Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 24.01.2006, 19:21   #1
Dziadeczek
ale bez sklerozy
 
Avatar użytkownika Dziadeczek
 
Data rejestracji: 27.12.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 54
Dziadeczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Angry Tracę cierpliwość z tym VHS to DVD

Czytam fora, kombinuję sam i ręce opadają już do samej ziemi. Ale po kolei: nie mogę przechwytywać materiału z VHS bezpośrednio do foramtu DVD bo podobno mam za słaby koputer (AMD 1,5GH, 513 MB RAM i HDD 80GB). Używam karty DVD EZMakwer Pro PCI. Ponieważ, przy próbach przechytywania do foramtu DVD program resetuje się po kilkunastu sekundach (Pinnacle9 i Ulead DVD VideoStudio 7SE) postanowiłem, przy pomocy Pinnacla 9 zgrać materiał do formatu avi. Niby się udało ale ścieżka audio rozłazi się tz. osoby widoczne na klipie wideo inaczej ruszają ustami lub milczą a głos idzie nie dopasowany do sceny. Zanim się zorientowałem to przy pomocy Pinnacla zrobiłem płytę DVD no i wyszedł gniot, który zobaczyłem dopiero na ekranie telewizora. Szlag mnie trafił bo kilka godzin zmarowałem. Wobec takiej sytauacji sięgnąłem po inny (podobno rewelacyjnie działający) program a mianowicie Honestech 2. Cały byłem w skowronkach gdy zobaczyłem, że na moim marnym koputerze przegrywanie materiału z VHS do formatu DVD idzie całkiem sprawnie a najważniejsze, że idzie wogóle. Niestety program ten ma wadę w postaci mizernych możliwości autoringu. W efekcie mam jeden ogrony plik w formacie mpeg, którego nie umiem podzielić na sceny, wyciąć z niego tzw śmieci, zmniejszyć czas trwania scen, wyciąć niektóre sceny itd. Próbowałem poddać go takiej obróbce w Pinnaclu 9 ale jak on zaczął mieszać ze swoim renderowaniem to zrobiła się taka kaszanka, że wywaliłem wszystko z dysku. Jak sobie z tym problemem poradzić Niech by był już ten Honestech ale co dalej i przy pomocy jakiego programu działać dalej.
Pomóżcie Dziadeczkowi z Lublina bo wnuki mu rosną i taśm VHS przybywa a robota dla potomnych w miejscu stoi!!!!
__________________
dziadek Andrzej
Dziadeczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.01.2006, 19:28   #2
Don Laser
laser nieskalibrowany
 
Avatar użytkownika Don Laser
 
Data rejestracji: 31.08.2004
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 303
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mogę tylko podać to czego osobiście używam , chwalę bo nie sprawia problemów i wszystko działa , a jakość wyjściowa jest dobra.
do zgrywania:
Inter Video WinDVR - od razu do pliku *mpg w rozdziałce DVD PAL
do obróbki
TMPGEnc Author , ew jesli chce miec przejścia z efektami
WINDVR Creator (też umożliwia zgrywanie)
wszystko działa i wcale długo nie trwa
Don Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2006, 11:14   #3
Dziadeczek
ale bez sklerozy
 
Avatar użytkownika Dziadeczek
 
Data rejestracji: 27.12.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 54
Dziadeczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bardzo dziękuję za tą wskazówkę. Będę czynił jakieś próby przy pomocy wskazanych programów. Może jeszcze ktoś zechce napisać do strapionego Dziadeczka?? Na zapas wszystkim kłaniam się czapką do ziemi w podzięce.
__________________
dziadek Andrzej
Dziadeczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2006, 11:22   #4
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak napisał @Don Laser Tmpgenc DVD Author --> Opis
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2006, 13:08   #5
Nimuk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.01.2006
Posty: 6
Nimuk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
do kompa poprzez fire wire podłącz konwerter analogowo cyfrowy np magnetowid cyfrowy a do niego analogowy amagnetowid i problem z głowy na dysia trafia czyste avi ktore mozna spokojnei obrobic a jesli nie potrafisz daj zarobic innym.. w Lublinie jest ich duzo
Nimuk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2006, 13:23   #6
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Nimuk
jesli nie potrafisz daj zarobic innym.. w Lublinie jest ich duzo
Kasy szukaj gdzie indziej, na forum napewno jej nie znajdziesz.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2006, 08:56   #7
Dziadeczek
ale bez sklerozy
 
