Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 16.01.2003, 23:00   #1
Hanek
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.07.2002
Lokalizacja: Poland
Posty: 33
Hanek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Czym skopiowac film DVD na plytke DVD-R

Witam!
Wlasnie zaopatrzylem sie w nagrywarke DVD-RW TEAC'a i nie wiem za bardzo czy da sie skopiowac film z plytki DVD na plytke DVD-R? Czy film ma jakies zabezpieczenia? Czy mozna go po prostu skopiowac pod Nero... Jesli ma jakies zabezpieczenia to jak je ominac? Moze Clone CD Bede wdzieczny za pomoc Pozdrawiam!
__________________
D.J. Hanek, Hanex Software
Hanek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.01.2003, 11:29   #2
Nokia
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Posty: 62
Nokia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Najpierw przejzyj artykuly na temat kompresii z DVD na Divx a z drugiej strony jak chcesz zmiescic film np.6GB na plycie 4.7GB za pomoca CloneCD

Pozdrawiam
-Marcin-
__________________
Nokia
Nokia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2003, 13:22   #3
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Nokia napisa***322;(a)

Najpierw przejzyj artykuly na temat kompresii z DVD na Divx a z drugiej strony jak chcesz zmiescic film np.6GB na plycie 4.7GB za pomoca CloneCD
po co przeglądać artkuły o Divx chodzi przecież o przegranie z DVD(mpeg2) na DVD-R(mpeg2) a nie robienie kiepskich kopii Divx, które co najwyżej nadają się do oglądania na kompie
a na płyte DVD-R nie wchodzi 4,7 GB tylko ok 4.4 Gb.

a wracając do tematu:
po pierwsze większość filmów jest nagrana na płytach dwuwarstwowych, które zawierają 7-8 GB materiału. nam musi wystraczyć 4.3-4.4 Gb, które oferują płyty DVD-R.
Sama idea jest dosyć prosta:
rippujemy DVD na twardy dysk, programem który zdejmie zabezpieczenia przed kopiowaniem (CSS) np. SmartRipper albo DVD Descrypter.
potem trzeba się wziąć za edycję matriału. wywalamy wszystkie dodatki typu trailery, wywiady itp. oraz dodatkowe ścieżki dźwiękowe i podpisy. wybieramy po prostu tylko sam film, oryginalną ściężkę dźwiękową DD 5.1 (o ile jest) i polskie napisy.
zazwyczaj trzeba rozdzielić te elementy - to znaczy dzielimy pliki VoB z DVD osobne pliki video, audio i podpisy.
następnie musimy "ścisnąć" materiał video tak aby wszedł na DVD-R i jeszcze zostało miejsce na 1 ścieżkę dźwiękową i napisy. do tego przydaje się Bitrate Calculator. jeżeli film nie przekracza 120 min. to straty jakości są niezauważalne albo wogóle nie trzeba go przekodowywać (ReMpeg2). jeżeli film ma 150-180 min no to różnieca można zauważyć ale i tak jakość jest zazwyczaj b. dobra. jeżeli użyje się do dobrego encodera mpeg2 to efekty są naprawde świetne. najlepszy jest Cinema Craft Encoder - komercyjny, drogi ale świetny.
wczoraj skopiowałem przyjego pomcy "Titanica" (190 min, DD 5.1) i efekt był naprawdę super.
można też używać darmowego TMPEnc - niezły ale wolniejszy.
potem trzeba spwrotem połączyć "odchudzone", audio i podpisy i skonfigurować płytę (IfoEdit, Scenarist). no i wypalić... (Nero)
znacznym uproszczenie jest nowy program DVD2DVDR http://users.pandora.be/DVD2DVD-R/DVD2DVDR1.3.4.zip , który pozwala prawie wszystko zrobić automatycznie - rippować, edytować i finalizować.
do współpracy wymaga Cinema Craft Encodera 2.50. jest prosty w obsłudze i dosyć niezawodny. wkładasz płyte do napędu, odpalasz program, wskazyjesz film, ścieżkę audio i napisy, ustawiasz parametry i zaczyna się cały proces. w jego wyniku dostajesz gotowe pliki DVD do wypalenia. trzeba przczytać jednak uważnie pliki txt dołaczone do programu aby nie walnąć się w ustawieniach i nie zapmnieć o niczym.
po szczgóły zapraszam tu: http://www.vcdhelp.com/dvdripping
i tu: http://www.doom9.org/conversionguides.htm
korzystam z tych przewodników i dobrze mi idzie
pomoc można też znaleźć na forum - najlepsze jest te: http://forum.doom9.org/
powodzenia

