Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD

Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post

LinkBack Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 30.11.2011, 01:49   #1
Data rejestracji: 29.11.2011
bogjar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W jaki sposób odtworzyć (lub naprawić) pliki *.bup i *.ifo

Witam.
Przy pomocy jakiego programu (najchętniej freeware) można stworzyć od nowa (lub naprawić) pliki *.bup i *.ifo dla istniejącego zestawu plików *.vob, tak, aby uzyskać poprawną strukturę płyty DVD?
Nagrałem na nagrywarce (stacjonarna, MANTA EMPEROR) kilka audycji z telewizji na płytach DVD-RW i przegrałem pliki na dysk, ale niestety pośpieszyłem się i skasowałem nośniki. Teraz zabrałem się za ich wyczyszczenie (usunięcie menu nagrywarki i przycięcie początku i końca materiału). Używam do tego DVD SHRINK-a. Niestety SHRINK stwierdza błąd w strukturze plików i odmawia dalszej pracy. Same VOB-y zarówno na komputerze jak i w odtwarzaczu sieciowym (LG DP1W) odtwarzają się poprawnie i w całości, więc sądzę, że problem tkwi w niepoprawnie zapisanych przez nagrywarkę plikach sterujących. Zależy mi na ich odtworzeniu, ponieważ chciałbym nagrać oczyszczony materiał na płyty DVD, tak, aby dało się go odtwarzać w standardowym stacjonarnym odtwarzaczu.
Szukałem na forum, ale niestety nie udało mi się znaleźć żadnego tematu który mógłby mi cokolwiek pomóc. Jeśli była o tym już kiedyś mowa, to bardzo proszę o wskazanie odpowiedniego wątku i prepraszam za zawracanie głowy. Jeśli nie, to bardzo proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję.
Jednocześnie proszę o mówienie do mnie "dużymi literami", gdyż zdecydowanie bliższe są mi cyna, kalafonia i mikrokontrolery niż kodeki, strumienie i ramki...
Pozdrawiam serdecznie
Bogusław
bogjar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

#ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec

Data rejestracji: 29.12.2008

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.11.2011, 07:28   #2
Data rejestracji: 18.05.2004
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pliki bup to kopia plików ifo, więc w przypadku uszkodzenia ifo można się ratować plikami bup zmieniając ich rozszerzenie.

Natomiast w tym przypadku nie wydaje mi się żeby to pomogło: dziwna struktura, odrzucana przez Shrinka, wynika raczej ze sposobu pracy nagrywarek, które dogrywając nowy materiał modyfikują pliki ifo nie do końca poprawnie - jakoś działa, ale nie za bardzo zgodnie ze standardem.

Co można zrobić:
- stworzyć zupełnie nowe pliki ifo za pomocą darmowego ifoEdit, opcja Create ifos, ale leci menu;
- próbować poprawić strukturę. Można spróbować wczytać do darmowego PGCEdit, który wykrywa błędy i je poprawia, niestety nie ze wszystkim jest w stanie sobie poradzić. Lepsze efekty daje się uzyskać za pomocą DVD Remake, ale to już jest płatny program.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia: