Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 06.09.2003, 21:11   #1
Romario
Bywalec
 
Avatar użytkownika Romario
 
Data rejestracji: 09.07.2003
Posty: 59
Romario zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
VHS na DVD

Jakie parametry przyjąć przy przechwytywaniu VHS z magnetowidu na HD(chodzi o rozdielczość)?(np. w Pinnacle Studio) Chodzi o to żeby potem wypalić na DVD jak najwięcej materiału, ale z jakością równą VHS.Może isnieje jakiś dobry program pozwalający skutecznie zgrać VHS i wypalić np. 4 godz.materiału z VHS na DVD.Posiadam materiał video nagrany starszą kamerą i zgrany na VHS, a teraz chcem zgrać te kasety na DVD tak żeby mieć tą samą jakość jak przy oglądaniu z magnetowidu.Proszę o pomoc
__________________
Romario
Romario jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.09.2003, 22:45   #2
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
kiepsko to widzę ale można spróbować, chciaż ja po paru próbach dałem sobie siana bo jakośc była kiepska i sporo z tym problemów...
przechwyć materiał z VHS (potrzebna karta TV/Video) na HDD za pomocą Virtualduba (albo innego softu do analogowego capturingu) i zapisz video jako AVI, za pomocą kodeka Huffyuv albo MJPEG (wyjdą duuuże pliki). audio zapisz jako PCM WAV stereo, 48000 Hz.
no i podstawowy ból - rozdzielczość: VHS ma 352x288 i każde powiększanie odbija się na jakości. możesz to zgrać w oryginalnej rozdziałce i zrobić potem DVD tzw. Half D1 352x576 (więcej o tym na forum Doom9). tą opcję ma np. Ulead DVD Workshop.
można też próbować zapisywać w większej rozdzielczości (dla mnie sensowny max. to 640x480) i potem robić z tego normalne DVD (704/720x576).
proponuję zgrać najpierw parę minut i się pobawić parametrami, żeby nie tracić czasu na pełną produkcję, która potem pójdzie do kosza.
jak już bedziesz miał AVI to do przekodowania na mpeg2/DVD (+ resize) możesz użyć CCE + AviSynth - polecam mój poradnik
warto też wypróbować Canopus ProCoder który jest podobno świetny do zabawy VHS-mpeg2.
audio można przerobić na AC3 (ale dobrym softem) albo na mpeg.
do authoringu użyj DVD Workshop jeżeli chcesz mieć menu i dostęp z niego do poszczególnych filmów (pisałem o tym niedawno)

do poprawienia jakości materiału video warto użyć filtra Convultion3D, który ładuje się do CCE, jak ten przerabia AVI na mpeg2 - daje naprawdę dobre efekty ale znacznie wydłuża czas kodowania. znajdziesz go tu: http://www.avisynth.org/~warpenterprises/

powodzenia
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 06.09.2003 o godz. 22:50
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.09.2003, 15:49   #3
Romario
Bywalec
 
Avatar użytkownika Romario
 
Data rejestracji: 09.07.2003
Posty: 59
Romario zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
OK,Dzięki.A może istnieje jakiś komercyjny program Pinnalcle, Adobe,Ulead lub inny w którym można zrobić to od A-Z.W Vegas zgrałem capturingiem materiał z VHS i zrobiłem rendering na mpg2 DVD PAl,ale co z tego jak plik mimo że ma jakość VHS zajmuje tyle co materiał jakości DVD.Oczywiście mogę zrobić rendering na rozdzielczość VHS ale potem przy wypalaniu nie przyjmie tego żaden program do wypalenia na płycie DVD.Czy jeśli przy renderingu obniżę bitrate i jakość materiału a format pozostawie jako DVD PAL to plik wynikowy nie będzie gorszy od oryginału na VHS?
__________________
Romario
Romario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.