Avatar użytkownika Dziadeczek
 
Data rejestracji: 27.12.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 54
Dziadeczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam. Chcę to zrobić sam bowiem z tzw. usług już korzystałem - fatalna sprawa. W tej chwili całość wygląda tak:
1.Przy pomocy WIN DVR Creatora'a zrobiłem wszystko a efektem finalnym jest wypalona płyta, która znakomicie "chodzi" na koputerowym odtwarzaczu ale nie działa na odtwarzaczu stacjonarnym. Mam Grundiga jeszcze na gwarancji!!!.
2.Moje poprzednie nieudolne poczynania przy pomocy programu Pinnacle -dawały w efekcie płytę z "rozjechaną" fonią ale dawały się odtwarzać przy pomocy mojego Grundiga
Gdy zobaczyłem działanie programu WIN DVR Creator - byłem cały w skowronkach ale gdy zobaczyłem efekt tego działania - znowu wpadłem w stan rezygnacji.
Pewno zaraz otrzymam radę w stylu: ... kup sobie inny odtwarzacz DVD i będzie po problemie... a może jednak ktoś jeszcze zechce coś napisać. Pozdrawiam.
__________________
dziadek Andrzej
Dziadeczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2006, 10:10   #8
Nimuk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.01.2006
Posty: 6
Nimuk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Nimuk
jesli nie potrafisz daj zarobic innym.. w Lublinie jest ich duzo
Kasy szukaj gdzie indziej, na forum napewno jej nie znajdziesz.

Nie pisałem o sobie


Jesli chodzi o grundiga być moxze obsługuje on np. DVD+R a z minusami ma problemy Czasami tak jest ze nie chce czytac innych formatów
Ja z rozjechana fonia radziłem sobie tak ze w Workshopie jak po przeliczeniu do video ts-a fonia sie rozjezdzała przycinałem mpega o kilka klatek i po przeliczeniu było oki
Nimuk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2006, 11:28   #9
Dziadeczek
ale bez sklerozy
 
Avatar użytkownika Dziadeczek
 
Data rejestracji: 27.12.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 54
Dziadeczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Nimuk
Cytat:

Jesli chodzi o grundiga być moxze obsługuje on np. DVD+R a z minusami ma problemy Czasami tak jest ze nie chce czytac innych formatów
Ja z rozjechana fonia radziłem sobie tak ze w Workshopie jak po przeliczeniu do video ts-a fonia sie rozjezdzała przycinałem mpega o kilka klatek i po przeliczeniu było oki
Nie, nie Grundig czyta + i -
A fonia rozjeżdza się po zgraniu do avi a następnie po nagraniu płyty już w formacie DVD.
__________________
dziadek Andrzej
Dziadeczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2006, 17:45   #10
Don Laser
laser nieskalibrowany
 
Avatar użytkownika Don Laser
 
Data rejestracji: 31.08.2004
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 303
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Dziadeczek , a jaką masz nagrywarkę ?.
Jeśli można w niej ustawić book type na DVD ROM to zrób tak , a z pewnością 99% stacjonarnych DVD odtworzy Ci płytkę.
Możesz zrobić jeszcze inaczej , choć jak dla mnie to ..alpejskie kombinacje :
utworzony plik *mpeg zapisz na twardym dysku i albo w TMPGEnc Author otwórz ten plik i wypal w tym programie - gdzieś u dołu powinien byc wybór booktype - z reguły ustawiony jest na automatycznie , albo (zaraz mnie tu zjadą ) użyj ...Nero do stworzenia DVD Video - tutaj też jest możliwość book type ustawiania. Ale to wszystko o kant ...rozbić jeśli masz wypalarkę nie taką która DVD ROM ma w nosie.

Ps. Może zmień producenta płytek - akurat Grundig może takich jak palisz nie czytać - tak mnie tknęło na koniec

Ostatnio zmieniany przez Don Laser : 27.01.2006 o godz. 17:52
Don Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2006, 18:10   #11
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jeśli chodzi na komputerze OK, to przekopiuj zawartość katalogu VIDEO_TS na dysk, na wszelki wypadek wczytaj to później do DVDRemake (jeśli jest jakiś błąd w strukturze, to zostanie poprawiony), zrób eksport na HDD i tą nową strukturę wypal w Nero jako kompilację DVD-Video - może najpierw na RW, do testów.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2006, 21:40   #12
Dziadeczek
ale bez sklerozy
 
Avatar użytkownika Dziadeczek
 
Data rejestracji: 27.12.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 54
Dziadeczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam Panów raz jeszcze i za życzliwe rady bardzo dziękuję - zrobię tak jak doświadczeni Koledzy sugerują. A teraz ad rem : nagrywarka chyba nie jest zła bowiem to Plextor PX 712A i to jeszcze na gwaracji. Na razie poradziłem sobie tak: zgrałem materiał w programie WIN DVR Creator do formatu mpeg. Następnie w Pinnaclu9 został on podzielony (automat) na sceny, które poskracałem, dokonałem czyszczenia ze zbędnych elementów, dodałem tytuł i zakończenie i kazałem programowi (Pinnacle9) zrobić płytę. Międlił, międlił ten materiał ale dojechał do końca. Powstałą płytę (nośnik TDK z plusem) z drąeniem serca włożyłem do Grundiga - no i poszło!!!!! Pewno obśmiejecie się jak norki z tych moich wyczynów ale mój sklerotyczny łeb niczego sensowniejszego wydumać nie potrafił. Oczywiście, będę coś dalej próbował robić i dlatego rady Kolegów: Don Lasera i J.W. Moderatora Reetou są bardzo dla mnie cenne. Bardzo Wam dziękuję.
__________________
dziadek Andrzej
Dziadeczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.