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 17.01.2003 o godz. 13:36
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2003, 17:20   #4
Hanek
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.07.2002
Lokalizacja: Poland
Posty: 33
Hanek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzieki!!! Spoko, mysle ze teraz sobie poradze Pozdrawiam!
__________________
D.J. Hanek, Hanex Software
Hanek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2003, 20:13   #5
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Pytani do "Cobra Verde" :
"...następnie musimy "ścisnąć" materiał video tak aby wszedł na DVD-R"
"jeżeli użyje się do dobrego encodera mpeg2 to efekty są naprawde świetne. najlepszy jest Cinema Craft Encoder - komercyjny, drogi ale świetny."

Czy nie uważasz iż tym przypadku cofamy sie nieco "w rozwoju" ? .
Zmniejszenie bitrate ,rekompresja zawsze powodowała i powoduje dość znaczną utratę jakości .
Osobiście ,jeśli chodzi od format DVD Video nie preferuje takich zabiegów .
Jeśli ponad 190 min. "Titanic" wygląda "naprawdę super" po takich ingerencjach jak :rekompresja poprzez "CCE" ,to powinniśmy się zastanowić nad samym pojęciem słowa "super" ? .

Moim zdaniem jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest na dzień dzisiejszy podzielenie materiału na dwie płyty DVD .
Jeśli ktoś stawia w swojej płytotece na jakość dodatkowy wydatek kilku ,kilkunastu złotych nie powinien być tutaj czynnikiem przeawiającym za stostosowaniem rekompresji .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2003, 20:16   #6
Nap
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.07.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 9
Nap w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wszystko ok ale jak mam dojscie do filmow które spokojnie mieszcza sie na dvd-r bo ktos juz je okroił albo sa oryginalne to czym najlepiej je kopiowac nie bawiac sie w rippowanie Najlepiej jakby dało sie robic obraz dvd.
Nap jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2003, 20:29   #7
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jeśli film mieiści się na płycie DVD-R/RW i nie jest zabezpieczona ,wówczas zachowujemy się tak jak w przypadku kopiowania płyty CD (Nero+CdCopy+Write) .
Jeśłi jest jednak na płycie zabezpieczenie wówczas np. DVD Decrypter ,kopiowani na dysk twardy (wszystkie pliki) ,na koniec Nero ,wybieramy format DVD-Video ,przeciągamy wszystkie pliki na płytę DVd i włączamy record .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2003, 23:44   #8
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
januszp napisa***322;(a)
Pytani do "Cobra Verde" :
Czy nie uważasz iż tym przypadku cofamy sie nieco "w rozwoju" ? .
Zmniejszenie bitrate ,rekompresja zawsze powodowała i powoduje dość znaczną utratę jakości .
Osobiście ,jeśli chodzi od format DVD Video nie preferuje takich zabiegów .
Jeśli ponad 190 min. "Titanic" wygląda "naprawdę super" po takich ingerencjach jak :rekompresja poprzez "CCE" ,to powinniśmy się zastanowić nad samym pojęciem słowa "super" ? .

