Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 30.11.2005, 12:52   #1
Szwadron
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.11.2005
Posty: 2
Szwadron w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wrzucanie napisów do filmu DVD.....

Witam szanownych Forumowiczów.
Otoz mam do Was takie pytanie i prosze o pomoc.
Uzywam programu PowerProducer 2 GLOD. Jest to bardzo dobry program gdyz naprzyklad wybieram zwykly film w formacie AVI i nagrywam na plytke DVD i program dokonuje kompresji na film DVD i mi nagrywa. I wszystko jest Ok.To sie sprawdza gdy jest lektor badz film jest Polski.A jak zrobic by jakis zagraniczny film mial napisy?Czy mozna rowniez za pomoca tego programu co mam czy trzeba czegos innego?Czy jest jakas mozliwosc uzycia napisów zapisanych w pliku textowym?
Pozdrawiam serdecznie i prosze o odpowiedz.
Szwadron jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.11.2005, 12:57   #2
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
AVISubtitler 0.18 służy do łączenia na stałe napisów z filmem avi
potem avi konwertujesz na dvd i smiga (do konwersji avi -> vcd/dvd mozesz tez przetestowac tmpgenc )
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2005, 09:12   #3
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na temat dodawnia napisów do DVD Video znajdziesz sporo wątków. Po prostu skorzystaj z funkcji Szukaj (to ten wyróżniający się przycisk w pasku u góry ). A skoro przerabiasz z avi to może zainteresuj sie jednym z przyklejonych wątków?
Propozycja Ghost_mode-a ma jedną wadę: zbędna rekompresja. Ponadto napisy wbite na stałe w film to takie trochę nieeleganckie rozwiązanie
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2005, 13:47   #4
Szwadron
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.11.2005
Posty: 2
Szwadron w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam juz ten program AVI Subitler ale cos mi nie idzie. Mianowicie wybieram film,wybieram napisy i zaczyna sie robic problem.Pyta sie mnie w jakim formacie zapisac film.Otoz tych formatów jest tam kilkanascie.Wybralem jakis ktory wydawal mi sie najodpowiedniejszy ale zapisujac film i bedac dopiero w polowie film mial juz ponad 4GB wiec chyba cos nie tak:/
Moje pytanie brzmi zwlaszcza do tego Pana co mi program polecil.Co mam uczynic w tym programie AVI Subitler by film mial juz w sobie napisy a jego wielkosc byla taka w miare czyli ok 700MB.
Pozdrawiam serdecznie i prosze o odpowiedz


P.S. Do Moderatorów
Jesli ten watek sie powtarza prosze mi wybaczyc.Jestem tu nowy i naprawde ciezko mi sie jest tu poruszac a przez ta nagrywarke i te wszystkie filmy juz mi glowa peka.Prosze o zrozumienie
Szwadron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2005, 14:41   #5
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wybierasz kodek np divX i nadajesz odpowiednie ustawienia w kodeku bitrate itp
niezależnie jakim programem się koduje ustawienia kodeka są wazne !

troche logicznego myślenia i problem sam się roziąże
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2005, 14:43   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pewnie wybrałeś format avi bez kompresji, dlatego się tak 'rozrasta'. Ale IMO nie rób tą metodą:
- po pierwsze masz 2 procesy rekompresji (wklejenie napisów, a później kodowanie do mpeg)
- to co pisał ideJ - wklejone na stałe w obraz napisy nie są najlepszym rozwiązaniem.

Spróbuj zapoznać się z metodą opisaną w TYM wątku. Możesz też skorzystać z programu VSO DivxtoDVD. Uzyskasz w ten sposób napisy wyłączalne, jak na zwykłych DVD.

Jeśli jednak wolisz stosować program PowerProducer, to zrób nim film DVD i do gotowej płytki dodaj napisy wyłączalne. Jest kilka metod opisanych na forum, skorzystaj z funkcji szukaj. Dodanie napisów do gotowego DVD nie wiąże się z ponowną rekompresją materiału, zatem nie obniża jego jakości.
Na głównej stronie CDRinfo znajdziesz 2 artykuły opisujące metody dokładanie napisów.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.