Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 16.07.2004, 10:12   #16
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Michal2004
@ KC42

wiesz... jesli filmy odtwarzaja sie na stacjonarce OK to jest OK tak mi sie wydaje. Oni tam pisali o "jerky playing", czyli jesli cos skacze w dynamicznych scenach... ale jak widzisz zrobilem test (pisalem w pierwszym chyba watku w tym temacie) i mimo to nie zmienil tego, moze dlatego ze nie byl spelniony drugi warunek (material INTERLACED), moze to jakies zabezpiecznie...
Jeśli materiał jest PROGRESSIVE to zakodowanie go jako INTERLACED nie zepsuje go. Gorzej jest odwrotnie. Najgorzej jest gdy w materiale INTERLACED w trakcie enkodowania zmienisz/pomylisz kolejność pól.
Cytat:
nie mam teraz za bardzo czasu na pisanie, ale nawet jesli te filmy bylyby z tym bledem, to mozna to spokojnie odkrecic. Tak pisza na doom9. Jest program restream....
ReStream nie jest totalnym i zupełnym remedium. ReStream zmienia informacje w nagłówkach ale tylko w nagłówkach. Może to pomóc ale nie musi.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.

Ostatnio zmieniany przez ideJ : 16.07.2004 o godz. 10:23
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.11.2007, 17:35   #17
Blaszak
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.10.2007
Posty: 18
Blaszak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hm***8230; wygląda na to, że na początku moich zmagań (http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=73146) niedostatecznie głęboko przegrzebałem forum***8230; Mój problem z zakłóceniami obrazu po kompresji związany jest chyba z niewłaściwymi ustawieniami encodera względem parametrów materiału źródłowego. Chociaż sam materiał źródłowy nadal jest podejrzany ***8211; ale po kolei:
Chciałem zrobić kopię dvd (bollywoodzka superprodukcja prosto z Indii) na dvd-r dokładając polskie napisy. Film ma format NTSC***8230; jakoś tak automatycznie założyłem, że jest z przeplotem i w ustawieniach TMPGEnc dałem Interlace i Top field first. W efekcie otrzymałem miejscami ***8222;skaczący***8221; obraz i nijak nie mogłem dociec przyczyny, zacząłem więc kombinować okrężnymi drogami (http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=75139) - bezskutecznie; w końcu zajarzyłem , że obraz chrzani się nie po samym demuxie vobów, ale w wyniku kompresji. Wymyśliłem więc, że zrobię demux obrobionych wstępnie (i połączonych) vobów VobEditem i następnie authoring z dołożonymi napisami, a finalny produkt przepuszczę przez DVD2DVD-R i zobaczę, co wtedy wyjdzie. Jak wymyśliłem, tak zrobiłem ***8211; ale zanim zapuściłem DVD2DVD-R, zacząłem zgłębiać na forum niuanse konfiguracji CCE i pod hasłami Upper oraz Top Field First znalazłem nareszcie wątki opisujące analogiczne do mojego problemy. W końcu trafiłem tutaj i stwierdziłem, że zostałem ostatecznie oświecony, a mój problem rozwiązany. Chyba zbyt pochopnie...

Sprawdziłem przy pomocy BV najpierw vob nr 2:
Num. of picture read: 40501
Stream type: MPEG-2 MP@ML VBR
Resolution: 720*480
Aspect ratio: 16:9 Generic
Framerate: 29.97
Nom. bitrate: 8500000 Bit/Sec
VBV buffer size: 112
Constrained param. flag: No
Chroma format: 4:2:0
DCT precision: 10
Pic. structure: Frame
Field topfirst: No
DCT type: Field
Quantscale: Nonlinear
Scan type: ZigZag
Frame type: Interlaced


Wydawałoby się, że sprawa jest jasna ***8211; zaznaczam opcję Upper Field First i wszystko gra! Ale ponieważ przestrzegacie, że BV oszukuje w kwestii przeplotu, więc kontrolnie wrzuciłem tego voba do DVD2AVI. No i przestałem już być taki pewny swego, bo przy skanowaniu paskiem linii poziomych nie widać, a w trakcie preview***8217;u statystyka pokazuje Frame Type: Interlaced na przemian z Progressive. Dziwne...

Następnie sprawdziłem vob nr 4:
Num. of picture read: 42119
Stream type: MPEG-2 MP@ML VBR
Resolution: 720*480
Aspect ratio: 16:9 Generic
Framerate: 29.97
Nom. bitrate: 8500000 Bit/Sec
VBV buffer size: 112
Constrained param. flag: No
Chroma format: 4:2:0
DCT precision: 10
Pic. structure: Frame
Field topfirst: No
DCT type: Field
Quantscale: Nonlinear
Scan type: ZigZag
Frame type: Progressive


...oraz vob nr 6:
Num. of picture read: 45528
Stream type: MPEG-2 MP@ML VBR
Resolution: 720*480
Aspect ratio: 16:9 Generic
Framerate: 29.97
Nom. bitrate: 8500000 Bit/Sec
VBV buffer size: 112
Constrained param. flag: No
Chroma format: 4:2:0
DCT precision: 10
Pic. structure: Frame
Field topfirst: Yes
DCT type: Field
Quantscale: Nonlinear
Scan type: ZigZag
Frame type: Progressive


...i teraz już kompletnie nie wiem, o co chodzi. Czy BV faktycznie potrafi tak mieszać, czy też z tym moim filmem rzeczywiście jest coś nie tak? DVD2AVI reaguje na voby nr 4 i 6 tak samo, jak na vob nr 2 (ogółem jest 7 vobów).
Ostatecznie więc puściłem DVD2DVD-R z niezaznaczonym Upper Field First i... wyszło tak samo, jak po TMPGEnc z Interlace i Top field first ***8211; tzn, po ok. 2/3 filmu zaczyna się ***8222;skakanie***8221; i trwa do końca, ale z przerwami (niektóre sceny są OK). Czy w takim razie powinienem zaznaczyć Upper Field First? I co robić z pozostałymi opcjami konfiguracji CCE? Czy możliwe jest, aby poszczególne sceny tego samego filmu miały różne parametry obrazu? I czy ów ReStream może tu coś pomóc?
Blaszak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2007, 11:40   #18
Blaszak
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.10.2007
Posty: 18
Blaszak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Gwoli informacji: problem rozwiązany, w czym pomógł mi następujący DVD2DVD-R guide: http://www.davis28.pwp.blueyonder.co...die/guide.html - stworzony pod kątem filmów NTSC. Zastosowałem identyczne ustawienia encodera (Force Film itd.) i efekt jest bez zarzutu.
Blaszak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.