Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 25.04.2004, 14:47   #1
doora_s
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika doora_s
 
Data rejestracji: 12.02.2003
Lokalizacja: Kraśnik
Posty: 4
doora_s w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question vhs -> vcd

ostatnio probowalam przerzucic filmek z kasety na plytke programem UleadVideoStodio

niby wszystko cacy, ale... 12 min filmu w avi zajmuje 4 giga!!! :o
a w mpg 137 mega!!!

nie mam pojecia co z tym dalej zrobic, zeby to mialo jakies cywilizowane rozmiary

moze znacie jakies fajniejsze programy do takiej roboty?

POMOCY!!
doora_s jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.04.2004, 23:59   #2
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kiedyś zgrywałem zabawę weselną z VHS na kompa z zamiarem przeróbki na VCD. Robiłem to programem PowerVCR. Miałem do niego dostęp z tego względu, że posiadałem tunet TV (który to właśnie wykożystałem do wprowadzenia materiału z VHS na kompa) ale pozbyłem się i jednego i drugiego za rozsądną cenę.
Pamiętam jednak że można było wybrać w tym programie kodek i ustawić bitrate. Program miał i tą zaletę, że gdy plik przektaczał określoną wartość (była to pojemność płyty 650 MB) dzielił rejestrowany obraz na części.

VirtualDub skolei też posiada możliwość zgrywania z zewnętrznych źródeł. Materiał można kompresować do DivX z przesadzoną oczywiście wartością bitrate a później poddać to obróbce w TMPGenc na VCD z konkretnymi ustawieniami.
Mirek-1977 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2004, 17:57   #3
Krzysztof
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.03.2004
Posty: 4
Krzysztof w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bo problem jest wtym, że zrzucałaś materiał w postaci pliku AVI a nie MPEG. Do kompresji materiału filmowego w trakcie zgrywania ze zródeł analogowych polecam progra, POWER DIRECTOR. Pełna wersja dostępna jest w ostatnim PC Formacie.Jak dalej będziesz mieć jakiś problem to szukaj mnie na GG
Krzysztof jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2004, 19:37   #4
doora_s
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika doora_s
 
Data rejestracji: 12.02.2003
Lokalizacja: Kraśnik
Posty: 4
doora_s w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no wlasnie 13 min filmu w avi zajelo przwie 4 giga, a to samo w mpg zajelo 137 mega (chyba tez troche za duzo)
probowalam dzialac w virtual dub, ale cos mi dzwieku zabraklo
chyba jestem na to za glupia, albo cos
;(
doora_s jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2004, 20:49   #5
olo4you
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2003
Lokalizacja: slask
Posty: 158
olo4you w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
virtual dub bardzo dobrze radzi sobie z nagrywaniem jeśli chodzi o dzwięk to należy w systemie zmienić preferowane urządzenie nagrywania na wejście liniowe i podłączyć do niego dżwięk z magnetowidu lub kamery A przy zgrywaniu polecam używać do obrazu kompresji MJPG a dzwiek bez kompresji. dobrymi programami do rejestracji są freevcr i iuvcr
olo4you jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.06.2004, 21:02   #6
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
w iuvcr nie wiem zemu zawsze ustawia mi samoczynnie tryb obrazu jako SECAM,choc ja mu ustawie jako PAL.dzieje sie to tak: ustawiam w programie PAL i jest cacy,wlaczam zgrywanie i wtedy zmienia na secam.

a druga sparwa to taka ze jak nagrywam z karty winfast 2000 expert obojetnie jaki oprogramem na vcd to wychodzi straszna pikseloza! a po nagraniu na mpeg 2 i ponownej konwersji na mpeg1 jest strasznie rozmyty.
jak mozna najlepiej nagrac obraz na raz, bo chyba ponowna kompresja nie wchodzi za bardzo w gre. dodam ze formatem wyjsciowym raczej musi byc vcd.
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2004, 12:51   #7
alf
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika alf
 
Data rejestracji: 27.11.2001
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Posty: 91
alf zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
według moich testów (i nie tylko) kompresja w locie do MPEG2 to chyba nieporozumienie, zdecydowanie lepszy efekt można uzyskać zgrywając materiał do kompa w postaci *.avi (kodekiem DV - 1 godz. filmu = 12 GB), następnie obróbka i kompresja programem Mainconcept MPEG Encoder, lub Cinema Craft Encoder (tego drugiego jeszcze nie rozgryzłem). efekt jest zdecydowanie lepszy.
alf jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.