Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 19.10.2004, 09:38   #1
Xcom
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.02.2003
Lokalizacja: Kalisz
Posty: 11
Xcom w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wyizolowanie filmu dvd?

Mała niewygodna dla mnie sprawa. Po wyizolowaniu samego filmu za pomocą programu ifoedit, na samym początku projekcji została mi informacja dotycząca legalność kopii, która trwa około 5-8 sekund. Czy ktoś wie jak ten element można usunąć, jakim programem, etc?
W jaki sposób? film pozostał sam bez menu, tylko z napisami w j.polskim i oryginalną ściężką dźwiękową. Coś takiego na początku niszczy efekt.

Serdecznie pozdrawiam
Xcom jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.10.2004, 09:56   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja to zawsze robilem dvdshrinkiem - bez zadnych problemow
wiec moze tego sprobuj
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2004, 17:34   #3
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A co sumienie gryzie??

Tutaj zobacz:
http://www.nrg.to/robs/
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2004, 22:53   #4
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
No wyizolowanie , ładny termin ! nie ma co !
Ja też nie lubię menu i innych dupereli przed filmem!
Ifoedit to b.mądry program , ale są prostrze ścieżki !
(no na rycerza Yedi to bym się nie nadał )
np.
DVD Decrypter -> na HDD
DVD2One wycięcie niepotrzebnego audio i napisów
Jak się nie mieści to DVD Remake (przycinanie listy płac i nie tylko)
Jak dalej się nie mieści to
1. oglądzsz na TV -> DVD2One (szybkość) , Shrink ( jakość (gł.analiza))
2. oglądasz na czymś większym niż TV -> DVD Rebuldier (jakość palce lizać + prostota obsługi , ale trzeba chwilę poczekać)
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2004, 15:56   #5
Xcom
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.02.2003
Lokalizacja: Kalisz
Posty: 11
Xcom w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może inaczej. Został mi sam film z napisami i oryginalną ściężką dźwiękową.
Na podglądzie w ifoedit lub dvdshrink, na początku filmu, przez około 7s, jest czarna plansza. zaś gdy uruchomię powerdvd lub już nagraną płytę w stacjonarnym dvd, pojawia się w miejsce czarnej planszy i tych 7 sekund (przed projekcją filmu), napisana białymi dużymi literami informacja o legalności kopii, czyli to tzw. warnings.
co zrobić, by nie było tego widać?
Przypominam że juz wcześniej usunąłem menu i dodatki, przez co pozostał mi sam film.

serdecznie pozdrawiam
Xcom jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2004, 16:20   #6
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Xcom
Może inaczej. Został mi sam film z napisami i oryginalną ściężką dźwiękową.
Na podglądzie w ifoedit lub dvdshrink, na początku filmu, przez około 7s, jest czarna plansza. zaś gdy uruchomię powerdvd lub już nagraną płytę w stacjonarnym dvd, pojawia się w miejsce czarnej planszy i tych 7 sekund (przed projekcją filmu), napisana białymi dużymi literami informacja o legalności kopii, czyli to tzw. warnings.
co zrobić, by nie było tego widać?
Przypominam że juz wcześniej usunąłem menu i dodatki, przez co pozostał mi sam film.

