Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 06.12.2002, 20:34   #1
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
VIDEO CD i Super VCD

1. Czym mozna podzielic film w Divixie wiem ze virtual dub jest do tego najlepszy, ale sciagnalem wszystkie versje tego progsu i w kazdym widze taki komunikat. Chce podzielic plik na 2 czesci mniej wiecej na pol, ale tak zeby wszystkie parametry byly identyczne.
2. Czy bede musial konwertowac te 2 pliki z rosrzerzeniem .avi do formatu SVCD lub VCD bo gdy dodalem ten 1 caly plik (jest za duzy zeby go nagrac na 1 CD) to nero nie pytal sie zeby cos chcial konwertowac, a wiec mysle, ze sie obejdzie bez konwersji. Ale jezeli bede musial konwertowac do SVCD (czytalem tekst na cdrinfo) to wiem jak to zrobic tylko tam jest opis do PAL a ja potrzebuje parametry do NTSC. Czy moglby mi ktos pomoc.
3. Jakie kodeki zainstalowac, przed konwertowaniem tego pliku. Wiem ze chyba Nimo Codec, ale slyszalem zeby wszystkiego nie instalowac, ktorych rzeczy mam nie instalowac (mam je zainstalowane, ale pytam tak jakby moj komputer byl zaraz po formacie)
koniec
greetz
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
VIDEO CD i Super VCD-error.jpg  
  Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.12.2002, 21:07   #2
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
1) Zainstaluj kodeki.
Jakie? Sprawdz programem gspot on ci poda jakie musisz zainstalowac do pobrania z www.divx.pl
2)Tak.
Najlepiej tmpgenc. Nie ma problemu z ntsc po prostu w programie wybierzesz ten format i bedzie ok.
3)Kodeki powinny byc zainstalowane(takie ja mam divx3.11, divx5.02, filtr ac3, ewentualnie jakis , ktory brakuje do obejrzenia filmu(jaki brakuje patrz wyzej)
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 21:17   #3
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Weron napisa***322;(a)
1) Zainstaluj kodeki.
Jakie? Sprawdz programem gspot on ci poda jakie musisz zainstalowac do pobrania z www.divx.pl
2)Tak.
Najlepiej tmpgenc. Nie ma problemu z ntsc po prostu w programie wybierzesz ten format i bedzie ok.
3)Kodeki powinny byc zainstalowane(takie ja mam divx3.11, divx5.02, filtr ac3, ewentualnie jakis , ktory brakuje do obejrzenia filmu(jaki brakuje patrz wyzej)
I o taka profesjonalna odpowiedz mi chodzilo
THX and greetz zaraz sprawdzam
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 21:36   #4
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a

Dalej nie dziala ten gspot mowi, ze wszystko jest poinstalowane ale nic z tego dalej ten sam blad.
Jest to film Dzien Swira zajmuje on ok 315MB w .avi.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 22:06   #5
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Daj screena z gspota, z tego filmu.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 22:14   #6
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Weron napisa***322;(a)
Daj screena z gspota, z tego filmu.
Jest
Dołączone pliki
File Type: rar gspot.rar (41.8 KB, 39 oglądane)
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 22:34   #7
suchy503
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika suchy503
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 145
suchy503 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: VIDEO CD i Super VCD

Cytat:
/\aster napisa***322;(a)
1. Czym mozna podzielic film w Divixie wiem ze virtual dub jest do tego najlepszy, ale sciagnalem wszystkie versje tego progsu i w kazdym widze taki komunikat. Chce podzielic plik na 2 czesci mniej wiecej na pol, ale tak zeby wszystkie parametry byly identyczne.
Poco ci dzielic film co zajmuje 315 mega??
2. Czy bede musial konwertowac te 2 pliki z rosrzerzeniem .avi do formatu SVCD lub VCD bo gdy dodalem ten 1 caly plik (jest za duzy zeby go nagrac na 1 CD) to nero nie pytal sie zeby cos chcial konwertowac, a wiec mysle, ze sie obejdzie bez konwersji. Ale jezeli bede musial konwertowac do SVCD (czytalem tekst na cdrinfo) to wiem jak to zrobic tylko tam jest opis do PAL a ja potrzebuje parametry do NTSC. Czy moglby mi ktos pomoc.
jak chcesz go zamienic na mpeg 1 to zrób to tmpegiem i napewno plik wynikowy zmieści sie na jedna płyte ( tylko nie wiem czy to ma sens bo jaka jest jakość tego filmu 315 mega raczej bardzo słaba to mpeg wyjdzie jeszce gorszy)
3. Jakie kodeki zainstalowac, przed konwertowaniem tego pliku. Wiem ze chyba Nimo Codec, ale slyszalem zeby wszystkiego nie instalowac, ktorych rzeczy mam nie instalowac (mam je zainstalowane, ale pytam tak jakby moj komputer byl zaraz po formacie)
koniec
greetz
__________________
Krzysiek
suchy503 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 22:36   #8
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Re: Re: VIDEO CD i Super VCD

Cytat:
suchy503 napisa***322;(a)
Po co dzielic
Powiem tak po jajco.

A czy ja sie pytalem jaka jest tam jakosc? Ale odpowiem jakosc jest zadowalajaca, na TV to spokojnie starczy, nie bedzie to wprawdzie jakosc DvD ale bedzie dobra.

Chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 22:39   #9
suchy503
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika suchy503
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 145
suchy503 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: VIDEO CD i Super VCD

Cytat:
/\aster napisa***322;(a)
1. Czym mozna podzielic film w Divixie wiem ze virtual dub jest do tego najlepszy, ale sciagnalem wszystkie versje tego progsu i w kazdym widze taki komunikat. Chce podzielic plik na 2 czesci mniej wiecej na pol, ale tak zeby wszystkie parametry byly identyczne.
2. Czy bede musial konwertowac te 2 pliki z rosrzerzeniem .avi do formatu SVCD lub VCD bo gdy dodalem ten 1 caly plik (jest za duzy zeby go nagrac na 1 CD) to nero nie pytal sie zeby cos chcial konwertowac, a wiec mysle, ze sie obejdzie bez konwersji. Ale jezeli bede musial konwertowac do SVCD (czytalem tekst na cdrinfo) to wiem jak to zrobic tylko tam jest opis do PAL a ja potrzebuje parametry do NTSC. Czy moglby mi ktos pomoc.
3. Jakie kodeki zainstalowac, przed konwertowaniem tego pliku. Wiem ze chyba Nimo Codec, ale slyszalem zeby wszystkiego nie instalowac, ktorych rzeczy mam nie instalowac (mam je zainstalowane, ale pytam tak jakby moj komputer byl zaraz po formacie)
koniec
greetz
sorki źle dałem odpowiedzi na te pytania
ad1
Poco ci dzielic film co zajmuje 315 mega??
ad2
jak chcesz go zamienic na mpeg 1 to zrób to tmpegiem i napewno plik wynikowy zmieści sie na jedna płyte ( tylko nie wiem czy to ma sens bo jaka jest jakość tego filmu 315 mega raczej bardzo słaba to mpeg wyjdzie jeszce gorszy)
najlepiej poczytaj sobie na stronie http://www.video-cd.prv.pl/
__________________
Krzysiek
suchy503 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 22:43   #10
suchy503
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika suchy503
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 145
suchy503 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Re: VIDEO CD i Super VCD

Cytat:
/\aster napisa***322;(a)

Powiem tak po jajco.

A czy ja sie pytalem jaka jest tam jakosc? Ale odpowiem jakosc jest zadowalajaca, na TV to spokojnie starczy, nie bedzie to wprawdzie jakosc DvD ale bedzie dobra.

Chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
to poco ci go dzielić na 2 czesci skoro i tak ci wejdzie na płyte??
chyba ty masz problem z zadawaniem pytań
__________________
Krzysiek
suchy503 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 22:46   #11
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Re: Re: Re: Re: VIDEO CD i Super VCD

Cytat:
suchy503 napisa***322;(a)

to poco ci go dzielić na 2 czesci skoro i tak ci wejdzie na płyte??
chyba ty masz problem z zadawaniem pytań
O Boze.
no comment albo i comment
Po to zeby glupi mial zagadke
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 22:46   #12
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dziwna sprawa.
Zainstaluj jeszcze raz 5.02 a dopiero po nim 3.11.
Zrestartuj kompa i powinno chodzic.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 22:56   #13
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
No i dziala
Zrobilem tak jak powiedziales odinstalowalem Nimo i czystego Divx'a dalem i chodzi tylko jest teraz inny blad ale to juz chyba malowazny.
Czy mam zmienic jak jest tam napisane czy nie
Jeszcze jedno czy Virtual Dub nie bedzie g(u)bil klatek podczas zmiany dlugosci plikow, ale chyba raczej nie.
thx Weron
greetz
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
VIDEO CD i Super VCD-kolejny.jpg  
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 23:00   #14
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
/\aster napisa***322;(a)
No i dziala
Zrobilem tak jak powiedziales odinstalowalem Nimo i czystego Divx'a dalem i chodzi tylko jest teraz inny blad ale to juz chyba malowazny.
Czy mam zmienic jak jest tam napisane czy nie
Dzwiek jest ze zmiennym bitrate a virtualdub sobie z tym nie radzi.
W tym wypadku skorzystaj z nunduba.

Cytat:
/\aster napisa***322;(a)

Jeszcze jedno czy Virtual Dub nie bedzie g(u)bil klatek podczas zmiany dlugosci plikow, ale chyba raczej nie.
thx Weron
greetz
Nie powinien.
Ale co chcesz zrobic. Dokladnie napisz i dlaczego.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 23:11   #15
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Weron napisa***322;(a)

Dzwiek jest ze zmiennym bitrate a virtualdub sobie z tym nie radzi.
W tym wypadku skorzystaj z nunduba.


Nie powinien.
Ale co chcesz zrobic. Dokladnie napisz i dlaczego.
Bo mam slaby sprzet i czytalem, ale to chyba bylo o Tunerze TV ze moze gubic klatki czy cos takiego.
Jeszcze jedno Weron czy moglbys napisac mi Step by Step Jak ustawic Kompresje w VD bo tam jest kilka do wyboru a nie wiem ktora, w sumie dla mnie nie ma roznicy tylko zeby sie jakosc az tak nie spaprala bo i tak pozniej to pojdzie do kodowania na format VCD
  Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.