Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 21.04.2007, 12:26   #1
srumin
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika srumin
 
Data rejestracji: 21.04.2007
Posty: 2
srumin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z dzwiekiem [synchro]

chce podłożyć dźwięk pod obraz dvd.

audio:
dzwiek jest zgrany dawno temu z TV [nie ma reklam i nie byly wycinane] i przerobiony na dvd i z niego zostal wyciagniety! film jest w PALu a sam dzwiek jest w [linear PCM 16bps] 48kHz. virtualdub nie chcial go strawic to przekonwertowalem go w besweet na wav-stereo 48kHz.

video:
obraz jest z dvd PAL, dzwiek tez jest w 48kHz

do synchronizacji uzywam obrazu w divx/xvid virtualdubmoda i Synchronizera
virtualdubmodem lacze audio z video, a Synchronizerem sprawdzam syncho, a nastepnie tam gdzie jest to potrzebne w goldwave albo nerowaveedit ucinam badz dostawiem ms.

metoda ta jest dobra gdy trzeba przesunac dzwiek w jednym miejscu badz kilku a reszta pasuje.

ale w tym przypadku jak dopasuje w jednym miejscu to po paru sek sie rozjezdza i tak jest wszedzie. mija sie z celem siedziec i co pare sek robic synchro do kazdego dialogu. dzwiek jest dluzszy o 3 min niz obraz, podejrzewam ze cos jest z probkowaniem ale jest 48kHz to powinno byc ok klatki tez sie zgadzaja.

jakies pomysly badz programy do przerobienia czest probkowania?
srumin jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.04.2007, 16:25   #2
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,436
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam
Cytat:
Napisany przez srumin
... sam dzwiek jest w [linear PCM 16bps] 48kHz. virtualdub nie chcial go strawic to przekonwertowalem go w besweet na wav-stereo 48kHz.
nie rozumiem, miałeś dźwięk LPCM 16 (bit a nie bps) 48 kHz i dokonałeś konwersji na wav-stereo 48kHz ? , przecież to to samo

aby dopasować długość dźwięku do czasu trwania wideo musisz go rozciągnąć/ścisnąć w czasie, można to zrobić bardzo łatwo w Adobe Audition 1.5

Opisałem kiedyś 2 różne sposoby w jaki można to zrobić :

sposób 1
sposób 2

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.04.2007, 17:49   #3
srumin
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika srumin
 
Data rejestracji: 21.04.2007
Posty: 2
srumin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja wiem ze teorytycznie to jest to samo, ale jak napisalem virtualdub nie chcial go strawic, po sklepaniu dzwieku z obrazem film zachowywal sie jakby byl przewijany 20x do przodu, albo i lepiej, mozna go bylo obejrzec w kilka min! dlatego zaatakowalem go beseet'em.

wielkie dzieki za pomoc, zrobie to w wolnej chwili i dam znac!
srumin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.