Moim zdaniem jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest na dzień dzisiejszy podzielenie materiału na dwie płyty DVD .
Jeśli ktoś stawia w swojej płytotece na jakość dodatkowy wydatek kilku ,kilkunastu złotych nie powinien być tutaj czynnikiem przeawiającym za stostosowaniem rekompresji .jaro
dzielenie materiału na dwie płyty to dobre rozwiązanie ale ma jedną podstawową wadę - trzeba wstać z fotela i zmienić płytę
poza tym to zbyt proste rozwiązanie - to zrobić może każdy za pomocą DVDx Copy. ja wolę się pobawić i mieć wszystko na jednej płycie.
co do jakości - filmy do 120 min. kopiuje się bez zauważalnych strat jakości. na dłuższych ok. 150 nim żeby zobaczyć różnicę trzeba się przyjrzeć detalom - na dobrym telewizorze z odległości 3 m. nadal ogląda się komfortowo. przy filmach 180 min. i więcej widać już różnicę. ale przy zastosowaniu do rekompresji dobrych metod i narzędzi ta różnica nie razi. a niektóre filmy jak wspomniany przeze mnie Titanic mimo prawie 190 min. wygląda super jak na kopię. wynika to ze specyfiki materiału źródłowego - ok. 30% każdej klatki to letterbox. jak się go wytnie i podda rekompresji sam obraz to bitrate wcale nie spada znacząco. poza tym zastosowałem jak zwykle 3-pass VBR encoding, który daje naprawdę świetne efekty.
ale to wszystko nic - właśnie zrobiłem DVD z filmem Władca Pierścieni: Dwie Wieże jako materiał źródłowy posłużył ponad 2 Gb plik Divx (dvd rip 640 x 272) z dźwiękiem AC3. po pierwszej próbnej konwersji (VBR 1-pass) wygląda bardzo dobrze na TV i to po zmianie rozdzielczości na 720 x 576. teraz go przepuszczę przez CCE na 3-pass VBR i jutro bedę miał finalne DVD z porządnym obrazem, znakomitym dźwiękiem 5.1 i polskimi napisami
pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 17.01.2003 o godz. 23:52
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2003, 01:36   #9
dexterxx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.06.2002
Lokalizacja: polska
Posty: 23
dexterxx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs up

Nie ja czerkam na ten film juz rok !!!! a ty juz go zrobiles !!!!!!
jak moge go zdobyc od cibe (jesli to nie lipa ) ??
oczywiscie jako dvd-r mozliwy do odtwozeniu w stacjonarnym odtwazaczy dvd Pioneera
dexterxx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2003, 08:47   #10
bikol
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.01.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6
bikol w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Mam pytanie do CobraVerde o sposob rekompresji . Od paru dni bawie sie przegranie WP: Druzyna Pierscienia Wersja Rozszerzona .Program Dvd X Copy poradzil sobie bez najmniejszych problemow niestety 4 dvd-r to chyba jednak ciutke za duzo .Chcialem sprobowac z rekompresja materialu i teraz pytanie o przepuszczenie tego prze CCE .Robie to zgodnie z instrukcja na doom9.org i tam radza aby przy drugim encodowaniu uzyc Multipass VBR oraz ustawic Passes na 1 . Natomiast Ty napsiales ze rewelacyjne efekty uzyskuje sie ustawiajac Passes na 3 . I teraz pytanie warto to jescze raz zrobic przy ustawieniach na 3 i czy ustawiajac na 3 uzyskam zdecydowanie lepsze efekty ?

