Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 02.02.2005, 00:18   #1
wjr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Posty: 20
wjr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z plikami vob

Mam problemik!

Zgrywalem sobie filmik DVD Decrypterem w trybie IFO i wybralem sobie tylko pare strumieni. Jak mam teraz utworzyc poprawne pliki IFO i videots?

Probowalem IFOedit, ale przy tworzeniu ifo wyskakuje mi komunikat "could not find any vob unit in the vob files". Probuje Vobeditem(tzn zgralem juz strumienie mpv i ac3), ale nie wiem jak zrobic authoring w IfoEdit tzn nie wiem jak zrobic authoring na wiecej niz jednym pliku mpv.

Jesli odczytam wartosc delay dla dzwieku z pierwszego Voba pod Vobedit-em to czy mam to wpisywac w pole "delay" przy kazdym pliku ac3 w authoringu IfoEdit?

Mam dysk w FAT32 no i w zwiazku z tym kilka pliczkow mpv wiec nie wiem jak mam zrobic ten authoring, zeby bylo dobrze.

Z pierwszym plikiem mpv sobie radze i nawet startuje mi filmik, ale nie wiem jak mam postepowac z kolejnymi. Please help!
wjr jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.02.2005, 00:24   #2
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ta...
Po pierwsze musisz mieć ciągły plik mpv i audio czyli musisz zrobić pod VobEditem demultiplex complete Title Set...

Jeżeli masz swój plik mpv w kawałkach (np. odpowiadającym poszczególnym VOBom) to nic z tym nie zrobisz - przynajmniej w IfoEdit...

A co do audio to jak dodasz kilka ścieżek audio to IfoEdit w procesie authoringu nie połączy Ci ich w jedną całość, tylko będziesz miał kilka ścieżek audio rozpoczynających się w tym samym czasie...

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem sytuację...

Pozdrawiam!!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2005, 10:22   #3
wjr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Posty: 20
wjr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tak, tylko opcja gdy klikam w Vobedit opcje Demux complete title set i zaznaczam strumien ac3 to nic sie nie dzieje i zapisuje mi plik vts_01...ac3 o zerowej wielkosci, czyli nic nie demuxuje. Jaka wersje vobedit trzeba miec(mam 0.6), by ta opcja dzialala, bo slyszalem, ze niedziala ona poprawnie, podobnie jak demux all audio streams, video itd. U mnie one nie dzialaja. I po dlaczego trzeba zaznaczyc demux complete title set(dlatego, zeby program wiedzial, ze te wszystkie voby to jeden plik?) oj, przepraszam, czasami zapominam co przeczytalem, przeciez to wlasnie napisales
Cytat:
Po pierwsze musisz mieć ciągły plik mpv i audio czyli musisz zrobić pod VobEditem demultiplex complete Title Set...
update
sprawdzilem normalnie zgrane dvd, ale inne w trybie FILE i niestety dla mnie opcja ta(demux complete title set)dziala bez problemu, wiec chyba te plik mam do d. aha mam takie pliczki

VTS_01_PGC_01_1.vob
itd az do ..._01_6.vob

czy da sie cos jeszcze z tym zrobic?

Ostatnio zmieniany przez wjr : 02.02.2005 o godz. 10:51
wjr jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2005, 10:44   #4
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżeli z jakiś powodów masz problem z wyjeciem dźwięku przez VOBedit to proponuje Ci zrobic to w DVD2AVI. W Audio zaznaczasz demux all tracks i dajesz zapisz projekt.
Efektem tego bedzie plik d2v oraz zdemuksowane wszystkie ścieżki audio wraz z od razu wpisanym w nazwie pliku audio delay.
Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2005, 10:48   #5
wjr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Posty: 20
wjr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a co z plikiem m2v czyli video?
wjr jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2005, 11:23   #6
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez wjr
a co z plikiem m2v czyli video?
Ponieważ ciąg danych video jest w pliku VOB tylko jeden to, to akurat mozna jednoznacznie zdemuksować w VobEdit.

Wczytujesz pierwszy plik VOB z listy do demulpileksowania.
Naciskasz Demux
W oknie Dialog zaznaczasz tylko:
MPEG Stream
i Demux Complete Title Set

i wciskasz OK

i musi działać...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2005, 11:41   #7
wjr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Posty: 20
wjr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie chce cie dolowac, ale nie dziala, tzn dziala kiedy nie wciskam "demux complete title set", ale z "demux complete title set nic sie nie demuxuje
wjr jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2005, 11:48   #8
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez wjr
nie chce cie dolowac, ale nie dziala, tzn dziala kiedy nie wciskam "demux complete title set", ale z "demux complete title set nic sie nie demuxuje
Mnie to specjalnie nie dołuje

Chyba powodem jest nazwa Twoich plików VTS_01_PGC_01_1.vob

Zmień je na standardową VTS_01_1.VOB itd aż do 6 i zrób to co piszę.
VobEdit jest wrażliwy na nazwy...

a i upewnij się, że pierwszy plik nie jest czasami z numerkiem 0, gdyż to by było menu i wtedy też się nie zdemultipleksuje... Musi zaczynać się od 1 i resztę już wiesz...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2005, 13:07   #9
wjr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Posty: 20
wjr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dziekuje i szacunek! Teraz tylko bede musial zrobic sobie partycje w NTFS, bo plik sie nie zmiescil caly, ale to juz szczegol. Bardzo mi pomogles! Dziekuje, jeszcze raz
wjr jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2005, 12:51   #10
wjr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Posty: 20
wjr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
podziekowalem, ale niestety pojawil mi sie nowy problem(na razie teoretyczny).

Mianowicie, po zdemuxowaniu All tracks w DVD2AVI, pojawia mi sie oczywiscie ewentualny delay,

ale co wpisac w Ifoedit w zakladce DVDauthor w polu Delay, jesli ten delay jest z minusem.

Kiedy wpisuje najpierws minus to program pisze mi po niemiecku(szkoda, ze nie po angielsku): "Geben Sie bitte eine ganze zahl ein" -> "Prosze podac caly numer"(ale nie znam tak dobrze niemieckiego)O co chodzi? Nie chce czegos skopac i stad to pytanie
wjr jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2005, 13:18   #11
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez wjr
podziekowalem, ale niestety pojawil mi sie nowy problem(na razie teoretyczny).

Mianowicie, po zdemuxowaniu All tracks w DVD2AVI, pojawia mi sie oczywiscie ewentualny delay,

ale co wpisac w Ifoedit w zakladce DVDauthor w polu Delay, jesli ten delay jest z minusem.

Kiedy wpisuje najpierws minus to program pisze mi po niemiecku(szkoda, ze nie po angielsku): "Geben Sie bitte eine ganze zahl ein" -> "Prosze podac caly numer"(ale nie znam tak dobrze niemieckiego)O co chodzi? Nie chce czegos skopac i stad to pytanie
No możesz zatwierdzić ten komunikat i zacząć wpisywać po minusie...
albo najpierw wpisać wartość opóźnienia (dodatnią liczbę) a potem minus przed nią...
Pewnie dzieje się tak, gdyż minus sam w sobie nie jest wartością liczbową i stąd ten w pewnym sensie dziwny komunikat :-)
a do tego po niemiecku... brrrrrrrrrrrrrrrrr...
Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2005, 13:27   #12
wjr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Posty: 20
wjr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dziekuje i rowniez pozdrawiam
wjr jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.