Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 13.09.2005, 21:54   #1
p-a-w-e-l-f
Leon Zawodowiec
 
Avatar użytkownika p-a-w-e-l-f
 
Data rejestracji: 16.04.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 123
p-a-w-e-l-f w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Wypalanie a praca w tle...

Witam!
Mam drobny problem. Mój Litek 832S wypala mi 95% płytek dobrze, 5% knoci. Palę na Verbach z prędkością X4.
Nie chodzi mi bynajmniej o te 5%, tylko zastanawiam się, czy na w/w wyniki palenia może mieć wpływ to, że często podczas traskodowania i palenia, robię coś sobie w tle na komputerze (net, jakieś drukowanko itp).
Może ktoś z Was ma jakąś teorię na ten temat...
__________________
ALWAYS AND ONLY VERBATIM !!!

POZDRAWIAM !!!
PAWEŁ
p-a-w-e-l-f jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.09.2005, 23:01   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Hmm... raczej nie powinno. Może tak: zawsze coś robię 'w tle' podczas wypalania, a nie udało mi się jeszcze zniszczyć ani jednej płytki. Palnik Neca 3500, palę na Verbach lub TDK.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.09.2005, 10:34   #3
Saiko Kila
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Saiko Kila
 
Data rejestracji: 13.09.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 13
Saiko Kila w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
IMHO mogłoby się coś stać, ale naprawdę zależy od tego na jakim systemie i co się dzieje w tym tle. Ja zawsze mam odpalonego Everesta i ProcessExplorera do kontroli. Mój komp robi za mini-routerek, AP, odpalone jest na nim często X programów sieciowych itp. a wolna pamięć to 20 MiB z 1024 (nie używam swapa dyskowego). Z procesorem zwykle lepiej. Dzięki ww. progsom widzę, że zdarzają się piki - zużycia pamięci i CPU. Plus stalle. Przy drukowaniu i przy dostępie do urządzeń IDE (przy CD/DVD wystarczy że jakiś program chce odczytać na przykład sygnaturę płytki i już reszta zwalnia). Dlatego przy transkodowaniu muszę zwalniać więcej zasobów żeby inny prog mi się nie wyłożył. Dotyczy to też nagrywania, widać przy buforze. Ale odkąd obserwuję zużycie zasobów i nauczyłem się co powoduje największe - nie miałem coastera. I raczej nie ma wpływu na to słabość nośnika - ostatnio dorwałem beznadziejne Verbatimy i jakoś idą przy obciążeniu jak wyżej, dużo PI/PO ale to niezależne od pracy w tle, sprawdzałem (NEC 3540A).

Może też sprawdź co to za błąd powoduje knocenie, być może to jednak medium.
__________________
Heavy is good, heavy is reliable. If it doesn't work you can always hit him with it... [Snatch, 2000]

NEC-3540A FW:1.W5
GCC-4480B FW:1.03
LTR-48246K FW:SK0A
Saiko Kila jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2005, 19:48   #4
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez p-a-w-e-l-f
Witam!
Mam drobny problem. Mój Litek 832S wypala mi 95% płytek dobrze, 5% knoci. Palę na Verbach z prędkością X4.
Nie chodzi mi bynajmniej o te 5%, tylko zastanawiam się, czy na w/w wyniki palenia może mieć wpływ to, że często podczas traskodowania i palenia, robię coś sobie w tle na komputerze (net, jakieś drukowanko itp).
Może ktoś z Was ma jakąś teorię na ten temat...
Jak korzystasz z NERO to zmień wersję...
U mnie jest tak, że wersja X działa OK, niezależnie co by się w tle nie działo a X+1 się wywala podczas nagrywania, wersja X+2 znowu działa, itd...
Dlatego raczej używam sprawdzonej wersji NERO, która mi działa i 10 razy wszystko sprawdzę po updacie...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.