Dzieki

Pozdrawiam
__________________
--------------------------------------

Ostatnio zmieniany przez bikol : 18.01.2003 o godz. 08:53
bikol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2003, 11:57   #11
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
bikol napisa***322;(a)
Witam
Mam pytanie do CobraVerde o sposob rekompresji . Od paru dni bawie sie przegranie WP: Druzyna Pierscienia Wersja Rozszerzona .Program Dvd X Copy poradzil sobie bez najmniejszych problemow niestety 4 dvd-r to chyba jednak ciutke za duzo .Chcialem sprobowac z rekompresja materialu i teraz pytanie o przepuszczenie tego prze CCE .Robie to zgodnie z instrukcja na doom9.org i tam radza aby przy drugim encodowaniu uzyc Multipass VBR oraz ustawic Passes na 1 . Natomiast Ty napsiales ze rewelacyjne efekty uzyskuje sie ustawiajac Passes na 3 . I teraz pytanie warto to jescze raz zrobic przy ustawieniach na 3 i czy ustawiajac na 3 uzyskam zdecydowanie lepsze efekty ?
o ile pamiętam to w tym poradniku o CCE jest tak: najpierw One-pass VBR na standardowych ustawieniach, potem podgląd pliku informacyjengo VAF i szczegółowe ustawianie parametrów i puszczenie tego na Multipass VBR (1-3 przebiegi). to dosyć czasochłonne ale efekty są podobno znakomite. ale jeżli chodzi o rekompresje wysokiej jakości materiału (jak DVD) to moim zdaniem można zrobić to też prościej - ustawiamy podstawowe parametry korzystając np. z tego przewodnika, wybieramy 3-pass VBR, ustawiamy odpowiednie bitrate (!!!) i jedziemy efekty też są bardzo dobre. oczywiście to wszystko kwestia wprawy - warto mieć płytkę DVD-RW i sprawdzać "bezpiecznie" efekty swoich pierwszych kroków. warto też eksperymentować i podglądać tworzące się pliki żeby nie marnować czasu. sam bawię się w to dopiero od paru miesięcy i wiele się muszę nauczyć ale idzie mi coraz lepiej i oczywiście trzeba jak najczęściej zaglądać na doom9.org - szczególnie forum to skarbnica praktycznej wiedzy.
pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 18.01.2003 o godz. 12:00
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2003, 12:10   #12
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
dexterxx napisa***322;(a)
Nie ja czerkam na ten film juz rok !!!! a ty juz go zrobiles !!!!!!
jak moge go zdobyc od cibe (jesli to nie lipa ) ??
oczywiscie jako dvd-r mozliwy do odtwozeniu w stacjonarnym odtwazaczy dvd Pioneera
nie to nie lipa - film już jest gotowy, sprawdzony i czeka aż się uporam z synchronizacją napisów do filmu. divx i napisy były w trzech kawałkach. łączyłem to wszyskow całość i konwertowałem z 23.976 fps na 25 fps i stąd te problemy.
ale już poprawiłam prawie wszystko i wieczorem czeka mnie seans
niestety moich produkcji nie udostępniam ani nie sprzedaję - wiadomo dlaczego. ale chętnie służę pomocą jakby ktoś chciał pojść tą samą drogą co ja
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2003, 15:50   #13
dexterxx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.06.2002
Lokalizacja: polska
Posty: 23
dexterxx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
nie to nie lipa - film już jest gotowy, sprawdzony i czeka aż się uporam z synchronizacją napisów do filmu. divx i napisy były w trzech kawałkach. łączyłem to wszyskow całość i konwertowałem z 23.976 fps na 25 fps i stąd te problemy.
ale już poprawiłam prawie wszystko i wieczorem czeka mnie seans
niestety moich produkcji nie udostępniam ani nie sprzedaję - wiadomo dlaczego. ale chętnie służę pomocą jakby ktoś chciał pojść tą samą drogą co ja
Wielka szkoda
Caly dzien bede przybity
wiem o co chodzi - niestety nie zmienia to faktu ze juz spac nie bede mugł (zwlaszcza ze masz dzis seans )
dexterxx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2003, 22:18   #14
Nokia
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Posty: 62
Nokia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE]CobraVerde napisa***322;(a)
[B]po co przeglądać artkuły o Divx chodzi przecież o przegranie z DVD(mpeg2) na DVD-R(mpeg2) a nie robienie kiepskich kopii Divx, które co najwyżej nadają się do oglądania na kompie
a na płyte DVD-R nie wchodzi 4,7 GB tylko ok 4.4 Gb.

a wracając do tematu:
po pierwsze większość filmów jest nagrana na płytach dwuwarstwowych, które zawierają 7-8 GB materiału. nam musi wystraczyć 4.3-4.4 Gb, które oferują płyty DVD-R.
Sama idea jest dosyć prosta:
rippujemy DVD na twardy dysk, programem który zdejmie zabezpieczenia przed kopiowaniem (CSS) np. SmartRipper albo DVD Descrypter.
potem trzeba się wziąć za edycję matriału. wywalamy wszystkie dodatki typu trailery, wywiady itp. oraz dodatkowe ścieżki dźwiękowe i podpisy. wybieramy po prostu tylko sam film, oryginalną ściężkę


A jednak artykul o kompresii Divx - ripowanie i edycia.
Po co wywalac wszystkie dodatki typu trailery,wywiady skoro ich po ripowaniu(Smart Ripper) niema tylko czysty film+AC3+napisy ?

Pozdrawiam Marcin
__________________
Nokia
Nokia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2003, 23:50   #15
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
racja - przy riowaniu używa się tych samych metod i programów jednak cała reszta przy kopiwaniu DVD na DVD-R wygląda inaczej i dlatego napisałem że zagłębianie się w arytuły o Divx jest w tym przypadku zbędne.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.