszcze innych.
__________________
A-XP2200(DEF.@1,8GHz);512MB DDR(133MHz);MB ECS L7VTA (VIA KT400);HDD SEAGATE 40GB U5400; GF4TI 4800SE (DEF.280/512MHz);SB LIVE! 5.1;DVB-PC:SKYSTAR 2;NEC ND-3500A I NIE ŻAŁUJĘ
Maximvs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.