serdecznie pozdrawiam
Tak się stało, gdyż te warningi są zrobione jako subtitle, stąd normalnie masz na podglądzie mpeg2 czarne tło, a po domuksowaniu subtitli warningi...
Skorzystaj z DVDShrink w opcji Reauthor, ustaw początek filmu za warningami, ustaw brak kompresji i nacisnij reauthor.
Uzyskasz wtedy to co chcesz - czyli film bez warningów na początku. W tej specyficznej sytuacji nie da się wyeliminować warningów inaczej niż przez ich fizyczne wycięcie...
Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2004, 17:11   #7
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DVDShrink tu nic nie zdziała, niestety
@XCom uzyj VOBRatora do podglądu "warningów",
wtedy dopiero w IfoEdit "Delete playback" właściwego VOB-ID.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2004, 19:35   #8
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Xcom
Przypominam że juz wcześniej usunąłem menu i dodatki, przez co pozostał mi sam film.
Kurcze , dziwne to wszystko .
Jeśli możesz to napisz dlaczego zrzucasz cały film z menu , dodatkami itp. a potem je usuwasz ?
Rozumiem że chcesz mieć sam film bez zbędnego badziewia.
To dlaczego nie zrzucasz samego filmu , bez drażniących dodatków ?
Czy nie było by tak prościej?
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2004, 20:01   #9
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
DVDShrink tu nic nie zdziała, niestety
@XCom uzyj VOBRatora do podglądu "warningów",
wtedy dopiero w IfoEdit "Delete playback" właściwego VOB-ID.
Hmmmm... a dlaczego nie??
Przed chwilą zrobiłem mały teścik, gdyż trochę mnie zdziwiło to co napisałeś.
Teścik wykonałem na filmie Night of the Living Dead, postąpiłem tak jak rozpoczynający wątek, czyli wydzieliłem sam film. Ma on (ten film) to do siebie, że po wydzieleniu samego filmu na początku są właśnie warningi, których nie da się usunąć bo są w formie subtitli. Czyli otrzymałem dokładnie taką sytuację o której rozmawiamy. Wczytałem to do DVDShrinka i zrobiłem tak jak opisywałem powyżej - i wszystko działa, czyli wycięło warningi.
Zresztą to musi działać, gdyż po prostu ucinasz film - wcześniej wydzielony. Nawet jakby te warningi były w osobnym VOB-ID to co z tego? Ten VOB-ID byłby częścią większej całości tego samego VOBa z filmem - więc cóż za różnica - z punktu widzenia VOBa i naszego? Nie ma różnicy, czy tniesz to czy inne VOB-ID - po prostu ucinasz film, prawda?
Poza tym wykonałem test Vobratorem i te warningi mają to samo VOB-ID co reszta filmu, tzn cały VOB zawiera jedno VOB-ID.
A poza tym gdyby były w osobnym VOB-ID można by je (warningi) wyciąć na etapie wydzielania filmu, gdyż z poziomu IfoEdita masz możliwość odznaczenia nie interesujących nas VOB-ID.
Kurcza, trochę mi głupio, że zadziałało

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2004, 20:15   #10
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez 1stwasp
A poza tym gdyby były w osobnym VOB-ID można by je (warningi) wyciąć na etapie wydzielania filmu, gdyż z poziomu IfoEdita masz możliwość odznaczenia nie interesujących nas VOB-ID.
O takiej sytaucji własnie myślałem, dlatego pisałem że dvdshrink tego nie zrobi
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2004, 20:32   #11
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
O takiej sytaucji własnie myślałem, dlatego pisałem że dvdshrink tego nie zrobi
Kurcza... zrobi...
W kontekście tej dyskusji zrobi... gdyż VOB-ID to jest nic innego jak wewnętrzne zaindeksowanie zawartości VOBa jako całości.
Nie ma różnicy z punktu widzenia wzroku czy VOBa jako całości co się ucina, ważne jest samo ucięcie... w takim rozwiązaniu musi być logiczna całość - warningi muszą się pojawić pierwsze a potem film...
Gdyby te warningi miały inne VOB-ID niż film, to wtedy to co napisałeś oczywiście zadziała, ale to oznaczałoby tylko tyle, że ktoś nie dość świadomie wyciągał sam film i w efekcie zostało coś jeszcze co tym samym filmem nie jest...

POZDRAWIAM SERDECZNIE!!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2004, 20:49   #12
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@1stwasp
sorki za zamieszanie, cały czas myślałem o całym materiale (łącznie z menu i resztą) z którego chcemy się pozbyć tylko warningów
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2004, 21:22   #13
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
@1stwasp
sorki za zamieszanie, cały czas myślałem o całym materiale (łącznie z menu i resztą) z którego chcemy się pozbyć tylko warningów
Nie ma sprawy... , zawsze mi miło z Tobą podyskutować, czy na tym forum czy na innym ważne że się jakoś nawzajem dogadujemy
To taki mój prywatny komentarz, mam nadzieję, że jako Moderator się na mnie nie pogniewasz, bo to trochę off topic jest odpowiedź

POZDRAWIAM!!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2004, 21:22   #14
Xcom
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.02.2003
Lokalizacja: Kalisz
Posty: 11
Xcom w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisane przez 1stwasp.
Tak się stało, gdyż te warningi są zrobione jako subtitle, stąd normalnie masz na podglądzie mpeg2 czarne tło, a po domuksowaniu subtitli warningi...
Skorzystaj z DVDShrink w opcji Reauthor, ustaw początek filmu za warningami, ustaw brak kompresji i nacisnij reauthor.
Uzyskasz wtedy to co chcesz - czyli film bez warningów na początku. W tej specyficznej sytuacji nie da się wyeliminować warningów inaczej niż przez ich fizyczne wycięcie...
Pozdrawiam!
Dziękuje bardzo za podpowiedź, zrobiłem jak radziłeś i poskutkowało. Zanim wyruszyłem na forum z tym zapytaniem, sam zrobiłem kilka testów różnymi programami, i jedno mi sie nie zgadzało, skoro to warnings to gdzie się znajduje. Twoja podpowiedź, ułożyła to w zgrabną całość.

serdecznie pozdrawiam
Xcom jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.