Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.09.2004, 12:57   #1
fundi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Posty: 22
fundi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Ulead VS 7/8 i VHS>HDD

Mam Win98se pl, P4 2,6 GHz na płycie Asus P4P800. Kupiłem kartę WinFast TV2000 XP z dołączonym Ulead VS 7SE, potem doinstalowałem UVS 8. Chcę zrzucić rodzinne nagrania z kaset VHS na HDD, aby przerobić je na DVD. Przejrzałem to i inne forum w tym temacie i niby wszystko jasne, ale mam problem z przechwytem (capture). Gdy ustawię UVS na format DVD to nie chce zapisywać i daje info : " cannot set MPEG parameters error" - czyżby brakowało kodeka mpeg? W opcjach capture też nie ma żadnego odnośnika do kodeka mpeg, myślałem, że program go powinien zainstalować.
Inny problem jest, gdy ustawię format AVI. Gdy zaznaczam kodek huffyuv 2.2 to nagrywa plik na hdd, ale po zakończeniu daje info, że ten plik nie nadaje się do projektu bo zły format i coś tam jeszcze. Taki plik nie daje się odtworzyć w playerze np.Bestplayer. Gdy użyję kodeka mjpeg plik jest nagrywany i odtwarzany, ale skokowo - gubi mnóstwo klatek. Inna sprawa to dźwięk, dla avi program ustawia format PCM (jakość CD), jest zaznaczone "capture audio", ale przy odtwarzaniu dźwięku nie słychać. Próbowałem zgrywać VirtualDubem, ale po uruchomieniu "capture avi" wychodzi info: " no capture driver available". Jaki sterownik musi być dla VD?
Ogólnie więc "mogiła", nie mogę dojść co i jak. Aha, wymiar klatek ustawiam na 720x576, może za dużo? Proszę o radę lub pomoc, może jest gdzieś odpowiedni opis do VisualStudio jak zgrywać razem video i audio, jakie trzeba doinstalować kodeki itp. Z góry dzięki.
fundi jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.