Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 29.12.2023, 21:26   #1
Leman39
Moderator
 
Avatar użytkownika Leman39
 
Data rejestracji: 21.02.2014
Lokalizacja: NS2
Posty: 2,415
Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Usuwanie przeplotu plików video w 2023 roku

Cześć Wszystkim - po dłuższej nieobecności witam się ponownie. Wracam powoli to świata żywych i do forum.
Ostatnio udało mi się odzyskać kilka kaset VHS z nagraniami archiwalnymi, które potrzebuję użyć do filmu, nad którym pracuję.
Znawcy tematu wiedzą, iż, VHS nagrywany jest z tzw. przeplotem.
Przeplot ten miał na celu w wielkim skrócie poprawienie wyświetlania na monitorach kineskopowych. Niestety, na ten moment nie jest to potrzebne, a wręcz przeszkadza. Materiał docelowo będzie produkowany dla YouTube, który sam "potrafi" usuwać przeplot przy wgrywaniu piku (w uproszczeniu), natomiast efekty tego są słabe. Ogromnie zależy mi na tym, by nagrania były w możliwie jak najlepszej jakości również po usunięciu przeplotu. Jeśli chodzi o proces przechwytywania materiałów analogowych na PC, tutaj nie mamy problemów. Problem stanowi jedynie przeplot, którego chcemy się pozbyć.
Wg internetów jest masa rozwiązań AI, typu DVDFab (UniFab Deinterlace), Topaz Video AI, Hybrid itd.
Jeśli na forum jest ktoś, kto z tych dobrodziejstw korzystał, to bardzo proszę o podzielenie się opinią.
Być może zna Ktoś inną metodę, możliwie jak najprostszą
Leman39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.12.2023, 21:21   #2
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,869
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tu by się Reetou przydał, bo jak nie on to nie wiem kto.
Nie wiem jak bardzo szukałeś, ale mnie, tak na szybko, wyszło, że robi to też darmowy VLC.
Zerknij, może znajdziesz tam coś, a może nie...
https://www.anymp4.com/pl/video-edit...ace-video.html
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2024, 13:36   #3
Leman39
Moderator
 
Avatar użytkownika Leman39
 
Data rejestracji: 21.02.2014
Lokalizacja: NS2
Posty: 2,415
Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Tu by się Reetou przydał, bo jak nie on to nie wiem kto.
Nie wiem jak bardzo szukałeś, ale mnie, tak na szybko, wyszło, że robi to też darmowy VLC.
Zerknij, może znajdziesz tam coś, a może nie...
https://www.anymp4.com/pl/video-edit...ace-video.html
Dziękuje, właśnie problem w tym, że przekopałem chyba cały internet.

Do Video użytkuje pakiet Adobe, ale oni temat przeplotu na ten moment traktują po macoszemu. Próbowałem poprzez Hybrid i QTCMG Avisynth i pomijając skomplikowane ustawienia proces ten trwał okropnie długo wykorzystując w porywach procesor do max 45% na SSD NVMe.
Topaz Video AI jest płatny. Davinci Resolve Studio, czyli wersja posiadająca do usuwania przeplotu Neural Engine też płatny. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, iż ten temat robię dla pewnej fundacji, która działa mocno społecznie i nie pobieram od nich za to złotówki, a już masę czasu i pracy kosztowało mnie zgranie tego z kaset, których większość była w stanie rozpadu.
Jeśli Ktokolwiek ma pojęcie jak ustawić Hybrid z Avisynth by uzyskać możliwie jak najlepszą jakość, to będę zobowiązany.
Dodam, iż materiał docelowo ma trafić na YouTube, więc taki jest cel działania
Leman39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2024, 14:47   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
VLC usuwa przeplot, tak przynajmniej jest w menu (plik - otwórz - konwertuj)

-screenshot01671.png

Z ustawieniami też wielkich kombinacji raczej nie ma, ale tu nie podpowiem, bo nie próbowałem.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2024, 15:47   #5
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Kiedyś ...sto lat temu ...
Bardzo dobrze sobie radził z przeplotem VirtualDub ale jak dobrze pamiętam trzeba było czasami rozdzielczość ręcznie ustawić /dopasowywać ....
https://haces.typepad.com/po-faceboo...rtualdub-.html

Pamiętam też że stare wersje programu ConvertXtoDVD -też wtedy program miał chyba inną nazwę --- bardzo dobrze usuwały -ale czy w nowych wersjach też trudno mi powiedzieć
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2024, 16:32   #6
Leman39
Moderator
 
Avatar użytkownika Leman39
 
Data rejestracji: 21.02.2014
Lokalizacja: NS2
Posty: 2,415
Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Kiedyś ...sto lat temu ...
Bardzo dobrze sobie radził z przeplotem VirtualDub ale jak dobrze pamiętam trzeba było czasami rozdzielczość ręcznie ustawić /dopasowywać ....
https://haces.typepad.com/po-faceboo...rtualdub-.html

Pamiętam też że stare wersje programu ConvertXtoDVD -też wtedy program miał chyba inną nazwę --- bardzo dobrze usuwały -ale czy w nowych wersjach też trudno mi powiedzieć
Oki, spróbuję Odpalam i zobaczymy
Leman39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
plików, przeplotu, roku, usuwanie, video


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.