Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 16.10.2004, 13:38   #31
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Miho
Dokładnie - mnie zdarzało się że niektóre tańsze płytki padały przy paleniu i dostawałem komunikar że zakończenie procesu w trybie Lead Out nie jest mozliwe i po takiej akcji płyta na stacjonarce chodziła bez problemu do samego konca a naped DVD w kompie jej nie widział .I nie mozna tego skopiować bo płyty nie ma. Skutek taki mozna wywołać przyciskiem restartu w kompie przy zakńczeniu ścieżki a przed rozpoczęciem palenia obszaru Lead Out. To widać po mrugnieciu diody w nagrywarce i w oknie dialogowym nero. Troszkę brutalna metoda ale skuteczna.
czy tak brutalna metoda nie uszkodzi nagrywarki ( wsumie chyba nie, ale lepiej zapytac niż zepsuć nagrywarke)
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.10.2004, 14:52   #32
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ufil123
czy tak brutalna metoda nie uszkodzi nagrywarki ( wsumie chyba nie, ale lepiej zapytac niż zepsuć nagrywarke)
robie tak, jezeli mi zalezy na jako takim zabezpieczeniu
nie zauwazylem zeby sie to jakos negatywnie odbilo na palniku
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2004, 23:26   #33
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
robie tak, jezeli mi zalezy na jako takim zabezpieczeniu
nie zauwazylem zeby sie to jakos negatywnie odbilo na palniku
a w którym dokładnie momencie resetujesz kompa przy 99% czy gdy zaczyna wypalać Len Out
aha i jak to wygląda po nagraniu??komputer widzi taką płyte czy nie no i jak to chodzi na dvd (bo wsumie vcd przy takiej metodzie chodzi normalnie a jak jest z dvd)
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2004, 00:26   #34
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
kompa resetuje jak zaczyna zapisywac leadout'a
komputer po nagraniu zazwycznaj w ogole nie widzi takiej plyty (moj liteon451@832), a stacjonarka chyba nie sprawdza czy plyta jest zamknieta i widzi ja zawsze
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.10.2004, 13:14   #35
bogsall
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.10.2004
Posty: 6
bogsall w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ostatnio dostałem nie zamkniętą płytkę i obciętą końcówkę napisów
25 minut i film jest na dysku programem DVD X rescue ( z pakietu dvd xcopy)
porysowane płytki też potrafi naprawić chociaż to może potrwać nawet do 2 godzin
bogsall jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.10.2004, 17:56   #36
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
coz, nie ma zabezpieczen, ktorych nikt nie zlamie, moga byc tylko latwe i trudniejsze, ale nigdy nie powstanie zabezpieczenie 'niezlamalne'
to samo dotyczy zabezpieczenia plyty

dzieki za info bogsall, czas lamania moze byc dobrym miernikiem jakosci zabezpieczenia
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2004, 00:17   #37
Miho
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Miho
 
Data rejestracji: 25.01.2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 85
Miho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
skuteczne na pierwszy rzut oka

Czyli okazuje sie ze i płytka z niezmknietą seja jest do obejscia.Ale dla kogos kto wie jak to zrobic,ale dla lamy juz nie.A propos nie zamykania sesji poprzez restart jak ktos pali 20 filmów dziennie to raczej mało sensowne rozwiazanie,ale jak komus bardzo chcemy zycie uprzykrzyc to niezły sposób.Wracając do poprzedniego pytania o działanie tak spreparowanej płytki na stacjonarnym dvd to coś gdzieś wyczytałem że te maszynki otwieraja najpierw plik vts.ifo i na podstawie zawartych w nim informacji steruja odtwarzaniem filmu i zamknieta czy nie zamknieta sesja nie ma dla nich znaczenia.Moje płyty z niezamknieta sesja działaja prawidłowo a po włozeniu do napedu nie sa widziane.
Miho jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2004, 01:20   #38
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Miho
...A propos nie zamykania sesji poprzez restart jak ktos pali 20 filmów dziennie to raczej mało sensowne rozwiazanie.....
no właśnie - czy znacie może inny sposób który natychmist wyłączył by np.Nero ,tak aby nie zamykal płyty??próbowałem przez tradycyjne Alt + Ctrl + Delete ->zakończ zadanie , ale to oczywiscie nic nie dało:-( Nero zamknęło się dopiero po nagraniu
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2004, 11:44   #39
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Miho
...Wracając do poprzedniego pytania o działanie tak spreparowanej płytki na stacjonarnym dvd to coś gdzieś wyczytałem że te maszynki otwieraja najpierw plik vts.ifo i na podstawie zawartych w nim informacji steruja odtwarzaniem filmu i zamknieta czy nie zamknieta sesja nie ma dla nich znaczenia.Moje płyty z niezamknieta sesja działaja prawidłowo a po włozeniu do napedu nie sa widziane.
Tak właśnie jest, a dzieje się tak dlatego, że komputer dostaje się do płyty poprzez system plików - czyli jak nie zamkniesz sesji, to system plików DVD będzie nieczytelny dla kompa więc nie zadziała.
Natomiast stacjonarne odtwarzacze dostają sie do płyty poprzez adresy sektorów więc jeżeli w odpowiednim adresie wykryją dane, które są dla nich czytelne to płyta działać będzie - stąd też bieże się magiczne Get VTS sectors w IfoEdit - czyli przypisanie plikom IFO odpowiednich sektorów na płycie.

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 18:28   #40
boczek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.08.2004
Posty: 18
boczek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
widze ze wszyscy niewiecie o co chodzi podajcie jakis program który zabezpiecza dvd-video przeciesz nie kazdy sie zna na przegrywaniu płyt i nie kazdy ma dostep do programów typu ANYDVD podajcie cos co w miare prosto zabezpiecza płyty np. program który działa w tle tak jak anydvd albo jakis plugin do CloneDVD2 postarajcie sie a nie jakies rysanie płyt czy niezamykanie sesji pozdro....
boczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 19:48   #41
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez boczek
widze ze wszyscy niewiecie o co chodzi podajcie jakis program który zabezpiecza dvd-video przeciesz nie kazdy sie zna na przegrywaniu płyt i nie kazdy ma dostep do programów typu ANYDVD podajcie cos co w miare prosto zabezpiecza płyty np. program który działa w tle tak jak anydvd albo jakis plugin do CloneDVD2 postarajcie sie a nie jakies rysanie płyt czy niezamykanie sesji pozdro....

ale qrna po co?
po co chcesz zabezpieczac, skoro podstawowy program do przegrywania plyt jakim jest dvd decrypter, obslugiwalny przez kazda lame, sciaga praktycznie kazde zabezpieczenie w locie

i nie pisz, ze nie wiemy o co chodzi, wiemy, a Ty walisz ortografy jeden za drugim i myslisz, ze bedziemy Ci sypac programami jeden za drugim a Ty sobie zabezpieczysz plytke

jak chcesz zrobic problem lamerowi to sobie zrob menu startowe na plytce z kodem dostepu
latwo zrobic to w dvdlabie
Tu masz opis jak to zrobic

__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 20:11   #42
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez boczek
widze ze wszyscy niewiecie o co chodzi podajcie jakis program który zabezpiecza dvd-video przeciesz nie kazdy sie zna na przegrywaniu płyt i nie kazdy ma dostep do programów typu ANYDVD podajcie cos co w miare prosto zabezpiecza płyty np. program który działa w tle tak jak anydvd albo jakis plugin do CloneDVD2 postarajcie sie a nie jakies rysanie płyt czy niezamykanie sesji pozdro....
Drogi kolego... nie ma takiego programu...

Głównym zabezpieczeniem płyt DVD-Video (tych oryginalnych) jest kod CSS.

Pomniejsze to Macrovision, ale zabezpiecza przed skopiowaniem płyty na magnetowid (lub inną nagrywarkę DVD stacjonarną) przy kopiowaniu przez wejście m. cz. - z komputerowego punktu widzenia jest cokolwiek bezużyteczne.

Pozostaje to pierwsze rozwiązanie - dodać CSS - banalnie proste, prawda...

Ale.. mamy dwa rodzaje płyt DVD

1. For Authoring Use
2. For General Use

My wszyscy korzystamy z tych drugich (For General Use) - mają jeden mankament - nie mają miejsca na CSS. Sektory te zostały celowo usunięte, żeby właśnie nie można było skopiować płyty 1:1 - z tego powodu niemożliwe skopiowanie jest płyty DVD w locie, tudzież bit po bicie, gdyż na niektóre bity nie ma miejsca na płytach nagrywalnych.

Co z tego wynika, ano to że nie da się dodać żadnego kodu do płyty DVD-Video.

Jasne to jest teraz - TO JEST TECHNICZNIE NIEMOŻLIWE!

Skoro jesteś jednak tak bardzo naparty, to polecam płyty For Authoring Use, pomijając koszt płyty, to musisz kupić do niej nagrywarkę za jakieś kilka - kilkanaście tysięcy dolarów i Scenarista za następne tyle.

Jak myślisz? Ma to sens??

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2005, 00:19   #43
nepel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.04.2005
Posty: 1
nepel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
(dvd-Video) Najlepiej zabezpieczyć płytkę robiąć głębszą rysę np.śrubokrętem.Ja tak zabezpieczam poprostu robię film i pużniej na sam koniec daję 4-5 min czarnego pustego pola i nagrywam na płytkę, po nagraniu właśnie robię rysę ale na koniec płyty ta nagranym miejscu gdzie jast czarny obraz i zadna nagrywarka tego nie przegra ani zaden program.Tylko wtedy trzeba sobie zrobić kopię płytki nie porysowanej w razie ewentualnego przegrania.Też miałem ten proble bo nagrywam wesela na płytkach DVD i nikt nie chciał brać kopii a teraz przychodzą :-)
nepel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.06.2005, 19:06   #44
rty
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.06.2005
Posty: 8
rty w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a takie rysniecie plytki zadziala na pliku .iso? tzn. nagram obraz na plytke i zrobie ta dziurke na koncu i czy to zadziala? tzn. bedzie sie dalo zainstalowac, ale nie bedzie sie dalo zrzucic na dysk i skopiowac

i rzeczywiscie przydalby sie jakis prosty programik do tego, ktorego mozna ominac nawet, ale nie popularnymi programami(Nero i Alcohol), wiec moze zna ktos?
rty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.06.2005, 00:06   #45
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez rty
a takie rysniecie plytki zadziala na pliku .iso? tzn. nagram obraz na plytke i zrobie ta dziurke na koncu i czy to zadziala? tzn. bedzie sie dalo zainstalowac, ale nie bedzie sie dalo zrzucic na dysk i skopiowac

i rzeczywiscie przydalby sie jakis prosty programik do tego, ktorego mozna ominac nawet, ale nie popularnymi programami(Nero i Alcohol), wiec moze zna ktos?

"zabezpieczenie" przez zarysowanie plyty cd/dvd ma tylko powodzenie przy filmach(wynika to ze struktury vcd i dvd_video), w innym przypadku jest to mało skuteczna metoda no ale zawsze można popróbować
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.