Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.01.2006, 08:12   #1
Matti
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.04.2003
Posty: 19
Matti w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z VHS na DVD - konwerterem czy kartą TV? ?

Potrzebuję zgrać kilkaset VHS'ów na DVD.

Dysponuję kompem z Athlonem XP 2600+, 2x512 DDR, DVDR Nec.
Potrzebuję jeszcze dobrej karty TV. Forumowa większość bez zastanowienia wskazuje: WinFast TV2000 XP Expert. Wnioskuję zatem, że nic lepszego już raczej nie znajdę. W takim razie chyba zdecyduję się na powyższy tuner.

Przyznam jednak, że nawet nie wiedziałem o istnieniu jakiś cyfrowych konwerterów - może to lepszy wybór niż TV karta ? Jak sądzicie ? Cena razi ale gdyby zdecydować się na model za ~ 300 zł lub mniej
Np.
- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78587247
- http://sklep.cdrinfo.pl/pelny_14279.html

PS. Chyba nie muszę dodawać, że zalezy mi na jak najlepszej (w miarę możliwości) jakości
PS2. Jaki jest najlepszy i najprostszy programik do zgrania obrazu z VHS na DVD ?

Ostatnio zmieniany przez Matti : 04.01.2006 o godz. 08:15
Matti jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.01.2006, 16:55   #2
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Matti
Potrzebuję zgrać kilkaset VHS'ów na DVD.

Dysponuję kompem z Athlonem XP 2600+, 2x512 DDR, DVDR Nec.
Potrzebuję jeszcze dobrej karty TV. Forumowa większość bez zastanowienia wskazuje: WinFast TV2000 XP Expert. Wnioskuję zatem, że nic lepszego już raczej nie znajdę. W takim razie chyba zdecyduję się na powyższy tuner.

Przyznam jednak, że nawet nie wiedziałem o istnieniu jakiś cyfrowych konwerterów - może to lepszy wybór niż TV karta ? Jak sądzicie ? Cena razi ale gdyby zdecydować się na model za ~ 300 zł lub mniej
Np.
- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78587247
- http://sklep.cdrinfo.pl/pelny_14279.html

PS. Chyba nie muszę dodawać, że zalezy mi na jak najlepszej (w miarę możliwości) jakości
PS2. Jaki jest najlepszy i najprostszy programik do zgrania obrazu z VHS na DVD ?
Pierwszej pozycji nie brałbym na serio, nawet nie ma podanej strony producenta. Odnosnie drugiej pozycji to parametry znajdziesz --> TU jeśli już chcesz się zdecydować na zakup, to moim zdaniem (nie każdy musi się ze mną zgadzać) lepszym wyborem będzie wzięcie Plextor'a ConvertX PX-M402U niż TunerTV. Mam Tuner Avermedia i zgranie materiału z Videa to jest wielka porażka Wybór należy do Ciebie.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2006, 20:06   #3
Matti
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.04.2003
Posty: 19
Matti w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Być może masz rację, ale z tego co czytałem (m.in. na tym forum), każdy kto zrzucał materiał z vhs na dvd za pomocą karty WinFast TV2000 XP Expert był bardzo zadowolony. Ponoc tylko ta karta daje w miarę podobną do vhs'ów jakość.
Matti jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2006, 22:32   #4
picasso_b
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika picasso_b
 
Data rejestracji: 13.01.2003
Posty: 11
picasso_b w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W 100% polecam karte Winfast2000XP Expert.
Nie musisz mieć innego softu do zgrywania materiału. Wystarczy użyć oryginalnego oprogramowania. Jakość: piękna (jak na przeróbkę z analogu). Nie gubi klatek, ale potrzebuje dobrego sprzętu.
picasso_b jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2006, 14:58   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez picasso_b
W 100% polecam karte Winfast2000XP Expert.
Nie musisz mieć innego softu do zgrywania materiału. Wystarczy użyć oryginalnego oprogramowania. Jakość: piękna (jak na przeróbkę z analogu). Nie gubi klatek, ale potrzebuje dobrego sprzętu.
Święte słowa...

Osobiście jej używam, nigdy żadnych problemów (choć niektórym się zdarzają, wystarczy przeszukać forum). Dobry wybór.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 21:50   #6
Blade2005
Dziecie Bhaala
 
Avatar użytkownika Blade2005
 
Data rejestracji: 31.12.2005
Lokalizacja: Athakatla
Posty: 36
Blade2005 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam , wszystkich chciałbym sie z tym zapoznać bo też chciałbym przegrać sobie filmy z VHS na DVD , jaką karte dobrą telewizyjną trzeba mieć zeby to zrobić.Czy ta karta jest dobra żeby przegrywać takie filmy : Winfast TV 2000XP TunerTV EXPERT, FM Stereo, A2/NICAM, VideoIn
__________________

Ostatnio zmieniany przez Blade2005 : 09.01.2006 o godz. 21:56
Blade2005 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 22:03   #7
picasso_b
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika picasso_b
 
Data rejestracji: 13.01.2003
Posty: 11
picasso_b w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Talking Oczywiście !!!

