Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 21.02.2006, 17:28   #1
pkal
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.02.2006
Posty: 1
pkal w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wstawianie Napisów do DVD - POMOCY!

Jestem absolutnym laikiem w sprawach komputerowych ale jakos staram sie uczyc i tak oto od 2 dni ucze sie nagrywac filmy dvd ... no i juz udalo mi sie z powodzeniem pierwszy sciagniety avi zmienic w plyte dvd ktora chodzi na stacjonarnym odtwarzaczy przy tv ale jest jeszcze jeden problem ... jak nagrac na taka plyte napisy? czytalem sporo ale nic nei zrozumialem wiec prosze o łopatologiczna pomoc ...

do konwetowania uzylem programu WinAVIVideoConverter a do odtworzenia allPlayera i wszystko mi zadziałało ... nagrałem w Nero oczywiscie ...

Prosze kogos o pomoc oczywiscie jak najłatwiejsza i ewentualnei bezposrednio na maila ... pkal@poczta.onet.pl

z gory dziekuje tym ktorzy sa na tyle inteligentni ze majac jakas wiedze sa sklonni sie nia dzielic ...
pkal jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.02.2006, 17:40   #2
turzol
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Lokalizacja: Tychy
Posty: 73
turzol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wczytaj napisy do ffdshow - zakładka subtitles (napisy). Przy czym napisy muszą być w tym samym folderze co film i mieć identyczną nazwę jaki plik *.avi. Później konwersja np. w WinAVI i napisy zostaną nałożone na film
turzol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.02.2006, 10:40   #3
uppercoomera
Bywalec
 
Avatar użytkownika uppercoomera
 
Data rejestracji: 25.10.2005
Posty: 31
uppercoomera w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem polega na tym,że większośc avików ma dołączony pli txt.i na innym odtwarzaczu niż pecet nie daje się tego odtworzyć.A więc tak,potrzebne są 3 programy.
1.WinAVI VideoConverter6.03
2.NeroVision Express lub inny do wypalania płyt.
3.ffdshow (najlepiej w najnowszej wersji)
Zaczynamy gdy masz napewno dobrze dopasowany czas filmu i tekstu{jeszcze ni przerobionego}.
W programie ffdshow , w zakładce [konfiguracja] po lewej stronie są ustawienia {napisy}zaznaczasz je ptaszkiem i zaznaczasz na środku kropką odnośnik [plik]wskazujesz plik tekstowy, który ma być wkopiowany do filmu dvd,dalej[czcionka] ustawiasz kolor tekstu i wielkość czcionki ,dalej[text]zaznaczyć ptaszkiem[Try to correct orthography]i[polski],następnie klikasz [apply]i[ok]
Następnie uruchamiasz program WinAVI VideoConverter.
Po prawej stronie na dole klikasz na zakładkę [DVD] tzn. interesujący Cię format wyjściowy i wskazujesz twój plik filmowy praktycznie z każdym rozszerzeniem multimediów.klikasz [konwert] i poświęcasz resztę czasu na dobrą kawę. Po około 120 minutach (max) otrzymujesz swoje pliki DVD z wkopiowanym tekstem ,( ważne że obraz nie traci na jakości).
Następnie otwierasz program NeroVision Express, wskazujesz plik (inf) z katalogu właśnie utworzonego filmu i nagrywasz na płytkę DVD.
Pozdrawiam i życzę dużo dobrze wypalonych filmików.
uppercoomera jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2006, 15:00   #4
TMSK
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.03.2006
Posty: 1
TMSK w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam problem bo podczas konwersji wyskakuje mi taki komunikat
http://img489.imageshack.us/img489/7...nverter9es.jpg

prosze o pomoc
TMSK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.