Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.12.2005, 20:09   #1
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
VSO DivxToDVD - szarpanie obrazu

Używam tego programu i wszystko było by fajnie gdyby obraz się nie przycinał. Są to regularne małe przycięcia gdzieś co sekunde jednak oko je wychwytuje. Obojetnie jaki film konwertuje do dvd to ma takie błędy W powerdvd się tak dzieje i na stacjonarnym. Z tym że na stacjonarnym w szybkich scenach widać zielone kwadraty tak jak czasem przy uszkodzonych divxach. W powerdvd ich nie ma ale przewnie sam program to juz naprawia. Co może być tego przyczyną?
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.12.2005, 14:13   #2
Sage!
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.08.2005
Posty: 28
Sage! zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ziele
Używam tego programu i wszystko było by fajnie gdyby obraz się nie przycinał. Są to regularne małe przycięcia gdzieś co sekunde jednak oko je wychwytuje. Obojetnie jaki film konwertuje do dvd to ma takie błędy W powerdvd się tak dzieje i na stacjonarnym. Z tym że na stacjonarnym w szybkich scenach widać zielone kwadraty tak jak czasem przy uszkodzonych divxach. W powerdvd ich nie ma ale przewnie sam program to juz naprawia. Co może być tego przyczyną?
Mam coś identycznego. Proponuje zmienić program, bo wydaje mi się że jest to bezpośrednio związane z wydajnością Twojego systemu. Proponuje The Film Machine zamiast DivxToDVD. Tutaj znajduje się do niego poradnik :http://republika.pl/frayda/poradniki.html
Sage! jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.12.2005, 21:28   #3
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wydaje mi się ze szybkość kompa nie ma tu nic do rzeczy. Mam p4 2.4Ghz i 512ramu i przerabia mi film szybciej niż sam trwa. Eksport do dvd w adobe premiere jest ok więc czemu też tak nie jest w tym programie. Obojetnie na jakiej wersji to robie zawsze jest tak samo :/ Zobacze ten program co podałeś... moze bedzie lepiej.

Edit:
Ten program odpada bo nie robi odrazu gotowych plików vob ifo pub do nagrania tylko rozkłada film na cześci a dopiero potem na koncu robi z tego dvd... nie mam tyle miejsca. Druga wada to konwertowanie jest stanowczo za długie. Wiem że enkodowanie w kilku przejściach daje lepszy obraz ale to jest divx i nigdy z tego nie wyjdzie pełnowartościowe dvd wiec szkoda czasu. Chyba prościej bedzie kupić stacjonarny player divxów
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW

Ostatnio zmieniany przez Ziele : 24.12.2005 o godz. 22:16
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.12.2005, 12:10   #4
Sage!
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.08.2005
Posty: 28
Sage! zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Ten program odpada bo nie robi odrazu gotowych plików vob ifo pub do nagrania tylko rozkłada film na cześci a dopiero potem na koncu robi z tego dvd... nie mam tyle miejsca. Druga wada to konwertowanie jest stanowczo za długie. Wiem że enkodowanie w kilku przejściach daje lepszy obraz ale to jest divx i nigdy z tego nie wyjdzie pełnowartościowe dvd wiec szkoda czasu. Chyba prościej bedzie kupić stacjonarny player divxów
To rzeczywiście jest jakieś rozwiązanie, ale szczerze powiedziawszy mam jedno porządne DVD (bez obsługi Divx) w domu i jakoś nie widzę go teraz wymieniać.
Także konwertuje sobie do formatu DVD każdego Divx'a jakiego mam. A jeśli masz taki szybki sprzęt to co Ci szkodzi opalić TheFilmMaker'a. Ja konwertuje średnio film koło 12 godzin, bo mam Athlona 750 Mhz i 512 RAM
Sage! jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.12.2005, 12:11   #5
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja trzymam filmy w divxach na dvd. Ktoś chce oglądnąć film to wrzucam do DivxToDVD i za godzinke mam film. Ale konwertowac tyle czasu poto zeby zaraz po oglądnęciu skasować to juz nie bardzo mi się chce
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.