Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.05.2004, 17:20   #1
robertg
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.11.2000
Posty: 34
robertg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Menu DVD

Witam!
Czytałem wiele publikacji o tworzeniu menu. Mam do Was pytanie. Czy istnieje program, który to bardzo upraszcza. Chodzi mi o to, aby np wczytując voby i *.ifo z filmem do takiego programu mógłbym stworzyc swoje menu z odnośnikami do zakładek, ścieżek dźwiekowych i tekstów. Nie chodzi mi o edycję istniejącego menu, ale stworzenie od podstaw własnego. Wiem, że robi to np DVDMaestro, ale żeby tam wczytać dany film należy najpierw użyć różnych programów, aby był on zjadliwy dla tego programu, a mi chodzi np o coś podobnego do Ulead DVD Movie Factory, program przejrzysty bez nadmiaru opcji tak jak DVDMaestro.
robertg jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.05.2004, 22:12   #2
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ulead DVD Workshop potrafi zaimportować DVD (ale co z tym dalej można zrobić to nie wiem.. nigdy nie miałem tyle cierpliwości by pozwolić mu dokończyć import )
Drugim strzałem wydaje się byc DVD Lab (beta wersji 1.4 Pro obsługuje nawet napisy). Ten program potrafi zaimportować dowolny VTS i stworzyć nową kompilację.
Co do DVDMaestro to wystarczy film rozbić na osobne strumienie audio, video i napisów (np VobEdit -- audio i video oraz VobSub -- napisy, które można później zapisać jako .son + seria bitmap)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 21:56   #3
robertg
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.11.2000
Posty: 34
robertg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Menu

Na pewno Masz rację. Ja jednak nie mogłem znaleźć programu który zrobiłby to samodzielnie, to znaczy nie wykorzystywać innych programów, ewentualnie wykorzysując ich działanie w tle, np tak jak działa gordian knot w przypadku kompresji do DivX. Wiem, możesz mnie wyzwać od leni
robertg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2004, 13:51   #4
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zaraz zaraz.. chciałeś dorobić menu, tak? jakoś nie wyobrażam sobie jak to można zrobić w tle... (tzn zrobić samo menu). Co do działania w tle to zawsze mi mówili, że windows to system wielozadaniowy. Czyżby kolejny kit M$? ^_^
Zarówno rozbicie na osobne strumienie jak i generacja VOBów z gotowym projektem może się odbywać w tle.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2004, 20:45   #5
Viszna
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.08.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 10
Viszna w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bardzo łatwo (intuicyjnie ) robi się menu w programie TMPGEnc DVD Author. W zasadzie program służy głównie do połączenia kilku (nastu) gotowych plików mpg lub m2v+mp2 w 1 płytkę DVD umożliwia stworzenie track'ów, rozdziałów oraz przygotowanie eleganckiego menu 9bez problemu obsługuje PL znaki z czym w niektórych programach są problemy) poza tym umożliwia tworzenie w bardzo prosty sposób "przycisków"- scen z rozdziałami w których jest odtwarzany film rozpoczynający dany rozdział.
Na koniec program może wypalić płytkę DVD lub przygotować katalog z plikami VOB gotowymi do wypalenia w innym programie.

Pozdrawiam
Viszna
Viszna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2005, 14:43   #6
kowal17
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.01.2005
Posty: 18
kowal17 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a probowales programy z firmy adboe typu adobe encore lub premiere elements ??
kowal17 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2005, 16:02   #7
roman01
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 21.11.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 650
roman01 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
TMPGEnc DVD Author mozna tylko do niego wczytywać pliki mpg ale w formacie VCD a nie SVCD.
roman01 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.