Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 29.12.2008, 09:44   #1
sznaucermini
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Posty: 2
sznaucermini w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ulead Video Studio 11 - problemy z odtwarzaniem zmontowanych filmów

Zaczęło się od tego, ż chciałem doinstalować kodeki ***8211; bo gdy próbowałem montażu na jakimś pliku avi, Video Studio 11 wywaliło komunikat, że brakuje kodeka. Więc dorzuciłem od razu pakiet K-lite mega codec pack. Niestety po instalacji zaczęło się. Często nagrywam coś z karty tv, potem w UVS 11 wycinam reklamy i inne śmieci. Wszystko jest w mpg więc po montażu zapisuję produkt przy pomocy opcji ***8222;mpeg optimizer***8221; ***8211; bo wtedy przelicza tylko przejścia i cięcia ***8211; krótko mówiąc mam szybko gotowy filmik. Niestety, po wspomnianym zainstalowaniu pakietu kodeków, filmiki po montażu zachowywały się jakby pogubiły gigantyczne ilości klatek. Pierwsze kilka sekund ok, a potem przeskoki, stopklatki aż do wywalenia V-playera. To samo w innych odtwarzaczach. Walczyłem jak mogłem ***8211; wywaliłem wszystkie kodeki, instalowałem i usuwałem inne ***8211; wciąż to samo. Warto dodać, że plik video po montażu tnie się w odtwarzaczach ***8222;zewnętrznych***8221; ***8211; natomiast w Video Studio jest odtwarzany bez problemów.
Cóż, było ostatnio trochę wolnego czasu, więc format, system od nowa, wyjątkowa ostrożność z kodekami i od początku znowu jaja. Tym razem jednak V-player nie tylko tnie się, ale nawet nie otwiera żadnych plików video. Tzn jest odpowiednio powiązany i gdy klikam dwukrotnie na jakiś filmik, V-player startuje ale zaraz po nim wywala komunikat Windows (XP), że ***8222;nie można odnaleźć pliku***8221; (który mam przed oczami i jest na pewno ok). Żeby było śmieszniej, gdy odpalam V-playera i korzystam z funkcji ***8222;otwórz***8221; i wskazuję ten sam plik ***8211; wszystko jest ok i filmik działa.
Następna ważna rzecz ***8211; gdy zmontowany filmik odtwarzam w Nero Show Time (odtwarzacz z kombajnu Nero) wszystko jest ok., nic się nie tnie, nie wywala. Czyli plik jest ok. Dodatkowo ***8211; pliki montowane przed wystąpieniem tej ***8222;dolegliwości***8221; też się haczą (w V-playerze, WMP, AllPlayerze, itp. ***8211; oczywiście z wyjątkiem wspomnianego odtwarzacza Nero), a na pewno są ok. Również DVD przygotowane z tych zmontowanych plików mpg działa bez zarzutu, także na stacjonarnych odtwarzaczach.
Pomocy ***8211; bo jeśli format nie pomógł, to co? Może ktoś zna sposób (soft?) np. na diagnostykę kodeków video/audio zainstalowanych w systemie, np. pod kątem konfliktów? Albo chociaż sposób na totalne usunięcie i stopniową instalację od nowa? Bo jednak format i ponowne przywracanie funkcjonalności to kupa czasu***8230; Czy poza partycją c mogła się uchować jakaś menda i teraz przeszkadza?
Komputer nie jest jakimś demonem, ale ponieważ wcześniej dawał sobie radę ***8211; odpada na 100% kwestia wydajności (zresztą dwurdzeniowy amd i 2 GB RAM Geil***8217;a nie powinien mieć sprzętowych problemów z czymś takim). Oprogramowanie antywirusowe (AVG) też aktualne, całość skanowana regularnie.
Niestety, od reinstalacji systemu często też mam nagłe restarty kompa ***8211; np. przy próbie odtwarzania lub instalacji z płytek. Może to też ma związek ze sprawą.
sznaucermini jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.12.2008, 09:54   #2
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
zasilacz

spawdź chłodzenie procka, płyty, grafiki, ...
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2008, 09:56   #3
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja mialem problemy przy uzywaniu MPEG Optimizer z poprawnym zliczaniem czasu filmu ale odtwarzal sie dobrze. Przestalem jednak tej opcji uzywac i zawsze kompiluje calosc. Do odtwarzania dobrze jest zainstalowac Xvid i FFDShow. W K-lite jest sporo nadmiarowych kodekow ktore zawsze odznaczam.
Jezeli chcesz sprawdzic konflikty to mozesz wczytac film do GSpot (jest razem z K-lite) i tam wybrac Render czy jakos tak (na dole po lewej stronie, Audio, Video, Audio+Video).
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2008, 12:00   #4
sznaucermini
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Posty: 2
sznaucermini w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile

Dodatkowe info:
Właśnie sprawdziłem jeden ze zmontowanych plików na innym kompie (nowocześniejszym od mojego) i objawy te same - Windows Media Player po kilkunastu sekundach doskonałego odtwarzania pięknie się "przyciął" a zaraz potem plik został bez żadnych problemów odtworzony przez Nero Show Time.
Zgłupiałem już - czy nero potrafi sobie "w locie" naprawić plik? Głupstwa pewnie piszę, ale poważnie - wie ktoś może jaka jest różnica w sposobie odtwarzania plików przez nero show time a innymi playerami (Vplayer, WMP, itp)?
Ktoś mi polecił żeby przetestować kompa CodecTweakTool228 - próbowaliście tego? Siedzę teraz na innym kompie i widzę, że toto może np powyłączać różne filtry i kodeki (czyli coś w stylu symulacji deinstalacji). Zobaczymy wieczorem, czy da radę.
Chłodzenie mam ok, dobry obieg powietrza (obudowa serwerowa) i w sumie 7 wiatraków - praktycznie wszystkie grzejące się podzespoły. Zasilacz to Chieftec 550 W, nowy, wiec raczej to nie jego sprawka. A robił już jednocześnie konwersję wideo, wypalanie płytki i przeliczanie innego filmu. Dał radę bez problemu, więc nie tu przyczyna.
Dzięki za posty i nadal proszę o sugestie.
sznaucermini jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problemy z nagrywaniem fiilmów w Ulead Video Studio krystian83 DVD-Video 1 10.08.2006 12:55
Problem z łączeniem filmów w Ulead Factory Mr_skywalker DVD-Video 5 21.12.2004 09:55
Ulead video Studio 7 nostromo2004 DVD-Video 0 24.09.2004 19:39
ulead video studio 8 trial jasiu-24wp DVD-Video 1 23.06.2004 11:10
Nagrywanie VCD/SVCD w Ulead Video Studio 6 Jacek Zieliński DVD-Video 5 14.06.2003 20:49


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.