Ta karta w pełni wystarczy (Winfast2000XP EXPERT). Cały czas na niej pracuje. W zeszłym roku w wakacje miałem zlecenie od kolegi na przegranie kasetek rodzinnych (przyniósł mi całą reklamówkę VHS - 24 kasety 240min !!!) Dzięki tej karcie mogłem spokojnie to wszystko zgrywać i nie musiałem wciąż doglądać czy jeszcze sie nagrywa badź też czy gubi klatki.
W pełni polecam !!!!!

picasso_b jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2006, 13:03   #8
Blade2005
Dziecie Bhaala
 
Avatar użytkownika Blade2005
 
Data rejestracji: 31.12.2005
Lokalizacja: Athakatla
Posty: 36
Blade2005 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
OK THX za pomoc.
__________________
Blade2005 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2006, 18:09   #9
Matti
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.04.2003
Posty: 19
Matti w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Znalazłem jeszcze coś takiego:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80748451 lub
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80109628

Słyszał ktoś o tym konwerterze ? Jakość będzie lepsza niż z Winfasta ? Obsługa prostsza ?

Ten: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80456961 kusi ceną ale skoro nic o nim nie wiadomo i no name totalny to sobie odpuszczam.
Ten: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80415604 jest podobny do tego noname'a.


Teraz zastanawiam sie już tylko nad Winfastem 2000XP lub Plextorem i tym powyższym Adaptec'iem z linka.

Ostatnio zmieniany przez Matti : 10.01.2006 o godz. 18:14
Matti jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2006, 13:26   #10
btidata
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.01.2006
Posty: 2
btidata w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam też tą kartę i przy zgrywaniu z magnetowidu podlączonego bezpośrednio do karty tv pojawia się u dołu ekranu pasek którego nie potrafię wyeliminować. Próbowalem z róznymi kablami i za każdym razem ten sam efekt.

Zupełnie nie wiem w czym tkwi przyczyna
btidata jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2006, 17:26   #11
Dżii
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Dżii
 
Data rejestracji: 09.03.2005
Posty: 117
Dżii zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z tego co czytałem w VHS, zapis jest tak zorganizowany że jakieś dane są zapisywane u dołu obrazu. Normalnie tego na TV nie widać ale jest to widoczne przy zgrywaniu. Gdzieś w sieci kiedys czytałem poradnik i najlepiej było zgrywać do MJPEG. Natępnie w Virtualdub przycinało sie obraz i wrzucało do TMPGEnc.
Dżii jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2006, 19:18   #12
Don Laser
laser nieskalibrowany
 
Avatar użytkownika Don Laser
 
Data rejestracji: 31.08.2004
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 303
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zgrywam VHS przez Vivo od razu do formatu *.mpg w rozdzielczości DVD za pomocą Inter Video WinDVR ,jakość jak na analog dobra , więcej jakościowych niedoróbek widac na monitorze, w TV obraz jest normalny tj. jakościowo zgodny z kasetą VHS .
Nie wiem może dobrym wyborem karty była by ta ze sprzętowym przetwarzaniem
http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=3470
Don Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2006, 07:44   #13
btidata
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.01.2006
Posty: 2
btidata w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Prośba do ekspertów WinFast 2000

Czy moglibyście powiedzić jak zgrywacie z magnetowidu na kompa w wariancie bez pośrednika cyfrowego (np kamera). Wiele razy czytałem, że na winfast 2000 xp wychodzi super. Ja cały czas walczę z paskiem u dołu ekranu.
btidata jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2006, 08:18   #14
Matti
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.04.2003
Posty: 19
Matti w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pozwolę sobię "pociągnąć" jeszcze mój temat i zapytać: Czy któryś z konwerterów tutaj dostępnych: http://www.allegro.pl/search.php?str...&category=4312 zainteresowałby was jako alternatywa dla karty TV Winfasta ?
Matti jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2006, 20:48   #15
Blade2005
Dziecie Bhaala
 
Avatar użytkownika Blade2005
 
Data rejestracji: 31.12.2005
Lokalizacja: Athakatla
Posty: 36
Blade2005 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sprawdziłem coś , można przegrywać film z VHS na DVD kartą telewizyjną , ale jakość tego filmu bedzie tragiczna , nie opłaca sie nawet tak przegrywać .
__________________
Blade2005 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.